реклама Делікат

Краудфандінг, або колективне фінансування схоже на чарівну паличку для креативних людей по всьому світу, які мріють реалізувати свої ідеї. Потужний рух спільнокошту перетворюється на своєрідну філософію, а область його застосування постійно розширюються.


Все більше людей у світі усвідомлюють, що для реалізації їхніх ідей не обов’язково оббивати пороги державних установ, брати гроші у спонсорів або кредити в банку. Можна просто переконати зацікавлену аудиторію у важливості свого проекту і зібрати на нього кошти.

Особливо актуальним краудфандінг має стати в Україні, де бюджетні кошти освоюють переважно ті, хто їх розподіляє, а олігархи часто бачать у спонсорстві лише власну вигоду і швидко починають диктувати творцям свої умови.

З кожним роком у світі з’являється десятки нових краудфандінгових платформ, які допомагають молодим бізнесменам, науковцям або митцям реалізувати свої проекти. «Українська правда. Життя» вирішила розповісти про найбільш популярні з них, а також про українців, які вже включилися у боротьбу за свої ідеї. До цього списку потрапили і черкащани.

Одним з найпопулярніших на сьогодні проектів колективного фінансування є американський KickStarter. Він вважається найбільшою платформою для підтримки творчих проектів. Сайт допомагає художникам, журналістам, винахідникам, кінематографістам.

KickStarter також виявився потужним механізмом фінансування техно-стартапів і бізнес-проектів.

Згідно з офіційною статистикою KickStarter, за останній рік проекти на платформі зібрали в цілому близько 380 мільйонів доларів. Окремі стартапи іноді отримують астрономічні суми. Наприклад, американська команда, яка вигадала «розумний годинник» Pebble, зібрала більше 10 мільйонів доларів!

Мет Цимбал з Черкас заснував проект «Монста», який займається виробництвом дизайнерських футболок. На свій невеличкий бізнес хлопець та його друзі зібрали 800 доларів.


– Двоє з нас займаються відеозйомкою та анімацією, ще один хлопець – дизайнер. Зацікавилися виробництвом власного одягу десь рік тому. На KickStarter допоміг вийти наш друг зі Сполучених Штатів, без нього все було б набагато важче, – розповідає Мет.

Гроші, отримані від KickStarter, команда витратила на виробництво нової колекції футболок, найближчим часом планує запустити власний сайт.

– Спочатку ми не планували збирати гроші саме на KickStarter, а коли дізнались про нього, вирішили спробувати. Потрібну суму на наше здивування ми зібрали майже одразу, за перші кілька днів, – ділиться Мет.

Збирати гроші в Україні хлопці не намагалися.

Ось на такі футболки хлопці зібрали 820 доларів

Ось на такі футболки хлопці зібрали 820 доларів


– Головна порада для новачків на KickStarter – все просто, робіть цікаві проекти, а не фігню, і тоді будуть інвестори. А якихось спеціальних трюків не існує, – каже Мет.

В цілому на KickStarter наразі зареєстровано трохи більше 10 проектів українців, 6 з них отримали очікуване фінансування.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100