Чи готова Черкаська область до виборів? Які проблеми у виборчих комісіях? Як швидко підрахують остаточні результати? Що повинні знати громадяни, ідучи на вибори? Про це розповів голова Черкаської обласної територіальної виборчої комісії Петро Сивун.
25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори – вперше за новим виборчим законодавством та відкритими виборчими списками. Важливо знати, що в Україні з 2014 року триває адміністративно-територіальна реформа, іде процес децентралізації, який передбачає надання більших повноважень органам місцевого самоврядування. Тому нинішні місцеві вибори є важливими для кожного мешканця міста, села чи селища, бо від обраними нами депутатів та партій значною мірою залежатиме вирішення місцевих проблем.
За інформацією обласної територіальної виборчої комісії (ТВК) згідно з новим законом про територіальний устрій на Черкащині утворено 1086 дільничних виборчих комісій, утворено 66 територіальних виборчих комісій, для яких виготовлено і передано на місця 967 тисяч 736 бюлетенів. Виготовлено буклети політичних партій і плакати кандидатів у депутати по 7-ми виборчих округах, утворених обласною ТВК (постанова №8 згідно додатків 1 і 2). Отримали від ЦВК і роздали на дільниці роз’яснювальні плакати, як голосувати в умовах виборів.
У нинішніх умовах карантину на COVID-19 є деякі складності виборчого процесу. Особливу увагу приділяють до спеціальних дільниць, які знаходяться в лікарнях. Як буде проходити там голосування – вирішують місцеві територіальні виборчі комісії.
Аби забезпечити доступ членів комісії до виборців, які знаходяться на самоізоляції, треба багато захисних костюмів. За це відповідають органи місцевого самоврядування.
Для тих виборців, які ітимуть на виборчі дільниці, рекомендуємо взяти свою ручку, засоби індивідуального захисту (маски, рукавички) і дотримуватися безпечної дистанції.
На думку голови обласної ТВК Петра Сивуна спрогнозувати явку виборців на дільниці непросто, оскільки свої корективи вносить ситуація із захворюваністю і значний відсоток потенційних виборців зараз працюють за кордоном.
Як швидко будуть оприлюднені результати виборів? Згідно з чинним законодавством, на опрацювання бюлетенів для отримання остаточних результатів виборів виділяється до 12 діб. Цього разу процес буде непростим, оскільки треба опрацювати велику кількість протоколів.
Врахуймо, що на кожній дільниці буде мінімум 15 спостерігачів; окрім того, копію протоколу треба зробити і кожному члену ДВК. А кожен такий протокол тільки по виборах до обласної ради міститься на 10 сторінках, оскільки у нас представлено 15 політичних партій та 742 кандидати. Коли дільничні виборчі комісії підпишуть протоколи, вони везуть їх у територіальні виборчі комісії, у районну та обласну ради.
Протокол територіальної виборчої комісії міститься вже на 24-х сторінках. А нашої обласної ТВК – майже на 60-ти. І по кожному округу – різний, тобто 7 підсумкових протоколів, по яких ми будемо робити загальні підсумки: яка партія пройшла і скільки кандидатів набрали потрібну кількість голосів.
Підрахунки вестимуться по кожному виду виборів – до обласної ради, до районної, потім міського голови і конкретних депутатів. Процедура складна і затяжна, а поспішати не можна, аби не помилитися.
Аби прискорити підрахунок підсумків, ми зі свого боку для дільничних виборчих комісій виготовили бюлетені з політичними партіями та кандидатами. Склали і робочу групу з 5 осіб для перевірки цього підрахунку, бо хоч працюватиме системний адміністратор, та коли іде встановлення результатів, буде багато і ручної праці.
Загалом, попри складну ситуацію дільничні і територіальні виборчі комісії виконали багато підготовчої роботи, аби все було підготовлено для проведення виборів. Тепер все залежить від свідомості людей та досвіду членів комісій на місцях.
Тому від імені обласної територіальної виборчої комісії я звертаюся до виборців Черкащини: навіть в умовах складної епідемситуації прийти на вибори, аби віддати свій голос за гідних, на вашу думку, кандидатів та політичні партії, які надалі на місцях забезпечуватимуть нам стабільне і комфортне життя.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису