Великий вибір оперативних кольорових фото губернатора - на сайті ОДА і - у газеті "Молодь Черкащини"

Великий вибір оперативних кольорових фото губернатора - на сайті ОДА і - у газеті "Молодь Черкащини"

В Україні зріс тиск на на регіональних редакторів та журналістів під час підготовки редакційних матеріалів. Натомість, у Черкаській області приватне видання «Молодь Черкащини» за підтримки влади і Партії регіонів набирає передплатників.

Про зростання тиску на регіональні ЗМІ зробила заяву Асоціація незалежних регіональних видавців України (АНРВУ).  Так, у серпні 17,4% видавців вказали на такий тиск в анкетуванні Асоціації - проти 5,3 % у липні. Такі дані наводить профільний сайт «Телекритика». Прикметно, що особливе занепокоєння у дослідників викликала саме Черкаська область.

- Дуже непокоїть ситуація, що склалася у Черкаський області, коли комерційне видання за підтримки певної політичної сили набирає передплатників. Через це незалежні видання втрачають своїх читачів. При цьому ми допускаємо, що це проходить за підтримки адмінресурсу, - зазначила у своєму коментарі Телекритиці виконавча директорка АНРВУ Оксана Бровко.

Перші сторінки газети - під "плакати" влади

Перші сторінки газети - під "плакати" влади

Про “мережевий маркетинг”, який набирає обертів за допомогою адмінресурсу, написала й  газета “Нова Молодь Черкащини”. У статті “Кому несуть золоті яйця люди Тулуба?” йдеться про відоме черкаське видання, яке “працює на владу так, що деякі державні та комунальні газети й поряд не стояли”:

“Утім, це, за великим рахунком, справа смаку і політичної закоханості власника газети — вихваляти владу. Але до чого ж тут гроші? На своїй безмірній любові він ще й нажитися хоче, напряг всю чиновницьку рать на витрушування тисяч гривень із населення, і вже тираж росте, як на дріжджах. А гроші капають на розрахунковий рахунок редакції. Мовчить прокуратура, мовчить СБУ, УБОЗ і УБЕЗ. А мали звернуть увагу на цю фінансову піраміду”, - зазначає видання.

Передплата на газету - на контролі влади?

Передплата на газету - на контролі влади?

І додає, що до приймальні нардепа Івана Зайця вже надходили звернення жителів кількох районів Черкаської області — освітян, лікарів, працівників культури — про те, що представники виконавчої влади примушують їх передплачувати дане видання.

Голова Черкаської обласної організації Української народної партії Леонід Даценко запевнив “Нову Молодь Черкащини”: партія володіє інформацією, що відповідні листи з настійливими рекомендаціями щодо розповсюдження газети були розіслані від райдержадміністрацій до сільських і селищних рад, на підприємства та в організації.

- Іван Заєць має намір звернутися до Генеральної прокуратури та СБУ з вимогою перевірити інформацію та дати належну оцінку діям окремих посадовців та державних адміністрацій вцілому, - пообіцяв Леонід Даценко.

Губернатор публічно відхрещується від примусової передплати на газету, яка найбільше про владу пише

Губернатор публічно відхрещується від примусової передплати на газету, яка найбільше про владу пише

Тим часом, губернатор Черкащини Сергій Тулуб, якому підпорядковані всі голови РДА, під час свого останнього брифінгу заявив, що вперше чує про подібні речі:

- Це корупційні прояви. І треба їх документувати. І я про це казав на тій прес-конференції, яку проводив: шановні, якщо від вас вимагають хабара чи ще якихось там дій якісь чиновники, то будь-ласка ... не буду, бо мене критикують за те, що я тоді сказав. Самі знаєте, що треба робити!

- То їм дулі показувати? - поцікавилася журналістка, яка запитувала, як діяти вчителям, коли їх змушують передплачувати газету.

У кожному номері газети - пряма мова майбутніх кандидатів у депутати від партії влади

У кожному номері газети - пряма мова майбутніх кандидатів у депутати від партії влади

- Ну, їм не можна, вони ж виховувати будуть... Вони не можуть це робити. Це роблять тільки невиховані люди. Давайте таким чином тут підійдемо, інколи в людини таке буває, що нікуди діватися, і вона готова на все. Треба таким людям допомагати. І я думаю, що з вашою допомогою ми цим людям будемо допомагати. Нехай телефонують на гарячу лінію облдержадміністрації. Передайте це вчителям. У них дуже низький рівень заробітної плати, і при сьогоднішньому рівні життя ще вимагати від них виписувати те, що він не хоче! Я думаю, що це в людей голови немає, або гальм немає, або ще чогось. Це моя конкретна, принципова позиція, - сказав губернатор.

Головному редакторові невідомо, що частина читачів газети стали такими з примусу. Фото - сайт "МЧ"

Головному редакторові невідомо, що частина читачів газети стали такими з примусу. Фото - сайт "МЧ"

 “Прочерк” поцікавився у Віктора Яременка, головного редактора видання, яке наробило стільки галасу, чи  правда, що за підтримки відомої політичної сили воно набирає передплатників.

