реклама

реклама Делікат

реклама

На Черкащині триває ліквідація стихійної торгівлі: податкова звітує про наповнення бюджету, а обласна влада обіцяє назвати прізвища тих, хто перешкоджає наведенню порядку

Черкаські риночники знову виступили на захист своїх торгових місць, яких їх хоче позбавити влада. Цього разу невдоволені підприємці розгорнули плакати на захист малого бізнесу 14 липня, саме коли голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб проводив спеціальну колегію з нагоди перших 100 днів роботи на даній посаді. Тож, мабуть, риночники вирішили створити своєрідний контраст між тими досягненнями, про які звітував губернатор у сесійній залі Будинку рад, та реаліями, які чекають громадян за межами цих стін.

Разом з тим, незважаючи на протести риночників, більшість з них таки здає позиції і виконує рішення місцевої влади. Так, за повідомленням прес-служби черкаського міськвиконкому, приблизно 250 підприємців, які раніше несанкціоновано здійснювали торгівлю на тротуарах та газонах міста, вже офіційно перейшли працювати на ринки Черкас. Зокрема, «стихійними» звільнили проїжджу частину вул. Гоголя, частково площу біля Центру дитячої та юнацької творчості, вул. Смілянську – напроти Центрального ринку, а також тротуар поблизу Будинку торгівлі, що на вул. Смілянській. Ще частина вуличних торговців перейшли на «Вечірній ряд» ринку «Ярославський», що в Південно-Західному мікрорайоні.

– Це результат спільних дій міської та обласної влади разом із працівниками міліції, – говорить заступник директора департаменту муніципальної інспекції Черкаського міськвиконкому Ольга Швець. – Протягом двох місяців наші інспектори вручали «стихійникам» приписи та надавали інформацію про вільні місця на ринках Черкас. Ті, хто зрозумів серйозність намірів влади навести в місті порядок, вже перейшли на офіційні місця торгівлі, решта – сподіваюсь, зроблять це самостійно у найближчі тижні.

За словами першого заступника голови державної податкової адміністрації в області Володимира Коломійця, питання наведення порядку на ринках Черкащини нині знаходяться у центрі підвищеної уваги податківців. Бо, мовляв, стихійна торгівля не лише спричинює втрати бюджету, а й є небезпечною для усіх учасників торгівлі.

Під час перевірок, проведених на ринках у травні – червні податківці виявили 1087 громадян, які здійснювали свою діяльність без відповідної реєстрації та залучили їх до державної реєстрації. Внаслідок цього до бюджету надійшло 258 тис. грн. відповідних платежів. Також виявлено 664 незареєстрованих найманих працівника. Донараховано відповідно 221 тис. грн. податку. Всього ж, за статистикою податківців, в області діють 72 ринки, щоденно на яких в середньому використовується 71% місць.

Участь у пікетах беруть  переважно реалізатори. Один з аргументів влади - наймані працівники на  стихійних ринках працюють без угод

Участь у пікетах беруть переважно реалізатори. Один з аргументів влади - наймані працівники на стихійних ринках працюють без угод

 

Як повідомив Володимир Коломієць, під час обстеження працівниками ДПІ у Жашківському районі «стихійного ринку», який розташований на 146 кілометрі траси Київ-Одеса, і працює, незважаючи на рішення Жашківського районного суду про заборону торгівлі на цій ділянці, встановлено проведення на понад 100 місцях торгівлі продуктами харчування, домашніми стравами, охолодженими напоями, слабоалкогольними напоями, пивом. З усіх громадян, які займаються стихійною роздрібною торгівлею, лише 2 зареєстровані суб’єктами підприємницької діяльності. Решта – порушники чинного законодавства. За наслідками відпрацювання ринку направлений лист голові районної державної адміністрації та РВ УМВС у Жашківському районі щодо ліквідації стихійної торгівлі.

Що ж до представників обласної влади, то як зазначає перший заступник губернатора Сергій Рябцев, миритися зі «стихійниками» влада не збирається, однак мова йде «не про ліквідацію, а про упорядкування стихійної торгівлі».

Перший заступник голови ОДА Сергій Рябцев переконаний, що "ліквідацію" треба називати "впорядкуванням"

Перший заступник голови ОДА Сергій Рябцев переконаний, що "ліквідацію" треба називати "впорядкуванням"

– У Черкасах навколо Центрального ринку звільняються вулиці, щоб можна було більш комфортно під’їжджати городянам до ринку. Крім того, риночники, що здійснюють торгівлю в недозволених місцях, часто стоять на місці тепломереж, ліній зв’язку і не знають про це. А це теж порушення, – говорить Сергій Рябцев. – Що стосується малозабезпечених громадян, які торгують на ринку (наприклад, бабусі, що продають городину), то головам районів дано наступне доручення: під час облаштування місць для торгівлі, при побудові малих архітектурних форм, передбачити наявність прилавків чи кіосків для таких верств. І дані місця влада не повинна буде здавати в оренду, щоб бабусі могли біля тих місць торгувати. Бо хтось може заплатити за одне місце, а інші купують півринку і потім не пускають туди простих людей. Коли ми наведемо весь порядок, я назву прізвища всіх, хто перешкоджав у цьому.

До речі, як повідомив Сергій Рябцев, відсторонено від участі в робочій групі з питань упорядкування торгівлі навколо Центрального ринку Черкас чиновника–грубіяна Віктора Борисенка. Як зазначив Сергій Рябцев, з боку даного чиновника були допущені певні промахи в роботі.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100