Смілянський журналіст Олександр Слєпцовський розповів у соціальній мережі про свою мандрівку в Холодний Яр, де розцвіли підсніжники унікального для Центральної України біологічного виду.
«Учора ми, можна сказати, вже традиційно вирушили до урочища Холодний Яр, у самому серці якого є справжня перлина, райський куточок: долина першоцвітів, підсніжників, про яку навипередки щороку розповідають, показують по всіх каналах телебачення та в мережах Інтернету, – розповів Олександр. – Люди наперебій поспішають показати диво, яке побачили на власні очі, доторкнулися до нього, провели в цій атмосфері одну-дві години. Ми теж любимо приїздити сюди, незважаючи на те, що доводиться долати ніжками неабияку відстань. Але цього разу нам особливо «пощастило», бо сніговий покров ще не встиг розтанути, а подекуди можна провалитися по коліно...
Не вистачить ніяких слів, щоби описати цю красу. Не вистачить слів, щоби розповісти про ці запахи, ці барви, про це буяння життя, що вирує тут. До того ж саме тут, бо навколо галявини – сніг, сніг, сніг.
Тутешній підсніжник вважається не лише справжньою перлиною, а й нерозгаданою тайною Холодного Яру. Ця рослина має наукову назву: Підсніжник складчастий (Galanthus plicatus). Це дуже рідкісна рослина для Центральної України, бо зустрічається вона лише в Криму, Туреччині та на Кавказі. Вчені досі не можуть знайти спільної думки щодо популяції цієї квітки в урочищі Холодний Яр. Внесений до Червоної книги України, Європейського червоного списку тварин та рослин.
Нині на галявині, облюбованій складчастим підсніжником, створений ботанічний заказник місцевого значення «Гульбище»: свідчить про охорону цієї території з боку держави, але щовесни, коли починається масове цвітіння підсніжника, студенти ЧНУ та волонтери охороняють ці рідкісні квіти від браконьєрів та туристів, які поводять себе на природі не надто охайно, або говорячи ще більш відверто, по-свинськи.
І тепер ця територія вже огороджена смугастою стрічкою, всюди заклики не топтати квітку, не займатися варварством. Цю сміливу квітку, яка звідусіль пробивається до сонця з-під снігу, хочеться фоткати й фоткати з усіх боків, з усіх ракурсів, з різної відстані, настільки вона чарівна і водночас проста».
Докладніше читайте ТУТ.