У Тальнівському районі тривають археологічні розкопки на трипільському поселенні «Тальянки».
Про це повідомляє «Козацький край».
Працюють співробітники інституту археології Національної Академії Наук України. Досі їм допомагали студенти істфаку Уманського університету, а вже з понеділка, 8 липня, до розкопок долучаються культурологи з Києво-Могилянської академії.
– У цьому сезоні досліджуємо два житла і господарську яму, – розповідає директор Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» Владислав Чабанюк. – Цьому посуду шалено пощастило! Після того, як його купкою залишили край хати, хто лише не ріс чи жив у ньому та над ним протягом майже шести тисяч років. Чиї лише воли та коні не втоптували землю над ним… І ось – знак! Зверху поповзли залізні плуги, провіщаючи йому Новий День нового Воскресіння. Він вірив у це сотню років, і День настав! Горщики знову побачили сонячне світло, і купальський вітер обдув їхні порепані боки. Попереду життя нове: купання в кислоті і життя вічне в картонних коробках від Roschen, а вибраним – експозиційна вітрина, – з майже поетичним натхненням розповідає директор заповідника.
Знахідки стануть героями проморолика заповідника, відзнятого у рамках освоєння гранту від Українського культурного фонду, який дозволяє описати належним чином сотні знахідок Трипільської культури, зроблених у попередні роки.
реклама
Коментарі
--- Спросите у Сиволапа Михаила Павловича. Его координат не знаю, но если обратитесь, например, в музей, где он директор, то будет Вам:
http://archaeologicalmuseum.ra.ck.ua/index.php/employees/syvolap-m-p/
Телефони заповідника "Трипільська культура" дуже легко знайти в інтернеті.
Тільки навряд чи візьмуть когось, хто не є ні науковцем, ні студентом, за якого викладачі поручитися можуть.
Стрічка RSS коментарів цього запису