реклама
Sucurity Police

реклама

Нині в залах очікування черкаського аеропорту панує тиша. Ще пять років тому було розпочато відновлення до цього занепалого летовища. І мета керівництва підприємства та черкаської влади – здійснювати з нього рейси не лише по Україні, а й за кордон. Та головною проблемою є відсутність коштів. Тож нині аеропорт повністю готовий до міжнародних і внутрішніх авіаперевезень. Але лише вдень і за ясної погоди...

Черкащанин Володимир Безуглий памятає, як на початку 80-х років він за півгодини долітав з Черкас до Києва. Тоді у столиці вчилася його майбутня дружина. Пан Володимир пригадує шум потоку людей у летовищі, розповідає, як автобуси підвозили пасажирів до трапу. Нинішньому молодому поколінню в це важко повірити.

Радянський аеропорт "Черкаси"

Радянський аеропорт "Черкаси"

За словами директора КП «Аеропорт Черкаси» Володимира Сторчеуса, щоб повністю відродити аеропорт потрібні невеликі кошти. «У нас є два основні питання, які потребують негайного вирішення: це світлосигнальна система і поточний незначний ремонт злітної смуги. Причому перше спробуємо дістати від української армії, так буде дешевше. Всього ж на ремонт потрібно 1 млн 200 тис грн. Це не така й велика сума. Он у донецький аеропорт вкладають зараз 3 млрд грн...», – каже Володимир Петрович. Однак, як запевняє директор, вирішивши ці проблеми, за 3-4 місяці з аеропорту вже здійснюватимуть міжнародні рейси.

На вантажні закордонні перевезення аеропорт вже має і клієнтів. Його послугами, за словами директора підприємства, готова користуватися Черкаська птахофабрика, яка замовляє курчат з-за кордону, та підприємство «Графія-України», яке планує привезти з Австрії і спеціалістів, і матеріали.

– Від кожного польоту аеропорт заробляє якусь суму грошей, – пояснює пан Володимир. – От перед виборами до нас прилітала Юлія Тимошенко, то ми були виставили рахунок на 16 тис. грн і він був наступного ж дня проплачений. Чим більше рейсів буде здійснено через наш аеропорт, тим більше заробимо. А гроші нам дуже потрібні і на ремонт, і на зарплату. Адже, з 1998 року у нас тягнеться борг по заробітній платі перед працівниками, і нині він становить 1 млн 125 тис грн.

Щоб переорієнтувати пасажирів, що користуються послугами інших аеропортів України, на черкаський аеропорт, його керівництва налагодило співпрацю з кіровоградською авіакомпанією «Урга». 30 червня делегація авіакомпанії прилетіла до Черкас на презентацію пасажирським літаком Ан – 24. Зустріч відбулася і за участю місцевих туроператорів, від яких також залежить успіх справи.

Як розповів генеральний директор МААК "Урга" Леонід Шмаєвич, нині компанія експлуатує 22 літаки, з яких лише один американський. Інші – вітчизняного виробництва. Це літаки Ан – 24 та Ан – 26 (вантажний). Пан Леонід зазначає, що літакам, які створювалися ще в Радянському Союзі він довіряє більше. Мовляв, вони надійні і можуть сідати на будь-яке покриття в аеропортах. Зараз авіакомпанія "Урга" є перевізником ООН і має ліцензії для польотів у 30 країнах світу. Літаки компанії мають все необхідне міжнародне обладнання, яке відповідає сучасним європейським стандартам.

У той же час Володимир Сторчеус повідомив, що з травня у пункті пропуску черкаського аеропорту працюють: прикордонний пост на постійній основі, митниця, екологічна і ветеринарна інспекції, за викликом – фітоконтроль. Обладнано і відкрито митний склад тимчасового зберігання вантажів.

Кіровоградці задоволені станом черкаського аеропорту і вбачають його перевагу перед іншими, зокрема, у тому, що він розташований біля міста. Тож пасажирам не доведеться, як це відбувається, наприклад, у Борисполі, стояти в чергах до автобусів чи у автомобільних пробках, прямуючи до міста. Кіровоградські фахівці переконані, що інвестиції прийдуть до черкаського аеропорту самі, коли він запрацює і почне активно здійснювати рейси.

– Контракт між КП «Аеропорт Черкаси» та авіакомпанією «Урга» передбачає, що ми прийматимемо їхні повітряні судна, обслуговуватимемо, надаватимемо технічні послуги, а вони перевозитимуть пасажирів і вантаж, – розповів директор черкаського аеропорту.

Вже під час розмови з туроператорами окреслився можливий перший закордонний політ – у Краків. Як виявилося, польська громада і з Кіровоградщини, і з Черкащини цікавилася цим питанням. "Мова йде про політ на одну добу. У багатьох українців з польським корінням є бажання відвідати Краків, костьол і покласти квіти на могилу польського Президента. Вартість поїздки коштуватиме біля 300 доларів туди і назад для одного пасажира. Розцінки у нас з розрахунку 20 доларів на 100 км. У Європі та навіть інших українських авіакомпаніях ціни вищі", – пояснив Леонід Шмаєвич.

реклама

Коментарі  

 
+3 #3 sergo 03.11.2011 22:12
ан-24 год выпуска1959 не страшно летать будет?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #2 Василевс 02.07.2010 17:06
Советую посмотреть фильм "почему падают самолёты" )))))))
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #1 пілот 02.07.2010 16:46
якісь "нью-васюки" робляться з черкаського аеропорту)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100