Гарячі номера телефонів

Що змінилось у сфері державної реєстрації у період війни та які послуги надають нотаріуси області читайте у коментарі заступника начальника #центральнаюстиція у Черкаській області – Олександра СВІРЕНЮКА.

ЦМУ_Черкаси


На час воєнного стану державні нотаріальні контори Черкаської області та Черкаський обласний державний нотаріальний архів працюють за звичним графіком роботи: приватну нотаріальну діяльність здійснюють 74 приватних нотаріусів (12 нотаріусів повідомили про тимчасове зупинення діяльності). Звісно, на час «повітряної тривоги» робота припиняється, проте відновлюємо прийом, як тільки зникне небезпека для працівників та відвідувачів.

Які нотаріальні послуги можна отримати у нотаріусів регіону? Наразі нотаріуси засвідчують справжність підпису на заяві про надання дозволу на виїзд дитини за кордон, посвідчують довіреності, заповіти, заводять спадкові справи. Звертаю увагу, що в умовах воєнного стану нотаріусами Черкаської області може бути заведена спадкова справа за зверненням спадкоємця незалежно від місця відкриття спадщини.

В умовах військового стану нотаріальні дії щодо посвідчення довіреностей, заповітів, засвідчення справжності підпису на документах здійснюються без використання спеціальних бланків нотаріальних документів на білих аркушах паперу з реквізитами нотаріуса.

Наразі у Черкаській області відновлено роботу та функціонують: Спадковий реєстр, Єдиний реєстр довіреностей, Єдиний реєстр спеціальних бланків нотаріальних документів, Державний реєстр актів цивільного стану, Державний реєстр обтяжень рухомого майна.

З метою захисту прав фізичних та юридичних осіб стосовно державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень тимчасово відсутній доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Окремо зверну увагу на роботу нотаріальних контор практично в кожному куточку регіону. Відтак, Перша черкаська, Третя черкаська, Уманська районна, Золотоніська міська державні нотаріальні контори та Черкаський обласний  державний нотаріальний архів працюють з понеділка по п’ятницю. Всі інші державні нотаріальні контори працюють з вівторка по суботу, крім Прийом громадянпроводиться з 8 до 13 години (субота з 8 до 15 години), з 13 до 14 години – обідня перерва, з 14 години до 17 годин 30 хвилин здійснюється обробка документів, четвер – архівний день.

Попри воєнні виклики перед кожним з нас, робота продовжується, адже своєю щоденною роботою ми теж закриваємо чималий фронт у тилу. За будь-яких обставин забезпечуємо функціонування державної системи. Зокрема, виконання обов’язків по обслуговуванню населення Драбівського та Звенигородського районів здійснюється завідувачем Першої черкаської державної нотаріальної контори з виїздом до відповідної нотаріальної контори.Обслуговування населення Золотоніського району здійснюється завідувачем Черкаської районної державної нотаріальної контори, а тих громадян, які звертаються до Черкаського обласного державного нотаріального архіву приймає завідувач Третьої черкаської державної нотаріальної контори за місцем розташування архіву.


Більш детальну інформацію щодо роботи нотаріусів Черкащини, які працюють в умовах воєнного стану, можна на сайті Нотаріальної палати України у розділі «Як знайти нотаріуса що працює під час війни»https://notar.npu.ua/.

Пошук відбувається за «ключовими словами» (наприклад, прізвищем нотаріуса) та місцезнаходженням (назвою населеного пункту). Щоб знайти нотаріуса, треба вказати потрібний населений пункт у графі «Розташування», або ж будь-яку інформацію у графі «Ключові слова» — наприклад, прізвище нотаріуса. Також вищезазначену інформацію можна отримати через Чат-бот в Телеграмі за посиланням: https://t.me/NotariusUaChatBot

Тепер, щодо найбільш затребуваних послуг - державної реєстрації актів цивільного стану. На Черкащині працюють всі відділи ДРАЦС. За час війни відділи ДРАЦС працюють у посиленому режимі, до відповідних відділів регіону звернулось майже втричі більше громадян, ніж у мирний час.

Перш-за-все збільшилась кількість реєстрації шлюбів, які зараз реєструються без місячного очікування просто у день звернення. За таким принципом відбувається і державна реєстрація народження малюків.

Першочергово реєструють в органах ДРАЦСшлюби тих пар, в яких наречені призиваються до лав Збройних Сил України або вже є військовослужбовцями. Також, наші захисники не сплачують платні послуги за реєстрацію шлюбу.

Нагадую, що з початку повномасштабного вторгнення російської федерації відділи державної реєстрації актів цивільного стану Черкаської області змінили свій графік роботи та працюють щодня, окрім неділі.

Відділи приймають громадян з 9.00 до 15.00 без обідньої перерви.

Серед суттєвих змін:

- державна реєстрація актів цивільного стану проводиться будь-яким органом державної реєстрації актів цивільного стану  за зверненням заявника:

- народження – незалежно від місця народження новонародженої дитини чи проживання її батьків;

- смерті – незалежно від місця смерті чи проживання померлої особи.

- державна реєстрація шлюбу може проводиться в день звернення без очікування місячного терміну.

Звертаю увагу, що комплексна послуга «єМалятко» тимчасово не надається. Для реєстрації народження на даний час заклади охорони здоров'я видають паперове медичне свідоцтво про народження за формою №103/о.

Нова категорія відвідувачів відділів ДРАЦС області – особи, що приїхали на Черкащину з територій ведення активних бойових дій та всі ті жителі України, які прямують транзитом через нашу область до західного кордону. В переважній більшості такі заявники потребують отримання свідоцтв повторно та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян для підтвердження запису відомостей про батька (мами, що не перебувають в шлюбі), для підтвердження родинних відносин, для підтвердження зміни прізвища в шлюбі, що вже припинено у зв’язку з його розірванням.

Отримати консультацію можна на «гарячій лінії» відділу ДРАЦС у Черкаській області за телефоном +380 (472) 33 33 77 та за допомогою чату-помічника у Telegram  @civilactsdepartment_bot.

В умовах воєнного стану з огляду на необхідність забезпечення достовірності відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Міністерством юстиції реалізовано можливість проведення найбільш нагальних реєстраційних дій, а саме державної реєстрації:

створення благодійних організацій та громадських формувань та змін до відомостей про них;

зміни керівника юридичної особи у зв’язку з його смертю;

зміни місцезнаходження юридичної особи;

органів державної влади, органів місцевого самоврядування, казенних підприємств, державних підприємств, комунальних підприємств, комунальних організацій (установ, закладів), державних організацій (установ, закладів), а також акціонерних товариств, які є банками;

зміни видів економічної діяльності фізичних осіб - підприємців;

припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Більш детальну інформацію ви можете отримати, звернувшись до суб’єктів надання адміністративних послуг:

Черкащина забезпечує державну реєстрацію громадських організацій та благодійних фондів. Зауважу, що реєстрація здійснюється за принципом екстериторіальності. За детальною консультацією у м. Черкаси звертайтесь за телефоном (050) 825-42-87.

Кожен працівник, який виконує обов’язки у такий складний час, наближає нашу перемогу! Залишаємось на місцях та віримо у нашу потужну Армію! Все обов’язково буде Україна!

Олександр СВІРЕНЮК, заступник начальника Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Черкаській області

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100