«За багато років уже зовсім відвикли від нормальної повені на Дніпрі. Але цього року Славутич вирішив показати, що він все-таки Велика Річка, незважаючи на всі греблі та водосховища. Останнім часом вода в Каневі потроху прибувала та прибувала, а сьогодні зробили великий скид із Канівського водосховища, і вся прибережна смуга опинилася геть під водою. Я такого не бачив уже давно, хоч працюю тут уже більше 35 років. Схоже, починається період не просто великої води, а дуже великої води. Починається, бо білоруси пишуть, що в них і у Дніпрі, і у Прип'яті, і в Березині рівень води продовжує збільшуватися. До нас вона допливе трохи пізніше».
Так писав 14 квітня заступник директора з наукової роботи Канівського природного заповідника КНУ ім. Т.Шевченка Віталій Грищенко.
Як інформує голова Черкаської ОВА Ігор Табурець, станом на 15 квітня в Черкаському та Золотоніському районах:
10 жителів евакуйовано;
41 дачний і житловий будинок підтоплено;
475 га полів теж постраждали від великої води.
Попередження про небезпечні гідрологічні явища публікує Український гідрометеорологічний центр та дає Черкаській області ІІІ рівень небезпеки.
«14-17 квітня, внаслідок значних скидів води при пропуску весняного водопілля через водосховища Дніпровського каскаду, триватиме затоплення заплавних територій та відмічатиметься часткове затоплення прируслових територій у ряді прирічкових населених пунктів на Кременчуцькому, Кам’янському, Дніпровському водосховищах у Черкаській, Полтавській, Кіровоградській, Дніпропетровській обл», - йдеться в повідомленні.
У ДСНС кажуть, що здійснюють постійний моніторинг ситуації за допомогою безпілотних літальний апаратів. У Черкаському та Золотоніському районі працюють мобільно-оперативні групи.
«Дніпро біла Канева нагадує велетенську гірську річку. Місцеві кажуть, що води більше ніж на 2 метри в руслі до водосховища більше ніж зазвичай. Критичних підтоплень не побачили. Затоплені городи, максимум. Не знаю, може хтось побудував біля води і їх аже підтопило? Проїхали старі села на обох берегах. Старі будинки на пагорбах, насипах. Їм, думаю, нічого не загрожує. Десь читав, що в старі часи в тій самій Бубнівській Слобідці вода доходила під час повеней до хат. Тобто, Дніпро ще не наблизився до свого історичного максимуму.
А от що вже зараз непокоїть - різниця в рівнях води в Золотоношці і Кременчуцькому водосховищі. На цей момент вона становить 160-170 см. Тобто, мешканці Благодатного, Коробівки та інших сіл в долині Золотношки можуть починати нервувати. Пік водопілля ще попереду. Кажуть максимум буде за кілька днів - з 18 по 28 квітня. Час готувати човни? Але маю питання... Весняне водопілля це дивина? Чому за зиму наповнили чашу Кременчуцького водосховища, що восени спорожніла? Хотілося б почути відповідь», – пише журналіст Валерій Воротник у "ФБ".
Затоплений і знак, що знаходиться за 10 кілометрів від Дніпра.
«Пам'ятний знак «Слава праці». В Канівському районі за 10 км від Дніпра розташоване село Межиріч. На широкій заплаві Росі височить піраміда, дбайливо складена з різноманітних гранітних валунів. Її в 1914 році, напередодні I світової війни, побудували мешканці навколишніх сіл. Так селяни вирішили подякувати меліораторам, що осушили заплаву річки і "відвоювали" у природи величезний шматок доброї та родючої землі», – йдеться в довіднику «Пам'ятки культури Черкащини».
Нижче бачите, який знак за нормальних погодніх умов.
А ось яке фото віднайшов краєзнавець, журналіст Борис Юхно з 1980-го року:
«Центр наддніпрянських Черкас, біля Долини Троянд. "Висока вода" - близько... Ця затоплена дорога - безпосередньо перед сквером, який між Долиною Троянд і Жужоми», - пише журналіст Андрій Кравець.
До слова, ось як зараз потопають у воді верби в Долині Троянд у Черкасах:
Ще влітку тут було так...
Станом на 9:00 16 квітня за інформацією Гідрометеорологічного центру спостерігається сезонне підняття рівня води в межах річок Дніпро, Десна, Сейм, Прип’ять, Горинь та Західний Буг на територіях Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Київської, Рівненської, Полтавської, Черкаської та Чернігівської областей.
На даний час гідрологічна ситуація контрольована.
Залишаються підтоплені 916 дворогосподарств (городи, подвір’я) та підтоплено 225 будинків, з них 187 дачних. У Волинській, Рівненській та Черкаській областях підтоплено 10 тис. 747 га сільгоспугідь, інформує офіційне представництво Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
«Така погода - гарна нагода нагадати про необхідність неухильного дотримання екологічного законодавства. А то забудували всі береги та переорали, а тепер волають», – зауважують не на диктофон екологи.
Назарій Вівчарик
Коментарі
Так це у нас вона безсніжна була. А Дніпро несе воду з північних сусідів. Там снігу було доволі.
Стрічка RSS коментарів цього запису