Проаналізувавши можливих кандидатів на посаду міського голови Черкас, газета «Нова молодь Черкащини» підсумовує, що змагатися нинішньому міському голові Сергію Одаричу практично ні з ким. Якби не одне «але»… Як повідомляв «Прочерк», нещодавно партія влади визначилася зі своїм кандидатом у мери міста. От газета і зауважує, що змагатися Одаричу доведеться тільки з адмінресурсом нинішньої влади, яка в останній момент огорошила Черкаси прізвищем свого «казна що». Отже, трамвай виїхав з депо…

Це стало зрозуміло одного ранку, коли виявилося, що за ніч всі Черкаси запістрявіли зловіщими синіми бігбордами „Нова країна. Нове місто. Новий мер”. Так Партія регіонів почала готувати грунт для перемоги свого кандидата – персонально названого лише кілька днів тому. Всі, хто мав намір взяти участь у виборчих перегонах за крісло мера, вже давно засвітились, вже втягнулись в агітаційну кампанію, і тільки регіонали тримали свою таємницю при собі. А до дня виборів, між тим лишилося менше шісти тижнів.

Розкрученої, відомої і авторитетної людини у регіоналів нема. Втім, складається враження, що вони її і не шукали, оскільки відомість, авторитетність і розкрученість їх не цікавлять. Немає потреби пояснювати на що при таких підходах робиться ставка – виборці тут не грають жодної ролі. Вони прокинуться вранці після виборів і дізнаються, що мером став якийсь Прийшлий. Звичайно, облають вибори, країну і певні персоналії, які, на їхню думку, винні у цих „чесних, демократичних” виборах, та й підуть на роботу. Тобто, від самих виборців проблем не буде. Змиряться.

Скандалу, причому офігенного, слід буде чекати тільки з одного боку – а саме: з боку чинного міського голови Сергія Одарича. Бо, як тут не крути, але всім, хто відслідковує суспільні настрої городян, вже зрозуміло: мер буде фаворитом виборчої гонки. Навіть наявність у Одарича цілого шлейфу „негативів” не дає його суперникам жодного шансу. По причині їх малозначущості і явної непереконливості. На сьогодні чудний циганський табір ймовірних мерових конкурентів можна розбити на такі умовні групи:

ДІТИ. Насправді, ці претенденти на мерське крісло давно вже не діти, їм по тридцятнику з гаком, але, крім прізвищ своїх відомих в Черкасах татусів, вони жодної ідентифікації для широких міських мас не мають. Тихі трудяги бізнесу, вони несподівано опинились на чолі певних міських парторганізацій і заговорили про благо Черкас і своє бажання до цього блага докластися. Крім цього „бла-бла-бла”, у дітей немає жодних ідей і, швидше за все, жодного розуміння, як керувати містом.

АЛКОГОЛІКИ. В прямому сенсі слова. Зате у них багаті біографії і послужні списки. Деякі алкоголіки були на досить високих посадах – міських і обласних. Служили різним владам, тягли невдячні напрямки роботи, а деякі стояли на барикадах, втім барикади теж міняли – менш вигідні на більш вигідні. Словом, публіка ушла, хитра, мінлива, не дурна. Можливо, при благодатних обставинах досягла б більшого, але на якомусь життєвому етапі почала дуже „закладывать за воротник”. Втім, не позбавилась амбіцій і віри в свій новий злет. Особливо зараз, коли конкуренція – нульова.

НЕВДАХИ. Ці багаторазові учасники і навіть переможці мерських виборів через різноманітні політичні інтриги мерами так і не стали (або стали, але згодом втратили крісло). Їх ентузіазм нині пригас, тож так до кінця і не зрозуміло, чи ризикнуть вони ще раз погнатися за синім птахом своєї мрії. Швидше, зваживши свої шанси, замахнуться на менше – депутатство.

Є ще й поодинокі диваки, які сподіваються або на підтримку лівого електорату, або на мобілізацію баптистської общини, або й взагалі на казна що.

Тож, змагатися Одаричу практично ні з ким. Вірніше, змагатися йому доведеться тільки з адмінресурсом нинішньої влади, яка в останній момент огорошила Черкаси прізвищем свого „казна що”. Але ж адмінресурс не може бути безмежним, щоб не вибухнути загальноукраїнським скандалом, скажете ви. Може! Більш того – саме таким він і має бути, щоб в черкаські мери проліз нікому не відомий Прийшлий. Але є ще одна умова: треба знешкодити Одарича, бо мер нині, як ніхто інший, зацікавлений в справді чесних, демократичних виборах. І своєї перемоги він просто так не віддасть.

Тому цієї перемоги в принципі не має бути – Одарич не повинен брати участь у виборах.

Як відомо, люди не беруть участь у виборах, якщо їх, наприклад, перед цим випадково застрелили на полюванні. На щастя, такі нещастя в нашій країні трапляються рідко, та й мер не ходить полювати, він відомий своєю любов’ю до тварин.

Люди також не беруть участь у виборах, якщо у них є непогашена судимість. Мер, покищо, не судимий. Але, хто знає, що буде завтра? Сам начальник черкаського УМВС пан Дерновий вже озвучує кримінальні гріхи Одарича і порушені кримінальні справи. Звичайно, засудить (якщо справді буде за що) Одарича вже не встигнуть, але привід для торгу з ним створено. Подібні торги вже багатьох загнали в коаліцію влади і примусили прикусить язика, і вилять хвостом. Хто ж хоче бути переїханим трамваєм?

Але у випадку з Одаричем, схоже, не на того напали. Мер визвірився на Дернового (а, фактично, в його особі на Тулуба), як тренований бійцівський собака.

– Я в повному шоці від заяв пана Дернового, бо одна справа, коли ляпає язиком який-небудь політичний опонент і я на це не ображаюся. Але коли людина, яка за своїм покликанням і за своїм місцем роботи має забезпечувати дотримання законності, яка за це отримує заробітну плату з народних грошей, дозволяє собі такі висловлювання на адресу міського голови та працівників виконавчого комітету, то я в таких ситуаціях мовчати не буду, – вибухнув мер Черкас.

Він вимагає від Дернового публічних вибачень перед телекамерами, а інакше за наклеп потягне шефа міліції до суду. Вже навіть підрахував, скільки неоподаткованих мінімумів Дерновий заплатить у якості штрафу і скільки років горбатиметься на виправних роботах.

Круто, нахабно і безстрашно. Але трамвай вже почав свій шлях, і пасажир Прийшлий вмостився в його салоні, щоб в’їхать в мерію. „По беспрєделу”?

Джерело: «Нова молодь Черкащини», №38 від 22 вересня 2010 року.

реклама

Коментарі  

 
+2 #11 Надія 06.10.2010 13:15
на замовлення написана стаття чи ні, не знаю, але те, що там правда, то це факт. не розумію, які кому ще потрібні докази, що Одарич найкращий мер, який у нас коли-небудь був. всі чомусь звертають увагу тільки на те, що він десь чогось не зробив. а ви спитали хоч раз чому він цього не зробив? та і так же очевидно, що не все залежить лише від рішення чи бажання мера, а більшість того, що мається робитись у місті повинна прийняти міська рада, яка підтримує проект в основному лише тоді, якщо їм це вигідно (або їм дадуть на лапу). скільки років минуло з тих пір, як Одарич став мером, а жодного із цих кандидатів, які балатуються у мери я не чула. Гладкий не вилазить з новин. а чому він рік-два-три назад нічого не робив? а ті плакати, що напроти мерії, то взагалі жахіття. як таке можна писати? я дуже сподіваюсь, що вибори завершаться саме так, як ми того хочемо. і врешті-решт головою нашого міста стане-таки розумна людина, яка вже знає, що треба робити і як його робити - а саме пан Одарич :)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #10 Енігма 02.10.2010 12:10
Написано жахливо... Жодних норм журналістської етики. Абсолютно брутальна аналогія (бідний Булгаков). Якщо поважний автор читав відомий твір не за хрестоматією, то повинен знати, що Берліоз загинув через розлиту Ганнусею олію, а не через те, що трамвай виїхав з депо... Вчіться, шановні! А вже потім агітуйте людей за своїх ідолів. Розумні самі зроблять вибір.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #9 Елена 25.09.2010 21:48
Старина Булгаков хлопает в ладоши,аплодиру я тонко-колкому написанию...А трамвай перережет голову несомненно,вопр ос в том,КОМУ?!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #8 Alex 25.09.2010 21:35
Почему автора не указали? Хотя и так ясно - писала Юлия Сакун.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #7 мiavi 24.09.2010 21:49
ХАос, не смішіть.Стаття, хоча і з долею іронії, та написана дуже класно і правдиво. Те, що конкурентів у Одарича немає - це факт. І те, що у "місцевих" регіоналів є лише один шанс позбутись Одарича - не допустити його до реєстрації - теж факт. На жаль, опоненти мера не враховують декілька важливих аргументів. По-перше, просто так він не здасться (і сам впертий, і підтримка з боку Києва (у тому числі серед Регіонів є), і захищати його у судах (чи від суддів)буде не хто-небудь, а компанія Лавриновича).
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #6 ХАос 24.09.2010 14:38
Статья явно сделана на заказ.
Нынешний мер отсеивает потенциальных конкурентов, опасаясь что они могут составить ему серьезную конкуренцию.
Зная что Регионалы предложили серьезного конкурента Одарыч перестраховывае тся и заранее "поливает грязью" ихнего кандидата чтоб отобрать у него хорошую часть голосов.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #5 Віктор 23.09.2010 19:08
Шановна черкаська громадо! Будьмо послідовними - не віддамо свої голоси на виборах ВЛІЗЛИМ на нашу землю *** безголовим. Вони вже були в нас, тільки називалися по іншому (наприклад даниленки). Хто з нашої землі виведе цю проффффесорську БРАТВУ? Сьогодні є одна реальна сила, яка спрможна це зробити. Не називаю її, бо ви самі добре знаєте її ім"я. Вірю в нашу мудрість!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #4 ГаЛеша 23.09.2010 16:50
З тріо діти-алкоголіки-невдахи, як на мене, 2 останні групи - це діагноз, від якого швидко не позбавишся, а перша - це скоріше можливість себе показати. Цікаво, чи скористаються цією можливістю ті самі діти...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #3 Ай-я-яй 23.09.2010 16:30
Будет не интересно, а жестко. Это будут одни из самых грязных выборов. Уже сейчас в районах на полную катушку включен админресурс. У нас сегодня собирали руководителей учебных заведений и открыто заявили - "Кто не с нами, тот - против нас". Вопрос в том, сколько людей согласны мириться с такой ситуацией из-за полного неверия в нормальную власть, а сколько - считают неприемлемым для себя жить в позе раба. А оппозиция, блин, соревнуется кто оппозиционее вместо того, чтобы объединиться. Гетьманы хреновы.Доверие народа профукали, а отобранную булаву до сих пор поделить не могут.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #2 Кронос 23.09.2010 13:37
Не думаю что могут быть неожиданности. когда Один Тулуб говорит. а все рты позатыкали. Агитация сейчас запрещена. Закон выполняет только Одарич. Чернявский, Соколовский. мамылыга и прочая шешура с санкции регионов агитируют вовсю. Не говоря уже о самом Тулубе. Он это делает тридцать раз на день на рабочем месте. А интервью кандидата Влизла в вчерашней "Вечерке"? Это же грубое нарушение закона про выборы! За кого нас имеют? Почему никто не подает в суд? Я лично готов голосовать за человека, который защитит черкащан от донецкого беспредела. Если Одарич это сделать не способен, пусть гуляет
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100