Черкаський «Азот», підконтрольний бізнесменові Олександру Ярославському (85% акцій), після капітального ремонту стане випускати більше карбаміду, що ще більше закріпить позиції підприємства на світовому ринку. Про це повідомляє ділова газета «Экономические известия».

На заводі вже розпочався плановий капітальний ремонт цехів з виробництва аміаку і карбоміду. Але насправді, важливе те, що з 20 серпня на заводі буде модернізований другий агрегат карбаміду, який після ремонтних робіт стане потужніший на 60%. «Нині обидва агрегати виробляють по 1 тис. т карбаміду на добу. Після ремонту в серпні другий цех зможе випускати до 1,6 тис. т на добу», – розповідає технічний директор підприємства Віталій Скляров. До закінчення робіт підприємство зможе виробляти близько 800 тис. т карбаміду в рік.

Для порівняння: найсучасніший і модернізований завод – Одеський припортовий (ОПЗ), другий за потужностями після концерну «Стірол», здатний виробляти 980 тис. т цього продукту в рік. Таким чином, черкаський «Азот» стане третім найбільшим виробником карбаміду в Україні. Між тим, він уже є лідером з виробництва аміачної селітри. Підприємство може виробляти більше 1 млн. т цього продукту за рік. Спільно з сєвєродонецьким «Азотом» (Луганська обл.) вони є лідерами з постачання нітрату амонію на внутрішній ринок. Однак, нещодавно сєвєродонецьке підприємство повністю зупинило виробництво карбаміду, мотивуючи це плановим ремонтом і млявим попитом на ринку.

«Экономические известия» зазначають, що очевидно ремонт потужностей заводів дійсно є плановим, і вони не переслідують цілі підштовхнути трейдерів до різкішого підвищення закупівельних цін на добрива перед входженням у сезон. Хоча це могло б статися у разі одночасної зупинки на ремонт трьох і більше гравців ринку. А от капітальні ремонти у ЗАТ «Сєвєродонецький Азот» і ВАТ «Азот» (Черкаси) навряд чи призведуть до подорожчання добрива. Тим більше, що аміачну селітру для потреб наших аграріїв вони все ж вироблятимуть.

«Прочерк» вирішив поцікавитися, де планують закуповувати добрива на осінь аграрії Черкащини.

– Тримаємо в господарствах корів, тож маємо свій гній. А ще дотримуємося сівозмін, вирощуємо багаторічні трави, тож добрив закуповуємо і вносимо небагато. Трохи при посівній, трохи – для підживлення озимини тощо, – говорить голова СТОВ «Верхняцьке» Христинівського району Григорій Грушовенко. – У «Азоту» добрива купували навесні, але через Аграрний фонд, бо так було дешевше. Фонд закуповував у заводу за ціною 2400 грн./т, а нам вже продавав на 200 грн дешевше. Нині ж ціна на добрива 1700 грн./т, але зараз не сезон, тож поки їх не дуже купують. Думаю братимуть більше восени.

За словами ж директора ПСП «Плешкані» Золотоніського району Дмитра Лисуна, через зупинку «Азоту» на ремонт, особливих труднощів у аграріїв області не буде. Адже усе одно попит на азотні добрива зросте пізньої осені, а ще більше – навесні. Саме тоді найкраще вносити ці добрива, тож і ціни тоді відповідно найбільше зростуть на них.

реклама

Коментарі  

 
+1 #2 житель міста 14.05.2012 19:51
Цитую бонч-бруєвич:
Панове, молодці! травіть черкащан як тарганів вашим карбомідом та й самі вдавітися ,і ваші рідні і діточки -хай усі вдавяться вашими ж викидами! З новим роком! Хай Дід Мороз принесе вам у хату у мішку все те,що ви даруєте місту!тільки втричи більше!


От мені цікаво що ж ви їсте тоді якщо так карбаміду бооєтесь. Чи з своею наівністю сподіваєтесь що хліб який ви щодня купуєте вирощений без граму добрив? Як небуде міндобрив в Україні вироблятись то що ви збираєтесь їсти взимку? Чи ж ви думаете що на всі с/г України гною вистачить? От закриють "АЗОТ"-и і будемо сидіти без роботи і без їжі. Все взаємоповязано нині.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #1 бонч-бруєвич 30.12.2011 21:11
Панове, молодці! травіть черкащан як тарганів вашим карбомідом та й самі вдавітися ,і ваші рідні і діточки -хай усі вдавяться вашими ж викидами! З новим роком! Хай Дід Мороз принесе вам у хату у мішку все те,що ви даруєте місту!тільки втричи більше!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100