На честь 210-річчя з дня народження Тараса Шевченка відбулося відкриття «Тарасової юрти» у Звенигородці Черкаської області. Її облаштували за підтримки Казахстану.
За словами організаторів заходу, «Тарасова юрта» на малій батьківщині Кобзаря символізує дружній зв'язок українців та казахів. Протягом 10 років заслання в Казахстані він створив велику кількість віршів, повістей та картин, спілкувався з казахами, описував їх у поезіях, зображав на картинах, досліджував природу й культуру країни.
Голова міжпарламентської групи дружби з Казахстаном Сергій Нагорняк повідомив, що вони розпочали встановлюти юрти в період блекаутів, зараз усього їх 9 в Україні. Споруди слугували пунктами незламності, лише юрта на Черкащині виконуватиме роль культурного простору:
– На сьогодні юрти встановлені в Одесі, Харкові, Дніпрі, Миколаєві, Києві, Львові, Слов'янську.
У Звенигородській юрті будуть облаштовані місця для дітей, де вони зможуть малювати, проводитимуться майстер-класи, будуть запрошувати освітян на уроки з історії.
Сергій Нагорняк зауважив, що через культуру до громадян Казахстану буде доноситить, що ми разом з ними, вони показують, що вони разом з нами. Казахи розуміють: якби Україна впала, то Казахстан міг би бути наступним.
Етнічний казах, волонтер на заході Рустем розповів про призначення речей в «Тарасовій юрті»:
– У кожній юрті ми вішаємо прапори України та Казахстану, посеред них портрет Шевченка. Тут є постіль (корпе) – на ньому сплять, їдять. Корпе з верблюжого хутра, оскільки в автентичній юрті немає підлоги, замість неї вовна. Меблів у юрті небагато, але обов'язково потрібна скриня. Там зберігаються речі, їжа, щоб це все не з'їли миші.
Юрта – місце, де, після роботи, можна було переночувати й поїсти. Тарасову юрту можна назвати «святковою», житлові компактніші. Ще вони відрізняється кольором вовни: житлові створювали з сірої вовни, бо сірих вівць було більше, а біла означала достаток.
На відкритті «Тарасової юрти» був присутній т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв. Він сказав, що юрта – це не просто помешкання, елемент побуту казахів, а витвір мистецтва.
– Докладаймо максимум зусиль, щоб наші діти не відчували тривоги війни, щоб могли набути всіх необхідних знань, – закликав Ростислав Карандєєв.
На заході символічно звучали гімни України та Казахстану. Присутніх пригощали казахськими національними стравами.
Юрта в Звенигородці функціонуватиме щодня. Її можна буде відвідати у будні дні з 09:00 до 17:00 (зимовий період) та у вихідні з 10:00 до 16:00.
Юлія Капуш
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису