Якщо внутрішньо переміщені особи повертаються до свого постійного місця проживання, їх статус ВПО скасовується. Алгоритм скасування пояснює заступниця директора департаменту соціальної політки Катерина Бінусова.
У Черкасах, за даними департаменту соціальної політки, станом на 22 листопада офіційно зареєстровано 29 783 внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Загалом в Україні таких людей більше 8 мільйонів осіб, інформує Міжнародна організація міграції.
Проте статус ВПО можна не лише набути, а й скасувати. Це відбувається, приміром, якщо людина повертається на постійне місце проживання в деокуповані території.
«Громадяни, які повертаються на місце свого постійного проживання, повинні обов’язково нам про це повідомити для скасування статусу внутрішньо переміщеної особи», – говорить Катерина Бінусова. – На сайті Державних послуг повна назва цієї процедури зазначається як Прийняття рішення про скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи за заявою внутрішньо переміщеної особи».
Однією з підстав для скасування дії довідки ВПО та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб є заява ВПО про відмову від довідки.
Аби знятися з обліку ВПО, необхідно звернутися з відповідною заявою в:
* структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних держадміністрацій, виконавчих міських чи районних органів;
* виконавчі органи сільських, селищних, міських рад;
* центр надання адміністративних послуг.
«Заяву про скасування довідки внутрішньо переміщеної особи людина може надіслати нам листом чи електронною поштою в департамент соціальної політики, або через портал Дія, де особисто вводить свої координати і скасовує дію довідки http://bit.ly/3i1xM9D », – пояснює Катерина Марківна.
Рішення про скасування дії довідки ВПО ухвалюється керівником структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.
Послуга є безкоштовною, скасування статусу ВПО триває близько трьох днів. Коли результати послуги будуть готові, людині про це повідомлять.
Довідково:
*адреса департаменту соціальної політики: бульв. Шевченка, 307.
*адреса електронної пошти департаменту
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Режим роботи:
понеділок-четвер – з 8.00 до 17.00, п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
перерва – з 13.00 до 14.00
вихідні – субота, неділя.
Детальніше роз’яснення – за телефонами громадської приймальні департаменту:
095 200 16 45;
067 509 50 26;
093 296 54 58.
Про це йдеться на сайті ЧМР.
реклама