У Росії «європейським містом» називають місто Кенігсберг, сучасна назва якого – Калінінград. «Прочерк» знайшов серед калінінградців колишніх черкащан та з’ясував, за що вони люблять місто, в якому нині живуть.
Калінінградська область – західна частина Російської Федерації, яка з усіх боків оточена країнами Європи. Життя Калінінграда – це стрімка хода міста вперед: сучасні бізнес-центри, супермаркети зі світовими брендами, привітні й увічливі люди, а ще – річка Преголя, яка ділить місто навпіл.
Уже 10 років, як сім’я Ковальчуків переїхала із Золотоноші спочатку до рідних у Калінінград, а потім – у власну квартиру. Наймолодший представник сімейства Дмитро погодився поспілкуватися із «Прочерком» і розповісти про те, що йому подобається в Калінінграді. Захоплення їздою на роликах для 18-річного Дмитра Ковальчука є сенсом його життя.
– Я вже п’ять років катаюся на роликах, а два з них – відвідую «Сіті-парк». Влада міста робить все для розвитку екстремальної їзди на роликах, спеціальних велосипедах, скейтах. Зокрема, у парку виділено й облаштовано місце для відпрацьовування різних трюків, – каже Дмитро.
За його словами, на роледромі під час катання вмикають музику і спеціальні світлові ефекти. Раз на місяць працівники організовують змагання у різних категоріях.
Хлопець навчається у Калінінграді на другому курсі Балтійського федерального університету імені Іммануїла Канта за спеціальністю «кримінальне право, кримінологія, кримінально-виконавче право». Змалку хлопець хотів стати криміналістом і працювати в поліції.
– Вчитися нелегко, але я пішов навчатися, щоб здобути професію, про яку мріяв, – сміється хлопець. – А якщо за неї і платять, то ще краще. Звичайна стипендія – 410 гривень, а за те що навчаєшся на «добре» і є оцінки «відмінно», як у мене, то – 740. А студенти, які склали всі іспити на «відмінно», взагалі отримують 970 гривень.
Натомість українка Оксана приїхала жити до Росії з Лубнів. Щотижня вони з чоловіком їздять до Польщі, тому що там дешевші продукти.
– Ціни в Калінінграді приблизно такі, як і в нас в Україні. А от якщо порівнювати із Польщею, то там на 50%, а деякі товари – і на 150% дешевше. Звісно, є і недоліки: часом доводиться стояти годинами на кордоні, «труситися», чи пустять до Польщі, чи ні, – говорить Оксана.
Також вона говорить про те, що медицина для українців у Росії – дорога, адже вони не мають поліса. Тому лікуватися доводиться вдома – в Україні.
– Удома буваю раз на рік. Усе, що планую зробити, не завжди встигаю. Головне завдання – це загальне обстеження і лікування зубів. У нас лікування зубів коштує від 80 грн, а в Росії – від 370. Ціни такі через те, що матеріал весь із США.
Стосовно перевезень, то, за словами місцевих жителів, з транспортом у місті проблем немає. Як інформує сайт «Калининград», «у 2012 році в місті діяло 70 маршрутів, серед яких 31 маршрут – автобусів великого класу, 32 маршрути – автобусів малого класу, 2 трамвайних та 5 тролейбусних маршрутів. Для організації регулярних перевезень пасажирів і багажу транспортом загального користування за маршрутами міського округу залучено 279 автобусів великого класу, 300 автобуса малого класу, 30 трамваїв і 60 тролейбусів».
І їзда не така, як в нас, каже водій маршрутки №36, родом із Чорнобаївщини, Віктор Петрович. У Калінінграді, за його словами, – якісні європейські дороги. Щоб купити собі іномарку, йому довелося заробляти на неї рік.
– В Україні я б на неї горбатився все життя, – жартівливо додає пан Віктор.
«Прочерк» також порівняв ціни на автомобілі в Україні та Росії. На російському сайті avto.drom.ru toyota corolla 2003 року коштує – 50000 гривень, в Україні, на сайті avtobazar.ua – 80000 гривень. Натомість вітчизняний виробник lada 2114 2007 року в Калінінграді – 38000 гривень, а в Черкасах – 55000.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису