реклама Делікат

Презентація нової транспортної системи, розробленої львів’янами для Черкас, викликала багато дискусій з боку як фахівців, так і простих жителів міста. Як розповів на презентації міський голова Сергій Одарич, запровадити її мають намір у березні-квітні наступного року.


Фахівці Національного університету «Львівська політехніка» поділили Черкаси на 81 житловий, 8 промислових та 9 рекреаційних районів, відповідно до яких визначили кількість необхідного транспорту. За їхніми розрахунками, щоб перевозити черкащан, необхідно 78 тролейбусів, 74 автобуси великої місткості та 53 малої місткості. На сьогодні ж містом курсують одних тільки автобусів 350 одиниць.

Ціну за проїзд ще не порахували

Міський голова Сергій Одарич переконаний: зменшення кількості машин здешевить ціну проїзду. Однак наскільки зменшиться проїзд, мер поки що озвучувати не спішить. Каже: потрібно робити ґрунтовні розрахунки.

– Вартість проїзду повинна знизитись, тому що зменшиться кількість водіїв, кондукторів, затрати на надання цих послуг. Більше того, майже удвічі зросте кількість електротранспорту, який вимагає менших затрат, – коментує Сергій Олегович.

Перевізники на цю проблему мають зовсім протилежне бачення. На їхню думку, ціна проїзду підвищиться, в той час як автобуси великої місткості ніхто не купуватиме.

– Якщо буде прийнята ця сітка, програють всі: мер, пасажири, перевізники. Тут перспективи нема ні в кого. Тих 74 великих автобусів, які закладені в схему, не буде. Один такий автобус коштує 1,1 мільйона гривень плюс відсотки за кредитом. Якщо хтось придбає його суто за власні кошти, він не поверне ці гроші. Вартість проїзду нижче 5 гривень не буде, а якщо автобус не окупить себе за півроку – це вже не бізнес. У нього треба більше вкладати, ніж він буде давати. На такий крок ніхто не піде, – каже приватний підприємець, перевізник Петро Копієвський.

Перевізник Петро Копієвський вважає, що вартість проїзду нижче 5 грн. не буде

Перевізник Петро Копієвський вважає, що вартість проїзду нижче 5 грн. не буде


Також Петро Копієвський згадав, що колись вже проводили схожий тендер, який успіху не мав, бо перевізники порахували, що залишаться у збитках.

За дослідженнями обласної організації партії «Демократичний  Альянс», які вона провела навесні цього року, для черкаських пасажирів на першому місці стоїть ціна, на другому – інтервал руху, на третьому – комфорт та безпека і аж на четвертому – транспортна сітка.

По вулиці Громова зараз ходять маршрути №8 і №34. № 8 через 5 хвилин, № 34 через 20 хв. Проїзд у № 8 коштує 2, 50 грн, у № 34 – 2 грн. За 2 грн. ніхто автобуса не чекає, всі згодні доплатити 50 копійок за швидкість проїзду. Це говорить про пріоритет. При новій схемі інтервали зростуть, а це значить, що нам з вами доведеться витрачати багато часу, стоячи на зупинках, – каже голова обласної організації партії «Демократичний альянс» Сергій Гончар.

Львів’яни, у свою чергу, переконують – на жодній з вулиць інтервал руху не буде більше 12 хвилин. Принаймні так зазначено у схемі. З найбільшим інтервалом ходитиме автобус № 10 до Хуторів: його доведеться чекати 15 хвилин.

У чесність досліджень вірять не всі

Львівські студенти разом зі студентами ЧДТУ протягом тижня з 4 по 10 квітня досліджували пасажиропотік у Черкасах. За словами львів’ян, усі вони мали посвідчення та спеціальні розроблені анкети. Також вони запевняють, що студенти побували на всіх маршрутах. У тролейбусах їх було навіть по 2 людини.

Перевізники кажуть, що це дослідження – неякісне.

– Приходив студент, сідав у автобус, проїжджав 3-4 зупинки, записувався у журнал обліку і виходив. Після цього цілий день його не було, – розповідає голова черкаського обласного осередку всеукраїнської ГО «Українська асоціація перевізників» Борис Радіоненко.

Погоджується з Борисом Радіоненком і генеральний директор ПАТ «Черкаське АТП-17127» Олена Куниця.

– Ось так мені озвучили початок досліджень: «Не беріть грошей зі студента, він буде робити обстеження». І все. Якесь розпорядження повинно бути, щоб я допустила цих дітей! Усе повинно бути відповідно до закону. Виконавець, у першу чергу, повинен був узгодити з перевізниками і навчальними закладами кількісний склад обліковців, які були б на списках у нас… – обурюється Олена Куниця.

Куниця: «Виконавець у першу чергу повинен був узгодити з перевізниками і навчальними закладами кількісний склад обліковців, які були б у нас на списках

Куниця: «Виконавець у першу чергу повинен був узгодити з перевізниками і навчальними закладами кількісний склад обліковців, які були б у нас на списках


За словами перевізниці, обліковці побували лише в кількох машинах, в той час, як на деяких маршрутах їх курсує кілька десятків.

Заступник директора ДП «Чарз-авто» Борис Марченко розповідає, що на деяких маршрутах вони студентів взагалі не бачили.

– На маршрут № 15 вони не завітали жодного разу! Отак проводилось обстеження. Методика, яку проводила «Львівська політехніка» є недоцільною, – обурюється Борис Марченко.

Куди подіти «армію безробітних»?

Якщо нова транспортна система таки приживеться в Черкасах, без роботи залишаться близько 1000 осіб. За підрахунками перевізників, для обслуговування нової системи потрібно 296 працівників: 2 кондуктори та 2 водії на 1 автобус. Наразі у місті працюють 1400 осіб, які обслуговують 350 автобусів.

– У такому випадку з’явиться армія безробітних. 1104 особи куди подіти? Без роботи залишаться висококласні водії… – відзначає Борис Радіоненко.

Таку думку підтримує і Олена Куниця.

– За водіями та кондукторами стоять сім’ї. Крім них, у нас працюють ще люди, які обслуговують ці маршрутки. Що робити їм? – коментує Олена Куниця.

Сам Сергій Одарич на презентації нової системи відзначив, що робота кондуктора непродуктивна, тому її треба мінімізувати, адже вона «вбиває економіку», бо робочі місця повинні бути там, де створюється продукт. Мер переконаний: робочих місць вистачить усім, хто залишиться без роботи:

– Сьогодні є робочі місця. Підприємства набирають людей – не можуть набрати! Ніхто ж не хоче працювати за станком, за верстатами. Водії? Будь ласка, тролейбусний парк шукає людей. Тому я не сумніваюсь, що люди, які хочуть працювати, без проблем роботу знайдуть.

На бульварі Шевченка автобусам не місце

За новою транспортною системою, автобуси не їздитимуть бульваром Шевченка. Центр вони об’їжджатимуть по Ільїна-Благовісній. Центральною вулицею ходитимуть лише кілька тролейбусів.

– У новій маршрутній сітці не дублюється жоден тролейбусний маршрут автобусним. Коли з технічних причин зупиняється тролейбус, наступні за ним не можуть проїхати. Зараз пасажири можуть замість цього поїхати на маршрутках, які дублюють тролейбуси по вулиці Шевченка. У новій схемі цього не буде, а це значить, що Шевченка замиратиме повністю на годину, – коментує Борис Радіоненко.

Сергій Одарич задоволений, що розвантажиться бульвар Шевченка

Сергій Одарич задоволений, що розвантажиться бульвар Шевченка


Сергій Одарич задоволений, що розвантажиться бульвар Шевченка, адже на Благовісній уже з’явилась адміністративна установа – ЦНАП, а через кілька років, імовірно, туди перенесуть і мерію.

Також мер наголосив, що приміський транспорт буде виводитись із міста, доставляючи пасажирів лише до в’їзду, далі його забиратиме міський транспорт. Таким чином на Ільїна та Благовісній зменшиться транспортне навантаження.

В одному міський голова та перевізники дійшли згоди: модернізація транспортної системи таки потрібна. Щоправда, мер наполягає, що впроваджувати її треба вже сьогодні, а перевізники – що треба зачекати.

– Ті системи громадського транспорту, які функціонували в радянські часи, були значною мірою зруйновані через економічні обставини 90-х років. На початку 2000-их років змінилась докорінно система власності. Якщо у радянські часи увесь громадський транспорт надавався і забезпечувався державою, то приватний ринок активно увійшов у цю галузь в усіх містах України. Сьогодні перед усіма містами України стоїть проблема, яким чином оптимізувати систему громадського транспорту, щоб покращити якість пасажирських перевезень, – коментує мер міста Сергій Одарич.

Також міський голова наголошує, що нова транспортна система врахує потреби людей з обмеженими можливостями та поліпшить екологічну ситуацію в місті.

Натомість перевізники кажуть, що модернізацію потрібно робити пізніше і запевняють, що, якщо їх не почують, вони будуть вимушені перейти до крайніх мір: зупинити увесь транспорт міста Черкаси.

Міський голова Сергій Одарич закликає перевізників до компромісу. Перше обговорення нової транспортної системи між мером та перевізниками відбудеться вже у п’ятницю. Жителів міста ж мерія запрошує присилати свої листи та зауваження на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

ТУТ можна переглянути презентацію львівських експертів.

реклама

Коментарі  

 
0 #42 Єлєна 01.08.2012 18:37
бобер, написала вам на електронку.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #41 бобер 01.08.2012 15:58
Цитую Єлєна:
П Дякую за прочитання статті та коментарі.
Якщо бажаєте, щоб ми написали матеріал саме щодо дослідження, де була б подана ваша альтернативна думка, чекаю вашого листа shchepak_elena@ ukr.net.


Недопустимый адрес
Адрес shchepak_elena@ ukr.net не существует или заблокирован.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #40 Черкащанин 31.07.2012 20:36
Цікаво,чому транспортним питанням міста займаються люди,які апріорі не їздять гроиадським транспортом?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #39 Єлєна 29.07.2012 22:54
Пане "бобер"! "не всі" - перевізники маються на увазі.
Повторю ще раз, що ніяк не намагалась образити студенство. Не чула їх виступів на презентації нової транспортної системи. Стаття передбачає багато різних підпунктів, тому вони дещо узагальнені. Помилка щодо слова "маршрутів" буде виправлена, дякую.
І останнє: радила б вам завтра (тобто у понеділок) захищати "гідність" у міськвиконкомі, де перевізники принесуть альтернативний результат досліджень пасажиропотоку. Там, думаю, ваші аргументи будуть важливішими... Дякую за прочитання статті та коментарі.
Якщо бажаєте, щоб ми написали матеріал саме щодо дослідження, де була б подана ваша альтернативна думка, чекаю вашого листа shchepak_elena@ ukr.net.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #38 бобер 28.07.2012 11:08
не розумію, у якому місці я принизила вашу гідність?


А заголовок "У чесність досліджень вірять не всі"? Це перше.
Друге. Студенти побували на всіх маршрутах, а не маршрутках.
Третє. На презентації були присутні представники студенства (голова міської студентської ради) та громадської ініціативної групи "Черкаський тролейбус". Їх думки я у статті не бачу.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #37 Оксана Колісник 27.07.2012 20:52
Пане "бобер", не варто пред'являти претензії до авторки матеріалу. Це - репортаж про подію і слова які Вас так обурили, належать мовцю, а не авторці. Ви або хтось із студентів) могли би свої враження від роботи написати до рубрики "пряма мова" - це було б дуже цікаво.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #36 Оксана Колісник 27.07.2012 20:48
Цитую Єлєна:
Цитую Оксана Колісник:
"Єлєна" ось тут зауважила, що [quote name="Елена"]


Оксано, сподіваюсь, ви не плутаєте мене (автора статті) із коментатором "Еленой" і перекладаєте її ім'я українською не "Олена", а "Єлєна" не навмисно...
Перепрошую, я не знаю кого з ким плутати, бо ж для мене коментатори з ніками - знеособлені персонажі. Я просто написала транскрипцію коментаторськог о ніка, який обирався, скоріш за все, російською мовою. І, як Ви, шановна авторко, бачите, я скористалася цитуванням. Перепрошую, якщо це спричинило прикрість для Вас. Я Вам вдячна за підняту тему. Бажаю її і надалі тримати "за хвоста":)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #35 Єлєна 27.07.2012 19:26
Цитую бобер:
Шановна Єлєна ЩЕПАК!
Ваша стаття містіть твердження, що принижують гідність студентів ЧДТУ. Що, 26 невідповідальни х чоловік домовились, прийшли успішно навчаться до ЧДТУ заради того , щоб надурити земляків, особливо перевізників?:

не розумію, у якому місці я принизила вашу гідність? ніяких суб*єктивних тверджень у тексті наче нема. є думка львів*ян, є думка перевізників. в обох сторін є свої докази, які, на жаль, абсолютно протилежні. окрім думки перевізників, є думка львів*ян, які захищали ваші права.
"Також вони запевняють, що студенти побували у всіх маршрутках."
здається, ця фраза захищає вашу правоту, я помиляюсь? пробачте, якщо чимось образила.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #34 бобер 27.07.2012 18:11
6. Якість отриманих даних може бути оцінена колегами відповідно до первинних документів за допомогою існуючих статистичних методик, а також шляхом порівняння з даними, що отримані безпосередньо перевізниками в білетний спосіб.
7. В один день дослідження на маршруті №15 перевезення не були здійснені, що є порушенням з боку перевізника.
8. На маршруті №28 зі студентів при дослідженні вимагали гроші за поїзд, але робота проведена (за рахунок студентів). Біля 30% водіїв маршрутних автобусів взагалі не були попереджені керівництвом про дослідження.
На наступному обговоренні студенти ЧДТУ з задоволенням нададуть громаді міста відповіді (з документальними підтвердженнями ) стосовно практичної частини дослідження та візьмуть участь у професійній дискусії.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #33 бобер 27.07.2012 18:10
3. Обстеження автобусних маршрутів проводилося студентами ЧДТУ (26 чол.)на добровільній(!) та безоплатній (!) основі у рамках факультативного курсу, без надання пільг при здачі сесії (!). Безоплатний проїзд студентів у період дослідження , у тому числі з маршруту та на маршрут (навчальні корпуса, місце проживання) був обумовлений заздалегідь.
4. Незалежність дослідження , відповідно до сучасних вимог, забезпечена також виконанням робіт різними дослідниками на одному маршруті; випадковим вибором маршрутів; захистом студентів від тиску з боку перевізників(«п риховані» списки). Учасникам дослідження були надані іменні посвідчення з печаткою та з чітко вказаною метою проїзду.
5. Методика будь-яких досліджень пасажиропотоку передбачає забезпечення репрезентативно сті вибірки, вивчання кожної одиниці рухомого складу перевізника не завжди потрібно. На презентації мова йшла про вивчення кожного маршруту.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100