реклама Делікат

У Вергунах Черкаського району місцеві жителі виступили проти виділення поблизу села землі для сміттєзвалища, адже ще добре пам’ятають, скільки шкоди завдало їм міське сміттєзвалище, зі скандалом закрите в 1990-ті роки.

Фото Тетяни Громадської


Учора вергуняни прийшли на сесію сільради Червонослобідської ОТГ, до якої входить село, щоб відстояти свої інтереси.

– У радянські часи на околиці Вергунів було міське сміттєзвалище Черкас, на яке вивозили і промислові відходи, що спричинило в селі страшну екологічну ситуацію. Була дуже погана вода (яка і зараз така собі), хворіли діти, село заполонили таргани і щурі, – розповіла «Прочерку» депутат сільради Наталія Шевченко. – Селяни довго боролися за закриття звалища, буквально лягали під сміттєвози.

У 1996 року судовим рішенням полігон нарешті закрили. Проте, жителі села продовжували вивозити туди своє власне сміття, яке не можна було утилізувати іншим способом. Екологи час від часу виписували приписи про припинення такої практики, проте до рішучих заходів ніхто не вдавався. І в селі, і поза його межами, пам’ятаючи скандальність ситуації навколо полігону, вважали за краще про нього зайвий раз не згадувати. А коли питання з чиєїсь подачі виринало, то вергуняни реагували так болісно, що ініціатори завжди шкодували про свою ініціативу.

Тим часом, після створення Червонослобідської ОТГ, до якої ввійшли і Вергуни, нове керівництво сільради мусило якось розв’язувати питання вергунівського звалища, котре стало незаконним і, отже, «стихійним».

Фото Юлії Дубовик


Логіка підказувала робити це в комплексі з проблемою Червонослобідського полігону, котрий також, м’яко кажучи, не в ідеальному стані. «Головне та амбітне завдання для нас – перейти на сортування сміття, спробувати зменшити кількість відходів, які треба утилізувати, – вирішили у сільраді. – За два роки Червонослобідська сільська рада досить конструктивно підійшла до даної проблеми: за кошти сільської ради виділено землю, виготовлено паспорт землі під сміттєзвалище, паспорт сміттєзвалища».

– У Червоній Слободі двічі на місяць ми збираємо зі всього села сміття, яке вивозимо на власне сміттєзвалище, – розповіла в коментарі «Прочерку» сільський голова Юлія Дубовик. – Що ж до вергунівського стихійного сміттєзвалища, ми маємо в законний спосіб його усунути. Наразі ж діємо відповідно до приписів екологічної інспекції. Маємо вирішити, що зробити, щоб його остаточно законсервувати, щоб туди взагалі ніхто нічого не вивозив, бо воно закрите. Або думати, що з тим всім робити.

Фото Юлії Дубовик


У принципі відносно старого полігону у Вергунах може бути два виходи: або його легалізувати з перспективою побудувати на ньому сміттєсортувальну лінію, або остаточно законсервувати, а сміття з усієї ОТГ возити, приміром, на Червонослобідське звалище. Як зазначила Юлія Дубовик, на розгляд сесії сільради 14 липня було винесено для обговорення, в тому числі й представниками Вергунів, проєкт рішення «Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки під сміттєзвалище с. Вергуни». За словами Юлії Андріївни, без процедури обговорення на сесії та громадського обговорення сільрада не може почати консервацію сміттєзвалища. А відсутність консервації призведе до штрафів.

изображение_viber_2020-07-14_12-36-12

Проте, для жителів Вергунів поява такого проєкту рішення стала справжнім шоком. Одна за одною стали з’являтися версії, що звалище, мовляв, знов відкриють, сюди, мовляв, возитимуть відходи зі всієї ОТГ, в тому числі й із підприємств і районної лікарні, а то й із Черкас тощо.

– Почалося обговорення в інтернеті. Ми за тиждень зібрали тисячу підписів під зверненням до сільради, що такі питання не можна виносити на сесію без обговорення з людьми, – каже депутат Наталія Шевченко. – Тим паче, що у Вергунах люди в багатьох питаннях узагалі налаштовані проти Червоної Слободи.

У результаті вчора, в день сесії, до сільської ради приїхало чимало вергунян.

У їхній присутності депутати проголосували проти проєкту постанови. Водночас, громадське обговорення, як бути з вергунівським звалищем, призначено на 8 серпня.

– Але, з огляду на болючість теми, ми просимо сільраду перенести обговорення на кінець серпня, коли закінчаться літні відпустки, – каже Наталія Шевченко. – Тут поспіх недоречний, тим більше, що наразі триває карантин. За місяць перед зборами треба вивісити в селі оголошення про них, у день зборів організувати підвезення людей із сусідньої Нечаївки. Перед громадським обговоренням необхідно вивчити досвід інших ОТГ. На сьогодні я бачу тільки однин шлях розв’язання питання: всі жителі ОТГ мають сплачувати абонементну плату за вивезення сміття; укласти договір із спеціалізованим підприємством, яке має сміттєвози, й вивозити сміття з ОТГ на один із спеціально облаштованих полігонів.

Таким чином, питання сміттєзвалища у Вергунах відкладено, але ще остаточно не розв’язано. Рішення – за сільською громадою.

На сесії сільради у Червонослобідському Будинку культури. Фото Тетяни Громадської


Максим Степанов

Відео Тетяни Громадської

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #2 Loraerona 22.07.2020 04:13
Рекомендовано для терапии COVID-19


гидроксихлорохи н аптеки
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #1 А помните? 18.07.2020 09:07
Мусорку на окраине города? Которая потом стала Юго-Западным районом и на ней сегодня стоит минимум куча гаражей.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100