Посуд, предмети побуту, архітектурні експонати та інші речі, багато з яких уперше демонструють глядачам, можна подивитися на новій виставці в обласному Краєзнавчому музеї. Присвячена вона польським діячам на Черкащині.
– У наступному році буде відзначатися 130-річчя з Дня народження відомого композитора, музичного діяча Кароля Шимановського. Він народився у селі Тимошівка нині Кам’янського району. Крім цього, на Черкащині свого часу народилося і проживало дуже багато діячів історії та культури, – пояснює задум виставки заступник директора музею, заслужений працівник культури України Тетяна Кайдалова.
Нинішня виставка присвячена періоду кінця 19 – початку 20 століття. У фондах музею зберігаються унікальні речі цього періоду.
– Це і листівки, документи, оригінальні книги, предмети побуту, – веде далі Тетяна Кайдалова. – Загалом у фондах музею зберігається близько 150 тисяч експонатів, а в експозиції представлено лише 14-15 тисяч. Тому такі виставки – змога показати оригінальні речі, які лежать у фондах довгі роки.
Значне місце на виставці займають також творчі роботи відомого польського художника Леона Вичулковського, який бував на Черкащині.
Пані Тетяна розповідає: свого часу Черкаси підтримували тісні зв’язки з Бидгощським воєводством, де є музей імені Леона Вичулковського. Нині хочуть ці зв’язки відновити.
Ще одна експозиція присвячена видатним польським археологам, котрі вели розкопки Трипільської культури на Черкащині. Інший виставковий комплекс – архітектору Городецькому, автору колись чоловічої й жіночої гімназій, а нині – Палацу дитячої та юнацької творчості й Музучилища.
– Можна, приміром, подивитися на кахлі того періоду, подібні до яких використовував у своїх роботах Городецький, – демонструє зразки Тетяна Кайдалова.
На виставку музейники запросили представників Черкаської обласної громадської організації «Польський культурний центр імені Кароля Шимановського», з яким тісно співпрацюють. А загалом цією виставкою лише розпочинають серію заходів, присвячених польській культурі та польським діячам. Наступна представить експонати періоду 20 ст.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису