З початком липня багатьох постійних відвідувачів мережі супермаркетів «Spar» у Черкасах чекала несподіванка. Деякі магазини вже зачинились, а деякі ще працюють, однак половина полиць порожні, хоч шаром покоти. А завбачливі домогосподарки активно скуповують товари, що залишилися, за зниженими цінами.

– Ми працюємо у центрі неподалік Будинку торгівлі. Дізнавшись про розпродаж товару в «Спарі», одразу пішли в магазин, – розповідають подруги Олена з Настею. – Купили в основному недорогі речі, але потрібні: миючі засоби, пластмасові тазики, зубні щітки. Та не на все є знижка. Приміром, дорогі напої так само дорого і коштують.

Продавці метушаться, розносячи залишки товару. Складається враження, що збиті з пантелику не лише покупці, а й персонал магазину. А тому всі напрочуд балакучі. На запитання, куди подінуться після закриття магазину працівники, вони відповідають, що їх обіцяють усіх взяти до себе у «Сільпо», що відкриється тут таки незабаром. Всього ж, розповідають, у Черкасах закриють чотири супермаркети «Spar» Однак не всі вони закриваються так поступово, як у Будинку торгівлі.

– Я живу у Південно-Західному районі міста і коли ми з дружиною пішли днями в «Спар» скупитися на вечерю, то виявилося, що він вже не працює, – дивується черкащанин Микола Мандибура. – Думаю, що закриття магазину – це наслідок кризи. Чув, що на тому місці відкриють магазин «Сільпо».

За словами директора компанії «Spar Черкаси» Наталії Оніщенко, магазини справді подолала криза.

– Нині регіональному ритейл-бізнесу, тобто торговим мережам типу супермаркетів, живеться набагато важче, ніж національному ритейлу. Бо національний може замовляти більший обсяг товарів у постачальників і отримувати більші знижки, – зазначає у ексклюзивному інтерв'ю "Прочерку" Наталія Леонідівна. – Пам’ятаєте, на початку минулого року, у березні, у нас вже були частково пусті полиці. То був перший тривожний дзвіночок. У подальшому відновити повноцінну роботу так і не вдалося. Бо через кризу покупець став вибагливим до цін. На місті ж закритих магазинів «Спар» справді відкриються магазини «Сільпо», у які пообіцяли взяти весь наш персонал.

Більш детально пояснює "Прочерку" фінансову ситуацію навколо магазинів «Spar» один з впливових акціонерів ВАТ «Черкаський будинок торгівлі», що просив не називати його. За словами акціонера, ситуація напряму пов’язана з фінансовим станом Черкаського Будинку торгівлі, який нині перебуває у процесі банкрутства. Справа в тому, що Будинок торгівлі розвивав мережу супермаркетів «Spar» з 2006 року на умовах франчайзингу по всій Україні.

– У розпал кризи, наприкінці 2008 року, ми відкрили у Черкасах новий торговий центр «Дніпро-Плаза». Однак він не приніс очікувані прибутки. А витрати на його будівництво треба було відшкодовувати, – говорить акціонер.

Торговий центр "Дніпро-Плаза" потягнув до низу Будинок торгівлі

Торговий центр "Дніпро-Плаза" потягнув до низу Будинок торгівлі

                 

Загалом "Spar" - це велика європейська мережа супермаркетів

Загалом "Spar" - це велика європейська мережа супермаркетів

З метою скорочення витрат Будинок торгівлі передав право представляти торгову марку представництву «Spar Україна» в Києві. «За собою ми залишили чотири магазини, які нині вирішили передати групі компаній «Фоззі», до якої і входить торгова мережа «Сільпо». Бо ми не змогли сплачувати франчайзинг по «Спару». Що ж до інших квадратних метрів у Будинку торгівлі, то вони залишаться без змін», – повідомив акціонер.

За його словами, 10 липня новий магазин «Сільпо» відкриється за адресою бул. Шевченка, 470 на місці супермаркету «Spar-3». 14 липня магазини «Сільпо» відкриються на місці двох магазинів: «Spar-2» за адресою вул. Сумгаїтська, 24 та «Spar-4» за адресою вул. Ільїна 411. А 16 липня відкриється четвертий новий магазин «Сільпо» у Будинку торгівлі за адресою бул. Шевченка, 207, на місці супермаркету «Spar-1».

У прес-службі мережі супермаркетів «Сільпо» підтверджують, що магазини мережі відкриються протягом першої половини липня. А 16 липня, під час святкового заходу з приводу урочистого відкриття супермаркету «Сільпо» у Будинку торгівлі планується участь гурту «Друга ріка», а також численні розіграші призів, конкурси тощо. Співробітники усіх чотирьох магазинів матимуть змогу залишитись працювати у «Сільпо», а також будуть відкриті додаткові вакансії, оскільки планується збільшення персоналу.

реклама

Коментарі  

 
0 #5 Натали 15.07.2010 13:27
У меня 6% скидка, жаль что магазин закрито, но при распродаже я много посуди купила по хорошей скидке.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #4 маринад 03.07.2010 19:18
Цитую Колхоз:
Цитую маринад:
ну і що робити зі спарівськими картками-знижками?

побігти в останній день перед закриттям і затоваритись на повну катушку )))))))

жалко - у мене ж 7 процентів згорає)) а взагалі - хай сільпо якийсь бонус для постійних клієнтів спару запропонує. стану супер-лояльним клієнтом...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #3 Колхоз 03.07.2010 19:07
Цитую маринад:
ну і що робити зі спарівськими картками-знижками?

побігти в останній день перед закриттям і затоваритись на повну катушку )))))))
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #2 маринад 03.07.2010 18:35
ну і що робити зі спарівськими картками-знижками?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #1 ЧеркасЧан 03.07.2010 17:42
ололо, мій любимий супермакет :cry:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100