Банки переглядають методи оцінки позичальників.

Черкаські банкіри переконані:  нам необхідно мати бюро кредитних історій – як в США, де кожен позичальник має свій кредитний рейтинг, який банк може відслідкувати через бюро – які кредити були, як їх повертали, якими були взаємовідносини із банком загалом. І людина знає, що, не повернувши кредит, вона багато втрачає у перспективі.

За словами банкірів, кредитне бюро могло б стати у нагоді і роботодавцям – якщо людина не виконує свої зобов’язань перед банком, чи може вона розраховувати на відповідальну роботу та важливу посаду?..

– Проблеми повернення кредитів і фінансування банками населення та економіки взаємопов’язані, – переконаний керуючий регіональним відділенням ПАТ «ОТП Банк» в м. Черкаси Костянтин Саленко. – Тож ми самі себе заганяємо до кризи. Щодо проблем із поверненням кредитів – то, видаючи кредит, банк планував свою подальшу фінансову діяльність із врахуванням повернення коштів у призначені строки. Чи планували так само – на рік або кілька років уперед – усі його позичальники? У нас не популярна фінансова відповідальність – на відміну від усталеної думки, що «якось там воно вже буде». У корпоративних клієнтів інакше ставлення до коштів, тому банки продовжували кредитувати їх навіть у кризу.

Фінансисти пояснюють: «проблемність» банків спричинило те, що кошти, отримані від населення, ними було вкладено у кредити, які не були повернуті, хоча кошти вкладникам банк повернути повинен. Банк був – і от банку нема…але головне, що люди, які принесли у банк свої кошти, так їх назад і не отримали. Тому позичальник, що не повертає кредит, має знати, що завдає збитків не лише банку, але й тій людині, що принесла до банку депозит.

За словами черкаських банкірів, сьогодні ринок кредитування поступово відроджується (хоч до докризових показників ще й далеко), але вже по-інакшому розглядаючи свої ризики.

Кредитування відбувається за жорсткішими умовами, і з коротшими термінами кредитів. Навіть до кризи невідповідність по термінах – депозитів (1,5 – 2 роки) та кредитів (10-20 років) – уже закладала певні міни для банку: людина могла забрати свої кошти через 2 роки, хоча вони, вкладені у кредит, виданий іншій людині на 10 років, ще не повернулися, – констатує директор Черкаської філії АТ «Брокбізнесбанк» Сергій Отрєшко.

 Джерело: Черкаський прес-клуб

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100