24 лютого, у річницю повномасштабного вторгнення росії в Україну, у Черкаському художньому музеї відкрилася виставка міжнародної мистецької акції «Вольнанова». Захід присвячений героїчному спротиву українського народу проти російських окупантів у російсько-українській війні та майбутньому розквіту України.

BBDB4CEE-A2FA-4657-BC73-5081CE600F40

Мета мистецької акції - об’єднання зусиль культурної та освітянської спільноти на культурному та інформаційному фронті у боротьбі з російською агресією задля привернення уваги усього цивілізованого світу до проблеми війни та для підтримки високого морального духу українського народу, виконання культурним фронтом своєї професійної місії.

76124DB7-7365-4FA0-A77B-DB856608B37A

Участь заході взяли представники обласної та міської влади, представники Збройних Сил України, творчої та наукової спільноти. На початку заходу присутнім продемонстрували відеоролик-ретроспективу подій року, який українці пережили в умовах повномасштабної збройної російської агресії. Під час перегляду від болючих спогадів у багатьох на очах виступили сльози.

D8A5DB44-A63E-45C7-A52F-7CD107721C03

«Протягом цього складного року кожен з нас на своєму місці працював на наближення перемоги. Дякую кожному, хто надійно тримав свій фронт. Нашим захисникам, які боронять кожен метр нашої землі. Нашим рятувальникам і всьому силовому блоку, які завжди на варті безпеки нашої Черкащини та всієї України. Нашим волонтерам, які не втомлюються допомагати. Нашим лікарям і освітянам, підприємцям і аграріям, нашим енергетикам, які не дали росіянам занурити нас у пітьму. Разом маленькими кроками ми наближаємо перемогу України», - звернувся до присутніх начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко, у свою чергу, у виступі пригадав рядки з вірша української поетеси Ліни Костенко: «Історії ж бо пишуть на столі. Ми ж пишем кров'ю на своїй землі».

D7B68BBA-A7B1-4F02-9473-250A9E4DB79C

«Цей рік минув, як один день, а дні пролетіли, як хвилини, але ми пам’ятаємо усе. У нас є лише дві можливості: або ми переможемо цю орду, або України не буде. Щоб цього не сталося, ми маємо ще більше працювати для того, щоб Україна перемогла. Для цього ми маємо діяти єдиною командою і бути в одному строю. Дякую Збройним Силам України за кожен новий день і можливість жити і працювати у рідних Черкасах», - зауважив Анатолій Бондаренко.

Після цього учасники заходу змогли оглянути твори мистецької акції «Вольнанова». На ній представлені роботи у двох категоріях: АРТ (живопис, анімація, ілюстрація, фотографія, мікс-медіа) і дизайн (плакат, моушн-графіка, типографіка, експериментальний дизайн). На виставці експонується 82 роздруковані копії мистецьких творів, більшість з яких – дизайнерські плакати. Також у експозиції представлені копії воєнних замальовок черкаського скульптора, художника-графіка Дмитра Буряна, який нині мужньо захищає нашу країну у лавах ЗСУ.

5A3418BF-0866-409E-810C-59885617D78F

Виставка «Вольнанова» триватиме у Черкаському художньому музеї протягом місяця.

Про це повідомляє пресслужба ЧМР.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100