Гобелени, вишиті рушники, картини, композиція із зображенням схеми БАМу із декоративного каміння, а ще – декоративний макет атомного реактора… Такі подарунки отримував колишній Генсек СРСР Леонід Брежнєв. До 20 серпня на ці речі можна подивитися у Черкаському обласному краєзнавчому музеї, де триває виставка «Колекція подарунків Л.І.Брежнєву».
Декоративний макет атомного реактора від Міністерства енергетики та електрифікації, 1981 рік
Як розповідає заступник директора музею, заслужений працівник культури України Тетяна Кайдалова, експонати привезені з Дніпродзержинська, малої батьківщини Леоніда Ілліча. Саме сюди із Центрального музею В.І.Леніна та Центрального музею революції протягом 82-84 років було передано 455 одиниць живопису, графіки, декоративно-прикладного мистецтва, скульптури, мікромініатюри, фотографій та вітань, подарованих Генсеку Брежнєву. У виставковому залі близько 70 подарунків. Майже всі вони належать до так званого тріумфального стилю з характерною радянською символікою.
Гобелен від Курського обкому КПРС, 1976 рік
Викликає цікавість широта географії подарунків та перелік дарувальників: партійні, радянські, профспілкові організації як Всесоюзного, так і обласного рівнів, цілі народи, приватні особи.
– Я була в багатьох музеях і на багатьох виставках подарунків, зокрема в Москві: Сталіну, Брежнєву, Хрущову. Завжди помічала, що такі виставки викликають цікавість. Бо тут представлені роботи високої техніки виконання, високої матеріальної цінності. Це світова практика – дарувати подарунки керівникам держави. Вони дійсно унікальні і красиві, – каже Тетяна Кайдалова.
Заступник директора музею відзначає, що обмін з іншими музеями – досить цікава практика, оскільки є можливість постійно оновлювати виставки.
– Ми не залишилися в боргу перед Дніпродзержинським краєзнавчим музеєм і надали їм виставку робіт народного художника України Данила Нарбута, – каже Тетяна Кайдалова. – Цю роботу будемо продовжувати і далі. Зокрема, у вересні у нас планується проведення другого Всеукраїнського з’їзду музейних працівників, де можна буде домовитися про цілий цикл унікальних виставок.
Скринька (посередині) зі зразками мінералів
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису