реклама Делікат

100 г сиру містить добову норму кальцію. Проте останнім часом споживання цього продукту в Україні «впало» на 30%. На Черкащині ж, за повідомленням Головного управління статистики області, ця цифра сягає 37,3%. Недостатність кальцію в організмі людини спричиняє розвиток запалювальних процесів, онкологічних захворювань та може стати причиною майже 200 хвороб. Як цьому запобігти, з’ясовувала журналіст «Прочерку» під час «круглого столу» разом із столичними експертами.


– Добова норма кальцію – 1 г. Для дітей, вагітних жінок та мам, які годують дитину груддю, – 1,1-1,2 г, – пояснює лікар-дієтолог Борис Скачко. – Жінці, наприклад, потрібно весь час поповнювати запаси кальцію. Якщо вона цього не робитиме, то після народження дитини «поплатиться» зубами. Гормональні порушення в жінок починаються не в 50 років, як раніше, а вже в 35. А деякі представниці прекрасної статі ще в цьому віці намагаються народжувати, тому що до цього вони були зосереджені на кар’єрі. І виходить, що жінці вже потрібно віддавати поживні елементи дитині, а їй ще самій не вистачає. Тому я вважаю, що до свого організму треба ставитися трішки краще, ніж до побутової техніки.

Кальцій, що знаходиться в крові, сам по собі засвоїтися не може, йому потрібен переносник по організму – вітамін D. Ідеальним джерелом отримання останнього є сонце.


– Під дією сонячного світла, яке потрапляє на шкіру, виробляється вітамін D, але це відбувається лише на чистому повітрі. Більшість міст країни сьогодні є дуже забрудненими, тому часточки, які знаходяться в повітрі, розсіюють сонячне проміння, і люди, перебуваючи на сонці, ультрафіолет не отримують. А відтак вітамін D не утворюється. Тому можна гуляти до безкінечності і не отримати жодної користі, – говорить пан Скачко.

Виробники сиру почали замислюватися над тим, як, відповідно до купівельної спроможності людей, заохотити їх до споживання молочних продуктів та сприяти засвоєнню кальцію в організмі людини.

– Ми вирішили збагачувати кальцієм плавлений сир, оскільки цей продукт є більш доступним. Крім того, ми почали додавати до нього вітамін D, – розповідає про ноу-хау компанії «Бель Шостка Україна» директор із зовнішніх зв’язків Наталія Фесюн. – До 12% добової норми вітаміну D знаходиться в 100-грамовому шматочку сиру «Весела корівка».

Експерти радять споживати сири разом із чаєм чи кавою, тому що кальцій, що є в сирі, пов’язується в кишківнику із щавлевою кислотою, яку мають чай чи кава. Ця сполука покидає організм, не розчиняючись. Таким чином людина береже ті запаси кальцію, які є в організмі. Якщо ж сиру буде більше, ніж напою, то запаси кальцію в організмі навіть поповняться.

Їсти м’який сир із цукром лікарі дозволяють, але останнього повинно бути не надто багато. Причина в тому, що білкам, які є в молочних продуктах, потрібно певний час «доваритися» у шлунковому соку. Однак цукор в цьому середовищі не переварюється і стимулює молочний продукт виштовхуватися далі.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+1 #3 Ужасть 04.07.2012 15:23
ПРОЧЕРКУ
сколько получили за рекламу????
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #2 Небайдужий 02.07.2012 16:31
Пиар такой пиар (фейспалм) :)

Жаль нету сыра в вашем сыре, а есть сложное химическое соединение.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #1 Сырник 30.06.2012 17:18
Ваш сыр отказываются есть даже бездомные кошки - какая может быть польза от него человеку?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100