реклама Делікат

Після адміністративної реформи, яка вступає в дію з нового року, на Черкащині зникне 16 районів, а відповідно – і районних рад та адміністрацій. Маса чиновників утратять свою роботу. Не всі з них матимуть можливість працевлаштуватися в новостворені громади.

PracivnykZvilnyvsya25

Про це пишуть «Вечірні Черкаси».

– За законом ми ще працюватимемо два місяці до нового року, – каже голова Монастирищенської райдержадміністрації Ігор Миклащук. – За цей час люди зможуть зорієнтуватися, підшукати собі нове місце роботи. Оскільки громада утворена в межах одного району, я проситиму новообраного голову громади Олександра Тищенка взяти на роботу фахівців з РДА, бо це – справжні професіонали, яких не так багато в Монастирищенському районі. Звісно, він усіх не візьме й, можливо, зовсім не дослухається до моїх побажань. Але я все одно пропонуватиму. Щодо себе, то вже маю кілька пропозицій працевлаштування. Я не є уродженцем району, але Монастирищина мені сподобалася й, думаю, що залишуся тут.

Головою Тальнівської громади обрали колишнього секретаря міської ради й виконувача обов’язків голови Василя Сідька:

– Безумовно й однозначно я візьму на роботу колишніх працівників Тальнівської РДА, які в силу обставин, що склалися, залишаться без роботи. Багатьох із них я знаю особисто, тому в їхніх професійних якостях не сумніваюся. Інша справа – нинішні працівники міської ради. Маю до них певні претензії і не виключаю, що когось доведеться замінити. Але це буде вже після офіційних оголошень виборів. Ні до виборів, ні після них я ще ні з ким не вів розмови про працевлаштування.

Переможець виборів у Кам’янці Володимир Тірон каже, що може працевлаштувати невеликий відсоток працівників колишньої РДА.

– Реформа децентралізації вивільняє для нас колосальні кошти, які раніше тратилися на заробітні плати чиновників, користь від яких для суспільства була вельми сумнівною. Я давно є прихильником рішучих кроків. Вважаю, що на ці гроші краще щось зробити для громади і для людей. Звісно, якийсь невеликий відсоток колишніх працівників райдержадміністрації і районної ради ми візьмемо. Але точно не всіх. У нас і можливостей таких немає. Решті доведеться йти до центру зайнятості й ставати на облік.

Тірон каже, що з проханням про працевлаштування до нього не звертався єдиний суперник на виборах, голова Кам’янської РДА Богдан Солошенко.

– Телефонував голова районної ради Сергій Сундуков. Раніше ми з ним мали доволі гострі суперечки щодо стратегії розвитку району. Але днями він мені зателефонував. Привітав із перемогою. Визнав, що вона була чесною і незаперечною.

Заступник голови Городищенської районної ради Микола Панчишин ніякого оптимізму не випромінює.

– Моє майбутнє – на біржі праці. Та й моїх колег також. Чи це нас сильно засмучує? Звісно. У кожного є сім’ї, які треба утримувати. Є працівники, які мають по декілька освіт, є магістрами державного управління, мають досвід і знання. Але, що зробиш, якщо в державі йде така реформа. Не думаю, що все, що станеться з нами, так сильно нас здивує. Ми вже до всього звикли. Але залишається надія, що колись держава потребуватиме наших умінь, знань і досвіду.

Новообраний міський голова Звенигородки Олександр Саєнко каже, що зараз іде формування об’єднаної територіальної громади і її органів управління.

– Вивчаємо питання, кого ми зможемо взяти із відділу освіти РДА, фінансового відділу, культури. Від колишнього Звенигородського району залишилася заледве половина. Тому працевлаштувати всіх колишніх працівників райдержадміністрації і районної ради ми не зможемо навіть при бажанні. Однак для них залишаються інші вакансії – оскільки Звенигородка стала новим розширеним райцентром, то в нас з’явиться префект, який матиме свій штат, і нова районна рада. Думаю, частина працівників працевлаштується саме там. Щоправда, ніхто не знає, які функції матимуть ці органи влади.

Голова Драбівської районної ради Володимир Дзега каже, що багато працівників залишаться без роботи.

– Я балотувався на голову Шрамківської громади, але не пройшов, – каже Володимир Дмитрович. – Тепер іду на біржу. Думаю, так само вчинять багато моїх колишніх працівників. Якась частка, звісно, піде в бізнес. Ще якась – поїде на заробітки за кордон. Надій на те, що когось із нас запросять працювати до новоствореної Золотоніської районної ради – небагато.

Замість колишніх 20 районів Черкаської області після адміністративної реформи залишиться чотири.

Юрій Стригун

реклама

Коментарі  

 
0 #5 черный властелин 20.11.2020 02:33
В польше на всех унитазы найдутся.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #4 Старый Механик 13.11.2020 19:49
Эй брокер, погодь с небоскреба сигать! Иди обучайся пилить и строгать! Что чиновник, доигрался на тендерном рынке? Иди на улицу чистить ботинки!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #3 Дворник 13.11.2020 16:47
Давайте к нам, ребята! Не хотите? Я почему то так и думал
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #2 Ігор М 11.11.2020 15:12
Братва... давай до нас в рибінспекцію
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+17 #1 Трактористы есть 09.11.2020 11:52
Среди чиновников? Очень востребованная проФФесия. Не пропадут. На крайняк, плитку тротуарную ложить пойдут.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100