реклама Делікат

Нещодавно ці три кімнати були відведені під архів Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради. Тепер сюди приходять військові та члени їхніх родин: для розвантаження, реалізації власних ініціатив, отримання психологічної допомоги, вирішення соціальних питань. Відкрили ветеранський простір 1 жовтня, до Дня ветерана.

IMG_20241115_180308

Ветерани – посередники між побратимами та владою

На відкритті були присутні, зокрема, волонтери черкаської громадської організації «Сила Захист Честь». Налічує вона 40 осіб. 90% членів громадської організації беруть участь у захисті країни або забезпечують підготовку військових до служби, решта – цивільні. Допомагають військовим, які знаходяться на передовій, які повертаються, перебувають на лікуванні, дитячим будинкам.

Голова громадської організації, бойовий офіцер, учасник АТО Сергій Глуховченко розповів, що ветерани співпрацюють з Департаментом соціальної політики.

Він пояснив, саме хлопці та дівчата, які пройшли схожий шлях, повинні доносити інформацію про потреби захисників міській та обласній владі.

IMG_20241115_180411

– На особистому прикладі знаю, що військовим часто доводиться стояти в чергах, попередньо записуватися. Так вони не можуть відразу отримати відповіді на свої питання. Фахівці у просторі радять, куди піти, до кого звернутися. Йдеться й про оформлення виплат, пошук місця роботи.

Сергій Глуховченко також назвав риси характеру, якими, на його думку, повинен володіти кожен фахівець у таких просторах.

– Це обов'язково людина з досвідом, яка вміє працювати з ветеранами, стресостійка, психологічно налаштована. Хлопці повертаються в різних станах, і не кожен це витримає.

Особливу увагу треба звертати на ветеранів з інвалідністю, наголосив захисник.

– Вони не можуть продовжити службу за станом здоров'я, потрібно допомагати їм адаптуватися до цивільного життя.

Зараз важливо, щоб усі об'єдналися. Якщо цього не станеться – ми втратимо країну, додав він насамкінець.

Простір має три функціональні зони: у кожної – своє призначення

Зустріч із волонтерами громадської організації

Зустріч із волонтерами громадської організації


За словами співробітників ветеранського простору, під час його облаштування враховували низку факторів. До трьох функціональних зон веде пандус. Усі кімнати підписані: «Ресурсна кімната», «Психолог», «Фахівці». У ресурсній кімнаті розмістили зручні дивани, крісла, навпроти – телевізор, є ігровий куточок для дітей захисників та захисниць.

– Тут надаються консультації, адміністративні послуги, забезпечується психологічна підтримка відвідувачів. У ресурсному центрі проводяться зустрічі з посадовими особами департаменту, комунальними, соціальними службами. Крім цього, в ресурсному центрі військовослужбовці можуть поспілкуватися в неформальній обстановці, проводити різноманітні заходи, – сказала виконуюча обов'язки директора Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Юлія Ніконенко.

IMG_20241115_180251

Захід може організувати кожен охочий відвідувач. Обмеження є лише по часу (до кінця роботи простору) та кількості осіб (близько тридцяти), наголосила виконуюча обов'язки директора Департаменту соціальної політики.

– Завдяки підтримці місцевої влади ми реалізували проєкт, який є вимогою часу. Вдячні всім, хто допомагав у розробці простору. Пам’ятаючи принцип «Нічого для вас без вас», ми прагнемо бути корисними і ефективними. Тому запрошуємо ветеранів та ветеранські громадські організації до співпраці, – сказала під час відкриття простору заступниця міського голови Марина Гаркава.

– Створення такого простору – один з напрямів соціальної підтримки ветеранів у нашому місті. Тут ветерани зможуть знайти нові можливості для свого життя, відновити сили, знову відчути свою цінність для суспільства, – підкреслює Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко.

До 50 осіб у день: з чим найчастіше звертаються захисники та захисниці

Консультують ветерана

Консультують ветерана


За словами Юлії Ніконенко, тривають перемовини представників департаменту з представниками центру зайнятості, пенсійного фонду, надавачів правової допомоги, щодо присутності їхніх фахівців у просторі. Наразі тут працює психолог та фахівець з соціальної роботи Черкаського міського центру соціальних служб. Облаштоване місце для онлайн-прийому з фахівцем центру зайнятості.

Завідувачка сектору соціальної підтримки ветеранів війни, відділу по роботі з ветеранами війни та членами сімей загиблих Людмила Тетьора саме закінчила консультувати військовослужбовця.

– Склали заяву на одноразову грошову допомогу для оздоровлення поранених учасників оборони України. Допомога від міста в разі поранення складає 10 000 гривень, у разі стаціонарного лікування понад 30 днів додатково виплачується 30 000 гривень. Спочатку наші заявники надають необхідні документи, потім йде опрацювання, готуємо списки для виплати на бухгалтерію.

Фахівець із соціальної роботи центру соціальних служб Анна Харьковщенко записує відвідувачів на прийом до психолога. Часто в неї дізнаються контакти організацій, які надають безоплатну правову допомогу.

IMG_20241115_180318

Усього зі своїми питаннями до фахівців Департаменту соціальної політики звертаються до 50 ветеранів та їхніх рідних у день. Для цього у громадській приймальні облаштовані два робочих місця (№15, 16), де працівники відділу по роботі з ветеранами війни та членами сімей загиблих ведуть прийом громадян. Діє жива черга. Якщо охочих потрапити на прийом збирається багато – їм допомагають у ветеранському просторі.

Ветеранський простір розміщений за адресою: м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, на першому поверсі.

Графік роботи: з 8:00 до 17:00 в будні дні.

Кімната психолога

Кімната психолога


Юлія Капуш, фото "Прочерку" та Ветеранського простору

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
-2 #3 Наполеон Бонапарт 21.11.2024 02:57
Що означає "діє жива черга" ? Люди, ви серйозно? Ви створили простір для ветеранів де вони стоятимуть у живих чергах? Навіть у задрипаному есесері були надписи що ветерани обслуговуються без черги. Існують сучасні електронні записи накрай.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #2 Мебеля розкошні! 20.11.2024 19:49
Крісла, роботи пізнього мастєра Ґамбса та стільці зі столами часів розквіту дарагого ліаніда ілічя!. Антикваріат, дорогого коштує. Хтось мабуть з онуків, новозакуплену бабусям з дідусями до села відвіз, та поміняв її на релікти минулої епохи "в харошем состояніі". Сьогодні такі оборудки в тренді.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #1 Комунальні плиточники 20.11.2024 17:29
О! Це не якась там твердопаливна котельня для ВПО, де не менше 10 мільйонів при ремонті вкали. Тут не менше чим в мільйонів 25 обійшлось. На одні кабельні канали підводу надпільних вимикачів, точно, декілька сот тисяч тіхо ушло в корабєльний лєс.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100