реклама

реклама

Найбільший сплеск уваги до попереднього голосування зафіксували у Черкасах на День незалежності

Найбільший сплеск уваги до попереднього голосування зафіксували у Черкасах на День незалежності

Політична сила Сергія Тігіпка першою запропонувала черкащанам докласти рук до формування виборчих списків. У Черкасах у Народному праймеріз від «Сильної України» щодня бере участь більше ста жителів міста…


Більшість черкасців не одразу розуміють, що таке праймеріз. Підходять, перепитують в інформаторів на мобільних точках, довго роздивляються плакат з інформацією про кандидатів попереднього голосування.

Кандидати проходять випробування дискусіями з виборцями. Вадим Рогуляк (справа) - учасник черкаського праймерізу

Кандидати проходять випробування дискусіями з виборцями. Вадим Рогуляк (справа) - учасник черкаського праймерізу

– Суть у тому, щоб з’ясувати рейтинг членів партії і обрати трьох найкращих серед кандидатів Народного праймеріз. Це дасть змогу на місцевих виборах внести до списків найактивніших людей. Тобто, вперше партія радиться із народом, дає можливість попереднього голосування. І для цього, до речі, не потрібно називати ім’я – голосування відкрите, – пояснює кандидат Народного праймеріз, директор РА «Сталкер» Вадим Рогуляк.

Люди старшого віку беруть агітацію, проте визначитися одразу із трьома кандидатурами зі списку не можуть.

– Дуже добре, що вирішили порадитися з народом і спитати, кого висувати на виборах, а кого ні, – розглядаючи плакат із фотографіями кандидатів, каже пенсіонерка Марія Цуркіна. –  Дивлюся, тут усі молоді… Гарно, що дають дорогу активним. Але кого обрати подумаю. Треба про них ще почитати – хто ким працює, де навчається.

Найприскіпливіше до попереднього голосування підходять літні черкащани. Але те, що політики радяться з народом, схвалюють

Найприскіпливіше до попереднього голосування підходять літні черкащани. Але те, що політики радяться з народом, схвалюють

Молоді люди, а саме вони частіш за все і погоджуються проголосувати, із вибором вагаються менше.

– По-суті в народу ніколи й не запитували перед тим як скласти виборчий список, яких людей до нього варто включити. Думаю, що це досить непоганий проект, – переконаний черкасець Віталій Бондар.

Пора вже до влади приходити молодим

Пора вже до влади приходити молодим

Зацікавлених не бракує, хоча ажіотажу навколо мобільної точки «Сильної України» немає. Більшість черкащан, які проходять повз, зізнаються: зневірилися в усьому, що стосується політики.

– Наближаються місцеві вибори і навряд чи варто чекати від них чогось доброго, – зупинившись біля мобільної точки на хвильку, зазначає продавець Віра Хоружняк. – Наші голоси навіть під час виборів мало що вирішують, що вже тоді говорити за попереднє голосування…

Щоправда, таких радикальних думок небагато. Більшості імпонує сама ідея докласти руку до виборчих списків партії. Черкасці Сергій та Тетяна голосують разом.

– Дуже подобається, що можна фактично змінювати список партії, тобто і моя думка буде врахована, – тримаючи дівчину за руку пояснює хлопець. – Пора вже прийти до влади саме молодому поколінню. Принаймні, менше буде тих, хто ніяк не поділить між собою бюджет.

Цього дня на мобільній точці перебуває три кандидата від «Сильної України». Розповідають, що багато хто виявляє бажання познайомитися особисто.

– Якщо мене в цей час немає на точці, то телефонують і я підходжу, – розповідає один з кандидатів, директор ТОВ «Юридична компанія «Правопростір» Євген Шульгін. –  Багато хто звертається із запитаннями. Причому, порушують дуже різні проблеми. Інколи підходять і жаліються на матеріальні труднощі… На жаль, партія – не благодійний фонд. Зате ми можемо вирішити проблеми на рівні міста - починаючи від доріг і аж до комунальних питань.

Учасник праймерізу "Сильної України" Вікторія Чубань порівнює спілкування з виборцями з екзаменом

Учасник праймерізу "Сильної України" Вікторія Чубань порівнює спілкування з виборцями з екзаменом

Кандидат від «Сильної України», науковий співробітник Черкаського інституту агропромислового виробництва Вікторія Чубань розповідає, що часто доводиться почуватися як на екзамені, оскільки випадає відповідати на різноманітні питання.

– Дуже корисно постояти тут і поспілкуватися з людьми. Запитують, які проблеми буду вирішувати перш за все, якщо все ж таки пройду до міської ради. Причому, дуже хвилює черкасців питання безробіття. Вважаю, з цим потрібно щось робити. Зокрема, відновлювати великі підприємства, що нині стоять, – переконана Вікторія. – Що ж до молоді, то багато від кого чула побажання аби знову у Черкасах запрацював річковий порт. Гадаю, можна було б знайти інвестора щоб відновити такий важливий для міста об’єкт.

Інформатор Денис Лук’яненко, який працює цього дня на мобільній точці, розповідає, що за день акцією цікавиться більше сорока осіб.

У Черкасах громадяни можуть проголосувати за трьох з десяти "сильноукраїнців"

У Черкасах громадяни можуть проголосувати за трьох з десяти "сильноукраїнців"

Оскільки ж у Черкасах діє три мобільні точки, то у Народному праймеріз від «Сильної України» щодня бере участь близько ста жителів міста. Троє з чотирьох готові змінювати виборчі списки партії на власний розсуд, тож не відмовляються проголосувати.

– Старші люди спочатку беруть інформацію, уважно ознайомлюються. Буває, що приходять до нас лише наступного дня і вже тоді голосують за кандидатів, – стверджує Денис Лук’яненко. – Натомість молодші черкасці зі своїми вподобаннями визначаються безпосередньо на місці.

Народний праймеріз від «Сильної України» нині відбувається в Черкасах, Смілі та Умані. Розпочався проект з 10 серпня і триватиме до 7 вересня.

реклама

Коментарі  

 
0 #3 Прохожий 26.10.2010 11:10
Послушайте агитатор, вы списки этой силы в облсовет видели, особенно номер три. Не агитируйте так цинично! В данном случае лучше уж не привлекать внимание, а то получится обратный эффект.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #2 Людина 26.10.2010 09:47
Здається єдина політична сила, що переймається молодіжною політикою!!! Вікторія Чубань така молода, а вже кандидат економічних наук, думаю молоді розумні люди повинні йти в списках разом з досвідчиними, що і хоче реалізувати дана політична сила
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #1 А судьи кто? 03.09.2010 14:16
"Прочерк", а почему бы вам не проанализироват ь политсимпатии черкасских СМИ? Журналистка Кобыляцкая, собкор газеты "День", считает Виктора Борисова лучшим медиа-экспертом Черкасс Борисова. В "обзоре" директора "Провинции" не нашлось места большинству СМИ Черкасс, в т.ч. "Прочерку" и даже самой "Провинции"
* http://www.day.kiev.ua/308123
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100