реклама

реклама Делікат

реклама

Йоганн Венцль живе в Україні сім років. Разом із синами фермер обробляє 2500 гектарів землі в Черкаській області. В інтерв’ю радіо "Німецька хвиля" - Deutsche Welle -  він розповів, чим йому подобається Україна та про її аграрний потенціал.

Deutsche Welle: Пане Венцль, чому ви вирішили працювати саме в Україні?

Й. Венцль: В Україні була можливість отримати для обробки багато землі. Мені подобається ця країна, в якій дуже багато можливостей.

Що саме вам подобається?

Тут хороша земля, красива природа, крім того, хороші відносини з людьми.

Ви добре знаєте російську чи українську мову?

Ні, в мене два перекладачі. Але я вже трохи знаю російсько-український суржик, можу трохи спілкуватися зі своїми співробітниками.

Як реагують звичайні українці на фермера з Німеччини?

У нашому селі реакція була дуже позитивною. Хоча, звичайно, німці в Україні наробили лиха. Але це історія, так тут кажуть. Ми зараз тут працюємо і жодних проблем не виникає.

Ви орендуєте землю. Чи хотіли б ви її купити, якби була така можливість? Зараз в Україні діє мораторій на продаж землі, але новий уряд каже, що його можуть скасувати…

Я не знаю, якою буде ця процедура, щоб не виник хаос. Але, можливо, ми б купили землю, якби була така можливість та власники земельних паїв хотіли б їх продати.

Чи справді земля в Україні – хороша інвестиція?

Звичайно, але її треба професійно й добре обробляти. Ми бачимо, як в Україну приходять інвестори, які думають, що тут усе відбувається само собою. Тобто для таких інвесторів Україна – це зараз такий собі «Клондайк». Великі фінансові компанії з Росії чи Китаю намагаються придбати землю. Це офіційно неможливо, але є інші шляхи. Вони засновують аграрні холдинги. Робити прогнози складно, але потенціал тут є, тому з певними інвестиціями тут можна заробляти гроші.

Ви вже сім років працюєте в Україні. До чого ви спочатку довго звикали? Що, можливо, здавалося дивним?

Більшість часу я проводжу в себе на фермі зі співробітниками, яких я добре знаю. Звичайно, треба було звикати до дуже поганих доріг. Також довелося звикати до української бюрократії. Деякі приписи просто не мають сенсу.

Чи може Україна, умовно кажучи, «нагодувати  Європу і світ»? Який потенціал сільського господарства?

Збільшити виробництво точно можна. Україна – аграрна країна і її потенціал, на мою думку, саме в сільському господарстві. Багато що залежить від умов, які створюють політики.

Чи змінилося щось у сільському господарстві після вступу України до Світової організації торгівлі?

Стало вільніше працювати, але останнім часом з’явилася інша проблема, якої, власне, не має бути – Україна не повертає експортерам податок на додану вартість. Це протизаконно, і ніхто цього не розуміє.

Чи відчуваєте ви наслідки глобального потепління? Кажуть, що клімат в Україні стає дедалі більш спекотним і невідомо, які наслідки це матиме для сільського господарства…

Про погоду завжди говорять. Можу сказати, яка погода була тут (біля Умані в Черкаській області) в останні тижні. Вона була типовою для Німеччини. А в самій Німеччині зараз спека, типова для України. Цього року у нас майже забагато дощів.

У Німеччині останнім часом стали популярними продукти, що вирощуються без застосування хімікатів. А як в Україні?

Потенціал для цього є. Хоча мені особисто важко собі це уявити – не застосовувати гербіциди чи інші засоби. Я не переконаний, що це краще. На мою думку, звичайними методами можна вирощувати продукти хорошої якості, які не мають жодних негативних властивостей.

 

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100