реклама

реклама Делікат

реклама

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко після першого туру виборів президента має власний виклик. Адже Юлія Тимошенко не здобула традиційної високої підтримки на виборах. Анатолій Бондаренко – голова обласної організації "Батьківщина" і в нього промерська більшість. Водночас сам Анатолій Васильович не вважає, що рейтинг мера і рейтинг кандидатів у президенти повинен перетинатися. То які досягнення зараз в мера на посаді та на якому етапі низка важливих для розвитку міста питань? Про це говоримо з Анатолієм Бондаренком.

IMG_20190409_110310

– Після виборів які настрої? Ви писали в «Фейсбуці», що готові підставити плече команді Зеленського…

– Я готовий підставити плече команді людей, які проведуть чесні вибори. І все. Без фальсифікацій.

– Все таки, давайте про господарчі справи. Останнім часом ви щодня проводите інспектування містом. Які враження від робіт підлеглих?

– Щодня проводжу інспектування. Незадовільна робота комунальників , але прикро за культуру людей. Тобто, її відсутність.  Найперше – великогабаритне сміття, яке виносять самі ж мешканці. По-друге, наявність харчових відходів,  там, де їх не повинно бути. Дехто вночі під прикриттям темряви викидає сміття. Проблема з будівельними відходами, які висипають просто біля контейнерного майданчика, а не купують талони і не везуть на полігон. Тобто культура поводження з твердими побутовими відходами повністю відсутня в багатьох черкащан. Якщо брати по владі, то є велике недопрацювання СУБів. Тут маємо і суб’єктивні, і об’єктивні причини. Зараз же проводиться конкурс на управителя, тож СУБи взагалі можуть зникнути. Конкурс на управителя має відбутися днями і тоді буде визначено, хто опікуватиметься багатоповерхівками. Комунальні служби не справляються з навантаженням.

– Яка ситуація зі сміттєзвалищем?

– Проект пройшов експертизу і будівництво нового сміттєзвалища почалося б, якби не змова учасників торгів у попередні роки. Зараз введено  нову норму щодо будівництва полігонів. Громадські слухання має провести Міністерство екології. Але ми в Україні під номером один - у нас є проект, експертиза, треба лише  пройти громадські слухання, і будемо приступати до будівництва. Це поряд зі сміттєзвалищем. Окрім того, ми ж зробили дегазацію, коли фільтрат викачується і КП «Черкаська служба чистоти» отримує десятки тисяч в місяць прибутку за те, що приватна компанія видобуває газ з відходів.

– Раніше ви говорили, що цей рік є роком тротуарів. Які плануються роботи і на яких ділянках?

– В експертизі тротуари в центральній частині бульвару Шевченка від вулиці Небесної Сотні до Остафія Дашковича і багато інших тротуарів по всіх мікрорайонах міста. На всіх округах є пішохідні доріжки, які будемо облаштовувати. І від вулиці Припортової рухатимемося до площі 700-річчя. Зліва і справа на площі також облаштовуватимемо пішохідну зону.

– Багато читачів закидають, що, мовляв, роботи з плиткою на тротуарах приносять владі зиск. То чому саме плитка, а не асфальт?

– Казатиму прямо, що ні я, ні мої друзі, ні знайомі не мають плиточних заводів. Плитку ми беремо в чотирьох фірмах в місті Черкаси: «Круг», «Деметра», «Браво» і «Мандарин». Але вирішили брати саме плитку, а не асфальт, бо це дешевше, якісніше, сучасніше. І це дає нам змогу при ремонті комунікацій просто розбирати її, а тоді знову стелити. Яку плитку  і де стелити, визначають в відділі реклами та дизайну міського середовища департаменту архітектури та містобудування, а також в департаменті житлово – комунального комплексу.

Нещодавно відбувся тендер на ремонт тротуару від пляжу Пушкінський до культурно-оздоровчого комплексу «Бочка». Я думаю десь в 20-х числах  на цій ділянці ми почнемо масштабніші роботи, щоб жителі міста влітку могли там і ранкові прогулянки робити, і спортом займатися.

– На якому етапі транспортна реформа? Які проблеми заважають прискоренню процесу?

– Надзвичайно складно. Хто лиш не займався цим питанням. Але Петро Кучер (директор КП «Черкасиелектротранс – прим. авт.) зараз взяв зобов’язання дослідити пасажиропотік. Я поясню: багато хто розуміє транспорту реформу по своєму – електронне табло, диспетчерська, зупинка з вай-фаєм. Я ж це розумію, як , насамперед, нова матеріально-технічна база тролейбусного парку – екологічно чистого, комунального, доступного для всіх жителів, транспорту.   Нові тролейбуси і нові автобуси – ось моя транспортна реформа. А яким чином платитиме громадянин, карткою чи живими грошима, це інше питання. Цьогоріч ми купимо один тролейбус великої місткості , а вже наступного року плануватимемо більше.

– Окремо питання -  чи задоволені роботою депутатського корпусу?

– Насамперед скажу за частину депутатського корпусу. Ви бачили, що було на останній сесії. Так звана опозиція, попри те, що було багато важливих для міста питань, покинула сесію. А в порядку денному - безліч земельних питань, суспільно-важливі питання… Проте деякі депутати хочуть гратися в політику, саботуючи діяльність міського голови та міських служб. Дехто вже геть перейшов межу. В мене є інформація, що дехто з «опозиційних» депутатів  звертався до підприємств, які обслуговують світлофори, щоб їх вимкнули…. Знаєте, якби в країні діяв закон і порядок, то за ці речі вже б реально хтось відповідав. А як назвати те, що деякі «опозиціонери» звертаються до підрядників, щоб ті не виконували роботи?

– Командою заступників задоволені?

– Це коаліційний виконавчий комітет. Працюємо в таких умовах, у яких опинилися. Скаржитися ні на кого не буду. Окрім того, мер навіть догану заступникам не може дати. Хіба що міська рада. Але зауважу, що працюється нормально, наприклад, ділові якості секретаря міськради на голову вищі за ті всі суперечки і сварки, що йдуть навколо. Мені з ним комфортно, бо він діє виключно в своїх повноваженнях і фахово виконує обов’язки.

– Нещодавно звільнили головного фінансиста міста. Як розійшлися з Наталією Джуган та хто замінить її на посаді?

– Тетяна Харенко наразі  виконує обов’язки керівника департаменту фінансової політики. Працює нормально, не маю до неї ніяких питань. Якщо виграє конкурс, то очолить департамент. Проте ,якщо хтось інший виграє конкурс, так само працюватиму з іншою людиною. З Наталією Джуган розійшлися нормально, у мене з усіма робочі стосунки. Так, з її боку була критика в бік влади. Проте поясню, і всі це знають, що ніколи бюджетні процеси в Україні не відбувалися так, щоб дотриматися буквально всіх процедур. І вона це  теж добре знає. Буває, що кошти потрібні вже сьогодні, тож рішення треба приймати вчора. Давайте будемо відвертими, що наприкінці року безліч коштів падає з центру на місцеву адміністрацію. Це було постійно. І потрібно до кінця грудня закрити акти. Чиновники це робили заднім числом, але зараз, зрозуміло, я це заборонив. Хоч коли працював в районі, чиновники так робили, закривали документи до кінця року. А тоді протягом перших 14 днів нового року підтягували і завершували об’єкт, поки всі святкували. Особливо, коли мова йде про суспільно значимі, важливі для громади об’єкти.

– Продовживши тему фінансів. Та ж Наталія Джуган застерігала, що бюджет розвитку приймався не досить продумано і прораховано. То чи є прогалини в цьому питанні та які галузі будуть недофінансовані?

– По бюджету розвитку прогалин не було.  Проект бюджету  розвитку був вчасно оприлюднений департаментом фінансової політики. Він був прийнятий виконкомом, але депутати на сесії почали вносити зміни,  і вони мали на це право. Я мав вибір підписати прийняте рішення,  чи ні. Довелося підписати, і внаслідок цього ми маємо сьогодні початок робіт по бульвару Шевченка, маємо тендери на поточний ремонт по вулиць Гоголя, Припоротова, Нижня Горова, Пастерівська – це ті, що будуть повністю суцільно асфальтом перекриті. Моє бачення  відрізнялося - там було більше на суспільно-важливі об’єкти, на медицину.

– Щодо закладів охорони здоров’я. Ваші опоненти нарікали на те, що п’ять закладів – дитячих поліклінік – недофінансовуються на 2 мільйони, бо, мовляв, там «перехідні об’єкті». Скаржилася з цього приводу і чиновник Любов Майборода, лікарі…

– Ми спілкувалися з Любов Майбородою , і заступник Ігор Волошин , який є куратором медичної галузі, отримав доручення. По всіх тих актах виконаних робіт мною на наступну сесію буде внесене питання,  і кошти будуть виділені. Любов Володимирівна – екс – депутат, але  тепер змінилося законодавство , і планувати треба на один фінансовий рік. Тобто, якщо з 1 січня 2019 року ви заклали об’єкт, завершити його треба 31 грудня 2019 року, і крапка. Так, є проблема. І тому стоїть школа №34. Там треба розірвати угоду з попереднім підрядником  та визначити нового. Але попередній не розриває угоди. Тобто декілька десятків об’єктів заблоковано. Така в нас зараз прогалина на законодавчому рівні.

– Яка ситуація зі збалансованим спрямуванням коштів у медицині? Деякі  наші читачі – коментатори писали, що мало не всі кошти йдуть на третю міську лікарню, а, наприклад, друга міська лікарня ледь животіє…

– Є кошти, які закладені і на другу міську лікарню. Там кошти на заміну віконного обладнання, певний ремонт. Вона в такому стані вже близько 50 років. Але не можна на неї витратити левову частку, бо треба дивитись в майбутнє. Третя міська лікарня буде лікарнею в центрі округу. Тим більше, це лікарня швидкої допомоги. Тож туди дійсно треба спрямовувати більше коштів. Що стосується другої – очевидно, її треба буде перепрофільовувати. Але насправді по коштах найбільше отримала Перша міська лікарня. Вона зараз отримує надсучасне обладнання, яке лікуватиме нирки та інші супутні захворювання – такого немає в області.

– Який внесок у нинішні вибори був в нардепів-мажоритарників? Який прогноз на вибори в другому турі?

– Спілкуюся з усіма, і відкритий до всіх. Зокрема, спільна робота з нардепами Петренком, Голубом, Зубиком. Виключно робота по залученню державних коштів,  і я дякую їм за співпрацю.

Щодо прогнозів, то не готовий говорити. Але мені здається, що будуть зміни. Бо наука соціологія каже, що розрив в 15% нелегко подолати.

– При якому Президентові вам було б легше працювати?

– Мені без різниці. Я звик працювати в опозиції до діючої влади. Особливо, якщо йде мова про крадіжки в армії, про скандали, то звісно я проти такого. Прикро зараз також бачити оці речі з аналізами. Це все загравання з виборцями.

Пригадалося, як я вийшов на Митницю на суботник прибрати сміття, і в соцмережах почали обговорювати - не про те, скільки мішків сміття прибрав міський голова , а те, яке  взуття він одягнув під спортивний костюм – туфлі чи кросівки. Тобто йде заміна однієї теми на іншу. До слова, зазначу, що я був у кросівках.

– Ви почали розвивати приміщення колишньої тютюнової фабрики. Ми бачили там створення функціональних центрів для громади. На якому етапі роботи по ремонту залу дзюдо і по «прозорому офісу»? Яке ваше бачення призначення будівлі?

– Так, там є об’єкти, якими ми пишаємося. Наша гордість – відремонтована танцювальна зала Черкаського міського багатопрофільного молодіжного центру… Нещодавно відкривали молодіжний патріотичний простір – «AmbrosHub».

Спортивний зал дзюдо знаходиться в стадії завершення. До початку травня підрядник пообіцяв завершити роботи повністю.

«Прозорий офіс», де надаватимуть комплексні послуги, також планують повністю закінчити всередині без благоустрою зовнішньої частини до 1 липня.  В’їзд же до офісу буде з боку Благовісної, де пожежний вихід Будинку культури ім. Кулика. Там плануємо зробити зручну стоянку, зону благоустрою. Моя мрія – щоб приміщення колишньої тютюнової фабрики дійсно стало центром для потреб громади. І ми це зробимо.

реклама

Коментарі  

 
+5 #10 Инсайдер 16.04.2019 16:57
А я бажаю щоб вельмишанований Бондарнко пішов у небуття а краще за грати зі свободівською шайкою голодранців. Сподіваюсь що новий президент надасть відповідну оцінку діяльності цього так званого мера. А відповідні органи оцінку його махінаціям і цінним кадрам. Ото таке.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #9 сумно 12.04.2019 15:28
Анатолій Бондаренко після першого туру виборів президента має власний виклик.

Намагаються, пучаться, дають доручення, вимагають, пропонують, заявляють, інспектують, а крім високих зарплат та 300% премій поки нічого не виходить.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #8 Тенденція 12.04.2019 14:26
Цитую Премію!! І ще заступника!:
У Черкасах на бульварі Шевченка у центрі міста почала руйнуватися нова дорога (ФОТО)
12 квітня 2019, 10:49 Новини Черкас та області / Черкаські новини
Не минуло ще і року від тоді як на бульварі Шевченка завершилися роботи по реконструкції головної вулиці, були проведені колосальні заходи по вирівнюванню підняттю бардюрного каменю укладено геотекстиль і верхній основний шар асфальтобетону так званий ЩМА.

12 квітня 2019, 12:06 Новини Черкас та області / ФОТОФАКТ
на оновленому бульварі Шевченка. Майже відразу після ремонту плитка на бульварі почала тріскатися і лущитись.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #7 Премію!! І ще заступника! 12.04.2019 12:14
У Черкасах на бульварі Шевченка у центрі міста почала руйнуватися нова дорога (ФОТО)
12 квітня 2019, 10:49 Новини Черкас та області / Черкаські новини
Не минуло ще і року від тоді як на бульварі Шевченка завершилися роботи по реконструкції головної вулиці, були проведені колосальні заходи по вирівнюванню підняттю бардюрного каменю укладено геотекстиль і верхній основний шар асфальтобетону так званий ЩМА.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-9 #6 Саньок-Тягнибок 11.04.2019 16:55
тю, а мені мер нравиться, жить стало лучче
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+19 #5 Очерет 11.04.2019 11:41
Бреше і не червоніє
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+18 #4 Черкасчанин 11.04.2019 11:34
Бочка- культурно-оздоровительный центр??????А.....ть.........
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+11 #3 він гарний,якМайська рожа 11.04.2019 09:45
Ну и *ожа у тебя, Шарапов! (С)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+16 #2 Светлана 11.04.2019 09:28
Журналисты, sory! Хватило сил прочесть только первый абзац. Все тоже самое - ложь, любование собой, все вокруг виноваты, я честный. Вот есть люди, - посмотрел на выражение лица, в глаза и все - хватит! К этим людям относится бонаренко. Фальшивый, ненастоящий, с ужимочками, с кривой улыбочкой. Город похож на "захаращений" колхоз, а не на областной центр. А толик все фантазирует.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+14 #1 Костя 11.04.2019 01:25
А коли зроблять ділянку дороги Шевченка-Можайського?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100