- Ви мене поставили до відома, і я тепер таку інформацію знаю.

- Під час останньої прес-конференції губернатора запитали про те, як бути вчителям, яких у деяких районах області змушують передплачувати вашу газету. Справді змушують?

- Вперше про це чую. Журналістка нашої газети, яка була на прес-конференції у  понеділок, мені навіть не встигла про це розповісти.

- Ви якось можете цей факт спростувати чи вважаєте, що це взагалі не потрібно спростовувати?

- Я випускаю газету. От ви мене ставите до відома. Як я це можу прокоментувати, коли вперше про це чую?! Без адвоката тут говорити немає чого, бо будь-що сказане можна перекрутити і використати проти мене. Це так само я можу зателефонувати до вас і сказати: а ви знаєте, що вам протежує Заслужений журналіст України, і ваш кар'єрний ріст із цим пов'язаний? Як би ви до цього поставилися? Що б ви відповіли?..

реклама

Коментарі  

 
+1 #13 ЗаринаА 14.04.2011 08:10
Люди Ви не праві,вони пишуть правду,одного разу до мене попав номер газети де чітко розписано за одне з управлінь Черкаського міськвиконкому-управління власністю міста писав здається Шабанов так він правду написав,у мене там є знайоміі розказують що пів управління працює а пів гуляє а заробітна плата ж немаленька? Це ж не наші 1500 грн.що ми отримуємо? А газета чудова,ініхто нікого не змушує передплачувати цю газету не хочете не передплачуйте.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+39 #12 Спостерігач 29.09.2010 06:55
Трата зусиль на передплату *** газетки з примітивним змістом - це покищо найбезглуздіший крок "регіоналів" під час цих виборів.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+41 #11 Тост с Кавказа 28.09.2010 13:17
Говорят, среди спортсменов есть лыжники, а есть фуфлыжники. Все другие профессии отличаются от спортсменов только тем, что у них нет лыжников: есть токари, а есть - фуфлыжники, есть агрономы, а есть - фуфлыжники, есть педагоги, а есть - фуфлыжники. Точно так же и в журналистике: есть достойные, такие, каким был всуе вышеупомянутый Симоненко и есть фуфлыжники, позорящие его имя.
ТАК ВЫПЬЕМ ЖЕ ЗА ПОБЕДУ НАД ФУФЛЫЖНИКАМИ!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+43 #10 Ursus 28.09.2010 08:55
Тут, власне, й коментувати особливо нічого. Звичайний совковий маразм - з боку влади і самоповага нижче плінтуса - з боку "журналістів" *** ЗМІ
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+39 #9 Черкащанин молодой 28.09.2010 07:29
Давеча знакомый учитель с Чигиринского района, которого заставили подписаться на "МоЧе-щины", сказал золотую фразу: "Ладно мне на что-то сгодится, хоть мизерную пользу от страничек извлечь смогу - ****. А что с этим произведением должны делать мои городские коллеги?!" :roll:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #8 Alex 25.09.2010 22:09
А может они как "Антенна№ пишут.Вот первый абзац из статьи "Просто Мария...":За свою историю современная медицина почти все в жизни человека подвела под стандарты, из всего вывела норму. Но иногда природа вдруг нарушает научные теории, и среди нас появляются необычные люди. Они не вписываются в рамки стандартов.Теперь введите этот абзац . Наверное, опять сбой произошел, как тогда, когда они у Телекритики всю статью стырили.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+43 #7 Alex 25.09.2010 21:25
какой дурень делает подписку этому изданию. Видел их спецвыпуск, так это не реклама, это- антиреклама. Совершенно бестолковое издание.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+39 #6 Висновок 25.09.2010 19:07
Цей набір розфарбованих папірців реально ЗМУШУЮТЬ передплачувати в районах. Думається, Янукович скаже Тулубові величезне "дякую" за те, що зганьбив його перед Європою - зразу ж, як тільки цим маразмом з "МоЧе" займуться "Репортери без кордонів".
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+43 #5 Читач 25.09.2010 15:41
По великому рахунку ця газета й була не дуже цікавою,а тепер взагалі стала особистим біографом голови ОДА.Журналістики там нема.Прикро,що навіть такий гостроязикий пан Туменко на схилі літ перетворився у писарчука,ладно го за тридцять срібняків вішати читачам довжелезну лапшу на вуха.Пане Яременку, ви колись залишитесь і без тиражу,і без грошей,бо нічого вічного нема.А совість таки мучитиме, що вводили читачів в оману
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+39 #4 ФрУнт 25.09.2010 12:48
Цитую Детектор:
Не газета, а позорище!

Это не есть проблема только этого бумажного продукта - они подставили всех коллег по цеху. Запашок от одной паршивой овцы испортит репутацию всего "стада" черкасских СМИ.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100