реклама Делікат

Черкаські студенти, школярі, ентузіасти, любителі космосу та технологій 7-8 жовтня 2023 року  випробовували свої знання на NASA Space Apps Challenge  Dnipro – локальному етапі найбільшого космічного хакатону.

IMG20231007120623(1)

NASA Space Apps Challenge – це  міжнародний хакатон, який щороку проходить під егідою NASA (Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США) у різних країнах. Тисячі ентузіастів зі всього світу об'єднуються в команди і протягом 48 годин вирішують практичні завдання. За роки існування участь у ньому взяли понад 220 тисяч людей з усього світу. NASA Space Apps Challenge Dnipro торік зібрав рекордні 38 проєктів, над якими працювювали 195 учасників. 

Організатором локального дніпровського етапу вже всьоме виступає громадська організація «Асоціація Ноосфера», заснована меценатом Максом Поляковим.

IMG20231007093312

Цьогоріч хакатон відбувався в онлайн-форматі, тож приєднатися могли учасники з будь-якого куточка України. Натомість понад 30 черкаських учасників працювали на локації Noosphere Engineering School, що діє на базі Черкаського державного технологічного університету. Допомагали учасникам в розробці та оцінювали їхні проєкти досвідчені експерти, серед яких фахівці космічних компаній.

– Такі події дуже важливі для сучасної молоді, вони дозволяють розвіяти думки, відволіктися, відчути себе справжніми співробітниками NASA.  Серед розроблюваних проєктів – навчальна гра, що дозволяє відчути себе першопрохідцем на інших планетах, комп'ютерна симуляція природних катаклізмів на нашій планеті за даними NASA, роздуми про розвиток життя на інших планетах, наукова соціальна мережа. Можливо, ця подія і стане відправною точкою для учасників в напрямку подальших космічних розробок, – зазначив один із учасників, керівник проєктів у Noosphere Engineering School Віталій Дідук

IMG20231007124950

Довідково:

«Асоціація Ноосфера» – це громадська організація, що популяризує науку та сучасні технології серед молоді та створює сприятливі умови для розвитку інноваційного бізнес-середовища в Україні. Щорічно Noosphere реалізує понад 40 ініціатив. Наші ініціативи об’єднують науковців, інноваторів, підприємців, експертів, ентузіастів різних галузей у пасіонарне ком’юніті, де кожен може втілити власні ідеї та інноваційні проєкти у життя.

Організація проводить локальний етап NASA Space Apps Challenge вже всьоме. Протягом 6 років учасники дніпровської локації підготували чимало успішних проєктів. Декілька команд, які перемогли на дніпровському локальному етапі, продовжили свій тріумфальний шлях на глобальному рівні. Наприклад, у 2017 році команда Spacer увійшла до топ-10 у номінації People's Choice, а у 2020 році команда FireWay перемогла у номінації Best Use of Technology. Команда NEXT SPACE LAB увійшла до списку Global Finalists Honorable Mentions. Це 47 найкращих з 5300+ команд зі всього світу, які долучилися до челенджу 2022 року.

Макс Поляков (Max Polyakov, Поляков Максим Валерійович) – співзасновник ГО «Асоціація Ноосфера», засновник та власник інвестиційного фонду Noosphere Ventures, бізнесмен із досвідом у сфері космічних та IT технологій, інженерії. Меценат. Доктор економічних наук. Власник 10+ патентів. Послідовник ідей Володимира Вернадського, візіонер космічного майбутнього України.

Інжинірингова школа Noosphere [або Noosphere Engineering School] – це мережа науково-технічних лабораторій на базі закладів вищої освіти України, відкритих та обладнаних громадською організацією «Асоціація Noosphere».

Noosphere Engineering School створює ефективну startup платформу для молодих спеціалістів України та інтегрує наукові підходи у бізнес-середовище. Лабораторії Інжинірингової школи Noosphere – це осередки інженерної творчості, де студенти та молоді вчені України можуть розвивати свої інноваційні ідеї, отримуючи технологічну та маркетингову підтримку, а також супровід досвідчених менторів та експертів Noosphere.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100