У п’ятницю, 23 грудня, перед представниками редакційних колективів та первинних осередків НСЖУ звітував голова облорганізації Сергій Томіленко. Участь у звітно-виборчій конференції Спілки, яка проходила у обласному краєзнавчому музеї, взяли майже 50 делегатів. Серед них – головні редактори обласних та районних ЗМІ, ветерани професії, викладачі вузів та журналісти-активісти НСЖУ. Почесними гостями конференції були голова Національної спілки Ігор Лубченко та голова обласної письменницької організації Валентина Коваленко.
З вітальним словом до делегатів журналістських зборів звернулась начальник обласного управління інформаційної політики Тетяна Очеретяна.
Захист законних прав і свобод журналістів, турбота про ветеранів професії та підвищення кваліфікації працівників ЗМІ. Такими бачить пріоритети своєї роботи голова обласної організації НСЖУ Сергій Томіленко.
- Для нас не було важливо, яка влада чи партія при владі. І у часи помаранчевої влади, і у часи Партії регіонів ми намагаємося принципово відстоювати порушені права колег, - наголошує голова обласної журналістської організації. - Головне, наша спілка завжди і рішуче ставала і стає на захист кожного редакційного колективу та кожного нашого колеги. Звичайно, інструмент наших дій обмежений. Але ж помітний. Поголос. За кожним фактом утисків чи то з боку влади, чи політиків або бізнесу – ми обов’язково реагуємо. Звертаємось до обласної прокуратури, до обласних органів влади. Поширюємо інформацію через місцеві та всеукраїнські ЗМІ.
- Але наш підхід – не мовчати! Про нас і нашу позицію мають знати і рахуватися! Хочу підкреслити, що нам вдалося вивести обласну творчу спілку журналістів з тіні, з нами рахуються, або на нас, принаймні, зважають, - переконаний Сергій Томіленко.
За останні 5 років у області запроваджено системний підхід до роботи з ветеранами журналістики. За ініціативи Сергія Томіленка щорічно 5 травня відзначається День ветерана черкаської преси. Старші колеги запрошуються на спеціальні урочистості та фуршети, вони отримують подарункові набори. Також спілка організовує персональні фотовиставки ветеранів, ініціює відзначення їх заслуг обласними та державними преміями, стипендіями та нагородами. Підтримує видання авторських книг ветеранів журналістики.
Системною на Черкащині є і виставкова діяльність НСЖУ. У обласному краєзнавчому музеї функціонує зал історії черкаської преси «Покликання-журналіст». Щорічно організовуються масштабні фотовиставки, зокрема, такі як «Професія - репортер» (залаштунки журналістської роботи) і «Газетний фотокор».
Як відзвітував голова ревізійної комісії обласного осередку НСЖУ Володимир Ушанов на діяльність організації витрачались як внески членів Спілки, так і залучені спонсорські кошти. Сума останніх за 5 років склала майже 40 тисяч гривень, внесків – 16 тис.грн.
Доповідь Сергія Томіленка викликала жваве обговорення серед делегатів конференції. Більшість виступаючих підкреслювали, що обласна спілка журналістів вийшла з тіні та має чітку й виразну позицію.
Дисонансом прозвучав виступ керівника прес-служби обласної ради Федора Пилипенка. Пояснюючи власну багаторічну відірваність від професії, голова первинної організації НСЖУ Тальнівського району наголосив на тому, що… обласна влада надає багато можливостей для співпраці. Але вони не підхоплюються НСЖУ. Тож Федір Пилипенко закликав нинішнє керівництво облосередку Спілки дієвіше працювати в цьому напрямку. Заодно Федір Іванович чомусь ще й розповів про власне несприйняття роману Василя Шкляра «Залишенець».
Зрештою роботу керівництва обласної організації визнали задовільною та перейшли до обрання голови осередку на наступний термін.
Неодноразово озвучену раніше пропозицію підтримати кандидатуру нинішнього очільника організації Сергія Томіленка, першою оголосила журналіст зі Сміли Юлія Харченко. У залі запанувала пауза – здавалось, що альтернативи йому немає. Тишу перервала пропозиція нового працівника ОДТРК «Рось» Сергія Халупінського: «Черкаський край» висуває Тетяну Калиновську». Екс-редактор комунальної газети «Черкаський край» вирішив висунути кандидатуру своєї наступниці.
До свого приходу в обласну газету Тетяна Калиновська нетривалий час очолювала газету влади Черкаського району «Сільські обрії». Ще раніше – довго працювала на держслужбі, у інформаційному управлінні облдержадміністрації.
Тетяна Калиновська намагалась переконати колег її підтримати, тому що вона… вміє просити. За її словами, обласна влада може організувати семінари для журналістів, виділити кошти на ремонт редакції «Черкаського краю», передбачити у бюджеті премії та пенсії для ветеранів.
- Ми захищені. Наша редакція захищена законами, а приміщення – мораторієм на відчудження майна. Цензури в нашій газеті немає. Ми пишемо те, що хочемо, - так Тетяна Станіславівна прокоментувала питання колеги про необхідність боротьби з утисками влади.
Оскільки у атмосфері конференції виразно почала відчуватись напруга, представники ЗМІ Черкас, що зазвичай не люблять офіціоз та планували побути лише на початку засідання, змушені були затриматись. Адже кожен голос міг мати вагу.
Але підсумки таємного голосування були більш ніж переконливими – 34 голоси на підтримку Сергія Томіленка та 11 – за Тетяну Калиновську.
Також конференція затвердила новий склад керівних органів облорганізації НСЖУ і обрала делегатів на національний з’їзд Спілки у 2012-му році.
До правління Черкаської обласної організації НСЖУ у складі 20 осіб увійшли: Сергій Томіленко (голова правління), Василь Трохименко (відповідальний секретар облорганізації), Борис Педченко (голова ради ветеранів), Василь Давиденко (газета «Нова Доба»), Раїса Білецька (звенигородська газета «Шевченків край»), Станіслав Журило ( газета «Вечірні Черкаси»), Анатолій Вікторук («Шполянські вісті»), Андрій Кравець (газета «Прес-Центр»), Людмила Моренко ( корсунь-шевченківська газета «Надросся»), Тетяна Єщенко (центру Cherkasynews.tv), Олександр Третяков (видавництво «Брама»), Тетяна Калиновська (газета «Черкаський край»), Ірина Хроменко (видання «Прочерк»), Галина Компанієць (ОДТРК «Рось»), Валентина Козицька (газета «Уманська зоря»), Світлана Магльована (кам’янська газета «Трудова слава»), Юлія Харченко ( голова Смілянської міськрайонної організації НСЖУ), Ніна Зражевська (Черкаський національний університет), Любов Правдіна (ТРК «ВІККА»), Лариса Пономаренко (редактор Чорнобаївського районного радіомовлення).
Безпосереднє управління журналістською організацією здійснюватиме Секретаріат: Сергій Томіленко, Борис Педченко, Анатолій Вікторук, Василь Давиденко, Галина Компанієць, Юлія Харченко, Ніна Зражевська.
Головою ревізійної комісії обрано заступника головного редактора газети «Прес-Центр» Максима Степанова.
Делегатами національного з’їзду НСЖУ, що пройде у Києві у квітні наступного року, обрані: Сергій Томіленко, Юлія Харченко, Михайло Калініченко (колишній гендиректор ОДТРК «Рось»), Василь Давиденко, Валентина Душок (ОДТРК «Рось») і Анатолій Вікторук.
На обліку в Черкаській обласній організації НСЖУ перебуває 434 члени творчої організації, які об’єднані в 40 первинних осередків.
реклама
Коментарі
Називається пакуйте речі панове окупанти, інформаційне поле ви м"яко кажучі програли на черкащині.
Очеретяна ще раз удостовірилася, що одне діло плести внутрішні інтриги, інше на результат працювати.
Не люблять нинюшних нових будівельників черкащини, а ні журналісти , а ні черкащани.
Зметуть вони їх аж гай зашумить.
Не вірите ?
Путіна "команда" теж не вірить.
І Кучмина не вірила.
А за Ющенком взагалі всі як за Мессією були.
Далі буде...
Стрічка RSS коментарів цього запису