Піца без майонезу, страви на вугіллі, 40 видів десертів та розливне вино з Італії – з такими нововведеннями черкаський ресторан італійської кухні «Боттічеллі» відсвяткує свій четвертий день народження.
Його приурочили до відкриття нової тераси. У закладі кажуть, що сюди нерідко ходять іноземці: американці, німці та італійці, тож офіціантам доводиться постійно вдосконалювати знання англійської мови. «Перфекто, все, як в Італії», – оцінили якось страву італійські гості.
Утім, крім визнання, ресторан піддавався і критиці. Багатьом черкащанам запам’ятався візит до міста ведучої телепроекту «Ревізор» Ольги Фреймут. Та, як кажуть у закладі, критику зіркової ведучої тут сприймають як стимул до покращення роботи.
– Ольга Фреймут приїхала до нас у розпал ремонту, коли гарячий цех узагалі не працював. Звичайно, якщо програма «Ревізор» матиме продовження, ми б хотіли, щоб Ольга знову до нас завітала. Вона б побачила зовсім іншу картину, – вважає управляюча ресторану Олена Облещук.
Вдосконалюючи заклад, у «Боттічеллі» розширили меню та знизили ціни. Майже всі страви у ресторані – авторські. Їх готують за рецептом шеф-кухаря Олександра Бєлякевича. Чоловік працює в кулінарії вже близько 20 років. Свого часу готував у відомих київських ресторанах «Конкорд», «Караван», «Аполло» та їздив набиратися досвіду в Росію.
– Спочатку відвідувач має побачити, що страва гарна, закохатися в неї. Потім, скуштувавши, повинен відчути, що вона смачна. Я намагаюся вкладати в кожну страву частинку душі. Готую, «як для кума», – запевняє шеф.
Нещодавно в «Боттічеллі» з’явилася екзотична річ – хоспер. Це закрита піч, де страви готуються на деревному вугіллі. У ньому запікають не лише м'ясо, а й рибу та овочі. Завдяки високій температурі всередині печі, страви готуються надзвичайно швидко – за 5-10 хвилин. Під час приготування м’яса в хоспері, воно має хрустку скоринку, а в середині залишається м’яким та соковитим.
На сьогодні в хоспері вже готують свинину, телятину, індюшатину, курятину, а також смажать качку. Загалом у закладі готують більше 20-ти м’ясних страв. Найближчим часом у хоспер-меню обіцяють додати баранячі реберця. Подаватимуть їх з імбирним соусом. А в сезон полювання планують також готувати м'ясо диких тварин: оленів і муфлонів. Шеф-кухар уже думає над рецептурою соусів, з якими подаватиме дичину, адже це має бути щось унікальне.
Щодо риби, то в хоспері запікають лосося, дорадо, скумбрію та червоноглазку.
Також у ресторані запевняють, що не додають до страв «хімію» у вигляді глутамату натрію, який підсилює смак і робить, зокрема, м’ясо м’якішим.
З оновленням меню в ресторані «Боттічеллі» почали виготовляти близько чотирьох десятків десертів. Щодня кулінари визначають п'ятнадцять тістечок, які будуть у меню. Для них у закладі встановили два нові холодильники.
До кожного десерту в «Боттічеллі» мають свій підхід. Зокрема, за класичним французьким рецептом тістечко «Буше» черкаських кухарів вчили готувати колеги з Києва, які мають там мережу французьких кондитерських. Натомість італійське «Тірамісу» в «Боттічеллі» виготовляють за настановами кондитера-італійця. Інгредієнти для десерту, серед яких – сир маскарпоне та печиво савоярді, також замовляють з Італії, аби смак десерту був справжнім.
Більш традиційні десерти також мають свою родзинку.
– Горіхове тістечко робимо взагалі без борошна – лише з тертого горіху. А для фруктових тістечок спеціально власноруч заготовляємо джеми, – стверджує кулінар-кондитер ресторану Владислава Шимбірьова.
Уже скоро меню ресторану поповниться справжнім, виробленим в Італії, натуральним морозивом, сорбетами з дині, манго, лимону та інших фруктів. Серед цінителів цього десерту саме італійське морозиво вважається найсмачнішим у світі.
Піцу в ресторані «Боттічеллі» виготовляють лише з італійських продуктів. З-за кордону замовляють салямі, прошутто крудо, прошутто котто, панчетто, сири (пармезан і моцареллу). Тісто для піци роблять тонким та, найголовніше, м’яким.
Принципово не додають у піцу майонез. Якщо в складі страви є кетчуп, то використовують помідори у власному соку, які теж замовляють з Італії. Їх власноруч перекручують, додають приправи та спеції. І кетчуп без будь-яких домішок готовий. Пробували в ресторані використовувати українські помідори, але вони кислуваті. Натомість італійські більш солодкі через сонячний клімат, – пояснюють такий вибір у закладі.
Використовувати закордонні продукти для піци персонал ресторану привчив італійський кухар, який проводив для кухарів «Боттічеллі» майстер-класи.
Для навчання частину продуктів він привіз із собою, щоб показати, з чого слід готувати піцу та як правильно це робити. Він і зараз час від часу цікавиться, як у його учнів справи на кухні. Періодично приїжджає, контролює якість піци.
Найбільша піца в меню – 58 сантиметрів. Її найчастіше замовляють для компанії.
Змінили в закладі й винну карту. Тепер тут подають лише вина з Італії та Франції, що відповідають кулінарній направленості ресторану й узгоджуються зі смаком середземноморської кухні. Рекомендації професіоналів, до яких страв яке вино краще обирати, прописана одразу в меню.
– Сомельє магазину «Wine Time» спеціально добирав вина, що смакуватимуть саме до наших страв, – пояснюють у ресторані.
Також у закладі можна замовити розливне вино з італійської виноробні, келих якого коштує всього 10 гривень.
Крім того, «Боттічеллі» – перший черкаський ресторан, де віднедавна стартувала поширена в світі програма «Cork Fee». Відтепер відвідувачі італійського ресторану, купивши вино в магазині «Wine Time», можуть смакувати ним у «Боттічеллі», заплативши символічні 40 гривень «за корок».
Уже в листопаді в ресторані планують уперше влаштувати свято – тиждень молодого вина Божоле, який є традиційним у Європі. До свята в меню закладу доберуть страви, близькі до французької кухні.
Та це, переконують у «Боттічеллі», не єдина несподіванка, з якою зустрічатимуть гостей у ресторані.
реклама
Коментарі
Дізнатися про Божоле чи про ресторан??? Ресторан знаходиться по вул. Хрещатик 251, на перехресті вулиць Смілянська і Хрещатик. Приходьте в ресторан та відчуйте справжній смак смачніх десертів...
Стрічка RSS коментарів цього запису