UA: ЧЕРКАСИ запрошує місцеві продакшени взяти участь у відкритому конкурсі "Створюй з Суспільним". Найкращі ідеї телевізійних програм будуть профінансовані Суспільним (або донорами), готові проєкти покажуть у ефірі регіональних філій. Для перемоги потрібно мати оригінальну і креативну ідею, команду, що може втілити у життя задумане і дотримуватись всіх вимог відкритого конкурсу. Про деталі ми розпитали продюсерку філії Суспільного UA: ЧЕРКАСИ Олену Баніну.
Олено, хто може брати участь у конкурсі?
Всі, хто має цікаві ідеї, розуміння потреб телевізійного формату, бажання розповісти людям про те, що захоплює їх самих. Звісно, ці ідеї мають бути співзвучними місії Суспільного, відповідати завданням конкурсу та бути розрахованим на реалізацію протягом 4–6 місяців 2021 року.
Чому вирішили залучати сторонні продакшени?
Кожен наш журналіст — фахівець своєї справи, але не може бути універсальним експертом, робити програми на будь-які теми однаково глибоко. Тому ми шукаємо людей, що добре знаються на обраній темі, готові поділитись своїми знаннями, мають, або можуть орендувати сучасну техніку (дрони, до прикладу, чи камери GoPro), з креативними режисерськими знахідками. І ще ми хочемо і можемо стати майданчиком для можливостей, допомогти реалізуватись невеликим продакшенам.
Є тематичне замовлення чи творча команда сама обиратиме, що знімати?
Це вже третій відбір відкритого конкурсу "Створюй з Суспільним". У першому розглядались проєкти від працівників Суспільного, у другому шукали регіональних сторонніх виробників. Кожен з попередніх відборів мав тематичне замовлення. Цього року пропонуємо такі теми:
● замовчувана історія регіону радянських часів;
● життя й побут віддалених міст регіону;
● здоров’я в регіоні;
● культурно-освітнє життя регіону під гаслом «Навчання впродовж життя»;
● деіндустріалізація регіону;
● права, рівність та доступність у регіоні.
Хронометраж та кількість випусків прописані у Замовленні.
Добре, уявимо, що ідея і команда є, картку проєкту заповнено і бюджет підготовлено - що далі?
Ще треба представити відеопрезентацію проєкту. А потім відбуватиметься відбір, на двох рівнях - регіональному і центральному. Спочатку з проєктами працюватиме продюсер філії. На другому етапі — конкурсна комісія у центральному офісі (члени правління і продюсери різних платформ Суспільного).
Скільки проєктів вже реалізувало Суспільне?
Минулого року було відібрано 34 проєкти, цьогоріч 20 запущено у виробництво, більша частина вже вийшла в ефір всіх філій. Ми транслюємо кілька тревел-шоу (Карпати, Волинь, Кіровоградщина, Вінниччина, Суми), що в умовах карантину є досить затребуваним, бо не всі наважуються на реальні подорожі. Маємо програми для дітей, розповідаємо історії успіху, вчимо знімати кіно вдома.
У Черкасах попередні відбори проводились? Чи ніхто не подавався?
Проводились, проте, на жаль, жоден з проєктів не був відібраним. Причини різні: від не зовсім ретельної підготовки документів – до непродуманості формату програми чи високої вартості. Наприклад, один з проектів вимагав залучення великої кількості персоналу, техніки, передбачав костюмовані постановки. Були досить цікаві ідеї, які просто варто було б допрацювати. Маємо великі сподівання на відбір, що триває зараз.
До речі, про гроші - про які об*єми фінансування йде мова?
На один проєкт: від 50 000 до 750 000 гривень, залежить від складності реалізації ідеї.
Загальний бюджет (тобто скільки проєктів Суспільне зможе профінансувати) — буде відомо після ухвалення держбюджету і відповідно розміру фінпідтримки Суспільного мовника у 2021 році.
Скільки часу мають продакшени, щоб податись на конкурс?
Збір заявок: 26 жовтня - 22 листопада (треба заповнити картку проєкту, прорахувати бюджет і надіслати на адресу [email protected]). Технічний відбір та пітчинг у регіональних філіях заплановано 23-29 листопада, захист заявок у центральному офісі - 07-24 грудня, переможців оголосять 25 грудня. Детальніше з умовами можна ознайомитись на нашому сайті.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису