реклама Делікат

Які соціальні виплати продовжено автоматично, а в яких випадках потрібно звернутися до органів соціального захисту для їх продовження? Про це розповідає заступниця директора департаменту соціальної політики Катерина Бінусова.

170143-1_large

Як інформує Катерина Бінусова, у Черкасах кожен третій містянин є отримувачем різних видів соціальних виплат і допомог. І треба звернути увагу на те, що деяким категоріям громадян потрібно звернутися до органів соціального захисту для продовження виплат.

Зокрема, автоматично продовжено виплати та допомоги:
* на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
* на дітей, хворих на тяжкі захворювання;
* дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів;
* на осіб з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
* особам, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю І та ІІ групи внаслідок психічного розладу;
* особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.

Також автоматично продовжено виплату допомоги на проживання ВПО без необхідності повторного звернення чи подання будь яких документів.

Продовжено до 31 грудня 2023 року перехідний період для виплати раніше призначених щомісячних компенсаційних виплат непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку.

Натомість потрібно звернутися з документами до органів соціального захисту та підтвердити право на виплати громадянам, які отримують:
* державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям,
*допомогу на дітей як одинокі матері,
*тимчасову допомогу непрацюючим особам,
*які досягли загального пенсійного віку, але не набули права на пенсію, оскільки право на такі виплати повʼязано з оцінкою фінансово-майнового стану родин. Але це не стосується отримувачів, які проживають на територіях де ведуться бойові дії або перебувають в тимчасовій окупації – їм такі допомоги продовжені автоматично.

Катерина Бінусова наголошує, що  звертатися за продовженням отримання виплат малозабезпеченим, одиноким та особам, які отримували тимчасову допомогу через досягнення загального пенсійного віку, але не набули права на пенсію, не потрібно, якщо отримувач таких допомог живе на тимчасово окупованій території чи територіях проведення активних бойових дій. У цих випадках продовження також відбувається автоматично без звернення.

Детальніше роз’яснення за телефонами громадської приймальні департаменту:
095 200 16 45
067 509 50 26
093 296 54 58

Про це повідомляє сайт ЧМР.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

bigmir)net TOP 100