реклама
Sucurity Police

реклама

Ось такою бабусю привезли до лікарні

Ось такою бабусю привезли до лікарні

Стареньку бабусю зі Сміли, яка пораючись на городі, впала на металічний прут, рятували сусіди, співробітники відділу надзвичайних ситуацій, рідні та лікарі. У гаморі, криках і зойках, з вивернутою рукою та стікаючи кров'ю, Уляна Мусіївна пролежала на землі півтори години...

Завідувач хірургічним відділенням Смілянської міської лікарні, хірург вищої категорії, головний позаштатний хірург Смілянського відділу охорони здоров’я Ігор Євсєєв має неабиякий досвід. Медичний інститут він закінчив ще 1973 року. У нього за плечима відповідальні посади, робота за кордоном, а головне – сотні операцій. Зокрема, доводилося рятувати людей і після ножових та вогнепальних поранень в ділянку шиї і груднини. Але те, що він побачив не так давно, здивувало навіть цього відомого в Смілі лікаря.

Того дня, незважаючи на спеку і поважний вік, смілянка Уляна Мусіївна вирішила попоратися на городі. До цієї роботи вона звикла з дитинства, а тому ніяких пригод, звісно, не чекала. Та йдучи до грядок, зашпорталася об поламану металеву решітку для чищення взуття і впала.

Через якийсь час сусіди почули стогін і волання про допомогу. Вони прибігли до старенької і спробували її підняти. Однак жінку ніби щось прикувало до землі. Придивившись добре, люди зрозуміли, що Уляна Мусіївна впала на задертий догори прут, і він уп’явся в її шию. Ошелешені, вони мерщій викликали швидку допомогу, зателефонували й доньці постраждалої, яка буквально перед цим пішла від матері додому. Та викликала інших родичів.

Лікарі, які прибули каретою швидкої допомоги, оглянули постраждалу і повідомили усім, що витягати прут можна лише в лікарні, але ж не везти її туди з решіткою… Довелося телефонувати ще й співробітникам відділу надзвичайних ситуацій. На жаль, у тих чомусь не було відповідного обладнання. Виручив сусід, який приніс так звану „болгарку”. Проте рятівники ніяк не могли підступитися до злощасного прута. Зрештою, розпиляв його родич Уляни Мусіївни

Для Ігоря Євсєєва цей випадок дуже неординарний. Хоча, каже, і не найскладніший за його практику.

Для Ігоря Євсєєва цей випадок дуже неординарний. Хоча, каже, і не найскладніший за його практику.

Увесь цей час старенька з мокрою ганчіркою на обличчі, щоб не попекли іскри, стійко терпіла і біль, і незручну позу. Адже рука в неї була неприродно вивернута назад, а поправити її не було жодної змоги. Коли жінку доставили в лікарню з частиною решітки, вона вже навіть не мала сил щось казати, а тільки тихенько стогнала від болю і утоми. Бо пролежала поранена на землі у гаморі, криках і зойках півтори години.

До лікарні постраждала потрапила близько 16-ї години дня. Вражений її виглядом, черговий хірург Олександр Кулик ужив усіх необхідних термінових заходів і викликав завідуючого хірургічним відділенням. Ще й сфотографував стареньку.

– То була субота, – згадує Ігор Євсєєв. – Я саме приїхав додому з лікарні, аж тут телефонує Олександр Миколайович, мовляв, їдь назад, тут дуже рідкісний випадок. Коли приїхав, жінка вже була в операційній. Черговий хірург зробив також рентген-знімок грудної клітини, щоби переконатися, що прут не пошкодив плевральну порожнину. Наші працівники визначили групу і резус крові постраждалої, адже могли бути пошкоджені крупні судини, які у цій зоні товщиною в палець. Такі поранення небезпечні сильними кровотечами. Довелося підготувати запас крові. Операцію робили під загальним наркозом. Коли я зробив розсічення, то виявилося, що прут увійшов на глибину до 10 сантиметрів. За дивним збігом обставин він не зачепив крупних судин, а дрібні ми перев’язали. Рану промили і зашили. Враховуючи, що прут потрапив в зону нервового сплетіння, травма ускладнилася посттравматичним плексітом. Тобто, у постраждалої порушилися в якійсь мірі рухові функції правої руки. Однак, уже на 12-й день старенька виписалася. Ми переконували її залишитися, щоби остаточно зняти прояви плексіту, однак вона наполягла, заявивши, що вдома одужає швидше. Дуже активна і принципова бабуся. Заперечити їй важко.

„Прут увійшов ось тут,” – показує в атласі лікар Ігор Єгорович

„Прут увійшов ось тут,” – показує в атласі лікар Ігор Єгорович

Як зізнався Ігор Єгорович, цей випадок далеко не найскладніший у його практиці. Та він дуже незвичний і неординарний. Тим паче, що і постраждала вже у віці. Однак вона добре перенесла операцію і вже повернулася до звичного життя. На щастя, все обійшлося. Хоча до Ігоря Євсєєва в лікарні був випадок, коли з села Сунок привезли травмованого літнього чоловіка. Він рубав дрова і в шию йому уп’ялася скалка. Коли її витягали, відкрилася струминна артеріальна кровотеча і людину не врятували… Отже, поранення в шию завжди дуже небезпечні. Тому лікарі вважають за краще перестрахуватися. Не дивно, що й цю операцію робили під загальним наркозом і належно запаслися кров’ю, щоб у разі чого мати можливість діяти швидко.

Зараз 83-річна Уляна Мусіївна знаходиться удома. Їй усі раді, зокрема і кицька Шпулька. Ледь не силою її утримують від городу, а старенька дякує лікарям за золоті руки і каже, що вже у формі. Вона переконана, що мала жити. Хоч перед тим страшним випадком їй двічі наснилася мама. Та, схоже, не кликала, а лише попереджала про небезпеку.

реклама

Коментарі  

 
0 #1 Елена 26.07.2010 08:13
Народилася в сорочці!!!Хай живе 100 років!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100