19 травня, в Черкаському обласному художньому музеї, вперше була проведена мистецька акція «Ніч у музеї», яка тривала з 18–ої до 24-ої години ночі.
Музей долучився до міжнародної акції, яка дозволяє оглянути експозиції після 18-ої години, коли в звичайні дні він вже не працює.
Вперше «Ніч музеїв» була проведена в Берліні в 1997 році, українські ж музеї масово долучились до всесвітньої акції 2008 року.
Мета заходу — показати потенціал сучасних музеїв, а також залучити до них молодь. Нині у цій акції бере участь більше двох тисяч музеїв у сорока двох країнах Європи.
«Ніч у музеї» в Черкаському обласному художньому музеї було розпочато з Всеукраїнської виставки «Жінки України - митці». Майже 180 творів сучасного живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва дали змогу прослідкувати за розвитком художнього процесу, що відбувається у вітчизняному мистецтві. Художниці у своїх творах відображають навколишній світ з його контрастами, в творчих пошуках осмислюють історію України, її сьогодення та відродження.
Продовжила програму виставка «Відображення Скандинавії» - вироби зі скла Лесі Коленчук. Представлені твори, а це розпис, графіка на склі, вироби (декоративні панно, годинники, вази, тарілки, дзеркала, прикраси) виконані в техніці фьюзинг, а в поєднанні графічних контурів і фарб різних кольорів, імітують техніку вітражу. Більшість робіт зроблено в Данії, і безсумнівно, її мистецтво і стиль життя надали деякий вплив на стилістику і колір виробів.
Відкриття фотовиставки «Картонна коробка», авторами якої є черкаські журналісти: Ігор Єфімов, Сергій Тимошенко, Євген Артеменко - привернуло увагу небайдужих людей до напрямку вуличної фотографії (детальніше про виставку читайте згодом на "Прочерку").
На фоні виставки незвичайне дійство влаштували студенти Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького кафедри філософії, під керівництвом викладача Пушанковій О.А.
Перфоменс «Народження сучасної людини» став філософським відображенням нашого сьогодення. Всі охочі приєднались до створення колажу з артефактів масової культури.
В залах декоративно-прикладного мистецтва, бажаючі спробували себе у майстер-класах від відомих майстрів:
Лариси Теліженко - виготовлення ляльки - мотанки;
Ольги Отнякіної – декоративний розпис;
Галини Тимошенко - виготовлення народної іграшки;
Надії Груздевої – надання другого життя старим речам.
Сучасні майстри «Handmade в Черкасах» - Міла Сотник, Тетяна Ігнатенко, Маріана Степаненко, Ірина Терещенко, Вікторія Капралові та Валерія Боброва надали уроки майстерності по створенню прикрас, іграшок, предметів інтер’єру та декору.
На майстер–класах із задоволенням працювали, як маленькі дітлахи, так і люди поважного віку. Кожен учасник зміг не тільки навчитись майстерності, а й отримав на згадку власноруч зроблений виріб.
Музично - поетичні читання під керівництвом Сергія Могилка, що відбувалися в портретному залі, створили душевну атмосферу, яку подарували сучасні черкаські поети та барди слухачам.
Було багато охочих отримати насолоду з розпису хни. Ціла низка молодих дівчат стояла в очікуванні, доки майстри мехенді чаклували, вимальовуючи на руках бажаючих різноманітні візерунки.
У центральному залі творили художники з боді-арту. Відвідувачі зацікавлено спостерігали за роботою професіоналів та захоплювались мистецтвом прикрашати тіло. Максим Гладько створив композицію «Піонери»; Тетяна Черевань – розпис на животі вагітних жінок, який має захисний характер та символізує життя, початок нового; Антон Панасюк – створив композицію «Велоспорт»; Андрій Мороз та Анна Корж - відтворювали етнічні мотиви, Інна Федосенко працювала над композицією «Мулен Руж».
Гармонічне поєднання проекту «3+2», авторами якого є сучасні художники - Володимир Яковець, Олександр Шепеньков, Ігор Солодовніков, Анна Алабіна, Марина Денісенко, та шоу програми (звук, світло, лазери) стало феєричним акордом свята. Сучасна музика, лайтшоу збагатили гаму відчуттів ночі музею. Акустичну та лазерну програму виконав продюсерський центр «Промопроект». Живі скульптури в золоті та лайтшоу запропонувала творча група «Джайра". Дискотека від ді джея Dance підкреслила тему акції та створила своєрідну паралель живописним образам.
Фото організаторів заходів та з сайту cherry-t-art.com.
За підрахунками директора музею Ольги Гладун, акцію відвідали понад 1000 людей.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису