реклама

реклама

"Прочерк" продовжує опитувати черкащан про їх «мобільні» звички та технічне озброєння. Сьогоднішня наша розповідь від народного депутата України Володимира Олійника, головний помічник якого – компактний сенсорний комп’ютер.

У той час як колеги нардепа Володимира Олійника носять до Верховної Ради стоси різноманітних документів для роботи, сам він ходить туди з міні-комп’ютером, схожим на невеликий планшет. Називається ця штука «iPad». Ми не бачили, як на це реагують народні депутати, зате на різноманітних нарадах та колегіях в черкаському обласному Будинку рад, куди пан Володимир також приходить у технічному всеозброєнні, можновладці з зацікавленням заглядають через плече нардепа, щоб і собі почитати новини на його планшетнику.

6 серпня, спека. В облдержадміністрації проходить засідання обласної колегії, на якій обговорюються заходи з протидії пожежам у зв’язку зі складними погодними умовами. Володимир Олійник сидить за столом і під гул залу щось зосереджено читає на моніторі «айпаду». Урядовий портал, розпорядження Кабінету Міністрів, стаття «Уряд посилив протипожежні заходи у період спеки» – тематика Інтернет-сторінок на моніторі Олійникового планшетника строго відповідає тематиці доповідей. Сусіди Володимира Миколайовича немов ненароком також заглядають до «айпаду», поки його власник робить якісь записи на аркуші паперу.

Для депутата Володимира Олійника мобільний комп'ютер - інструмент законодавчої роботи

Для депутата Володимира Олійника мобільний комп'ютер - інструмент законодавчої роботи

– «Айпад» завжди зі мною. Я беру його не лише для того, щоб подивитися новини, а й щоб переглянути законодавчу базу, бо багато доводиться працювати з документами. От сьогодні на засідання колегії продивився швиденько земельний і лісовий кодекси, Закони України про прокуратуру, міліцію. Зробив собі деякі замітки. Таким чином, «айпад» дозволяє не носити з собою (чого неможливо зробити в принципі) цілі кодекси, закони, а швидко проглянути їх в електронному варіанті, – розповідає «Прочерку» Володимир Миколайович.

Втомившись читати закони, пан Олійник починає переглядати новини.

– Основні сайти, які я щодня переглядаю, це «Українська правда» і УНІАН (ще «Обком» можу почитати). На урядові заходжу раз чи двічі на день, та коли працюю, то більше. А взагалі, цікавлять ті сайти, які працюють оперативно, де одразу з’являються постанови уряду. Регулярно читаю і черкаські сайти, зокрема, «Провінцію», «Антенну».

Перше знайомство з "Прочерком"

Перше знайомство з "Прочерком"

– А черкаський сайт «Прочерк» читали? – звертаємося до Володимира Миколайовича і кажемо адресу сайту.

Нардеп зовсім не дратується, що його відволікли, а, зацікавившись, починає шукати наш сайт. «Цікавий, я потім почитаю», – обіцяє лаконічно. А тоді, втомившись від надміру інформації, показує сусіду, яка прикольна анімаційна заставка на його «айпаді» у вигляді морського дна. Далі – знову досліджує законодавство, відволікаючись лише на те, щоб послухати уважніше доповідачів. Знову втомившись від потоку інформації, пан Олійник вже релаксує по іншому – знаходить на карті через систему навігації черкаський Будинок рад і показує сусіду.

У Олійника - яскрава заставка на екрані

У Олійника - яскрава заставка на екрані

Пізніше Володимир Олійник пригадує, що став опановувати техніку ще будучи на посаді міського голови Черкас після того, як втомився «дзвонити і диктувати різні закони по телефону, а потім бігати і з’ясовувати, чи все правильно». Вже тоді у нього був комп’ютер, зрозуміло, стаціонарний. А тоді Володимир Миколайович купив ноутбук, але він був великий і повної зарядки акумулятора вистачало лише на 2-3 години роботи.

– А цей «айпад» досить мініатюрний, та й працює довго без підживлення. У облдержадміністрації на нараді я під’єднався до бездротової мережі Wi-Fi. Почав на ньому працювати зранку, коли індикатор показував всього 20% зарядки батареї. І вистачило на всю нараду, що тривала з 11 ранку до 16-ї вечора! Тож можу працювати на ньому майже два дні без підзарядки, – хвалиться нардеп. – Під боком і законодавча база, і надіслати електронною поштою листа можна. У Верховній Раді ця техніка мені дуже допомагає. Поки хтось звітує, я можу швидко знайти якийсь документ, підготуватися і задати фахове запитання. А коли у розмові з опонентом посилаюся на закон, то можу його й показати, і це краще, ніж просто на словах доводити свою правоту. Та й депутатський запит на «айпаді» надрукувати можна. А потім скопіювати все на нормальний комп’ютер і роздрукувати.

Купував Володимир Олійник «iPad» у Берліні приблизно за 700 євро. Вперше він побачив цю техніку в іноземця. Каже, що тоді в Україні вони не продавалися.

Зараз Володимир Миколайович користується моделлю "HTC Hero" ("Герой")

Зараз Володимир Миколайович користується моделлю "HTC Hero" ("Герой")

Та набагато частіше, ніж через «айпад», Володимир Миколайович виходить в Інтернет через свій мобільний телефон.

– У мене він один, фірми «HTC». Декілька телефонів, як дехто, не ношу з собою. Ніколи не змінюю номер, незалежно від того, скільки на нього телефонують. А дзвінків буває інколи так багато, що за півдня акумулятор сідає. От під час сьогоднішньої наради мені телефонували приблизно 40 разів, – говорить пан Володимир. – Цей мобільний телефон коштує більше 2,5 тис грн. Оператор у мене – «Київстар». Оплатою мобільного зв’язку за «контрактом» займається син, тож які там пільги у мене від оператора, навіть не знаю.

На роботі ж у Володимира Олійника є комп’ютер, бо телефон чи «айпад» все-таки його не замінять. А от чим Володимир Миколайович користується все менше і менше, так це стаціонарним телефоном.

– Дійшло до того, що я забув свій домашній номер телефону. Адже з дружиною і синами зв’язуюсь по мобільному. Зате домашній номер телефону тещі пам’ятаю, – посміхається пан Володимир і починає називати перші цифри. Потім зупиняється… – Та ні, не скажу вам її номер. А стосовно свого домашнього, то вдома я якось запитав рідних: навіщо ми платимо за домашній телефон, якщо він нам не потрібен? Але мене переконують, що він може знадобитись. Та й фахівці кажуть, що стаціонарний зв'язок, нібито, надійніший під час стихій. У свою чергу, мобільний зв'язок називають шкідливим. Бог його знає, наскільки це правда, але без сучасних технологій нині нікуди.

реклама

Коментарі  

 
0 #4 Прочерку 16.08.2010 09:52
Цитую procherk:
Пропозиція написати про Марусю приймається, чекайте листа на Вашу скриньку...

А це вже повний абсурд. Теми закінчилися чи фантазія, "Прочерк"?! Тоді міняйте назву на "ПроМарсю", а слоган на "ПРО це говорить Маруся" :sad:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #3 procherk 16.08.2010 07:30
Не треба шукати у легкій рубриці політичного підтексту). Ми просто цікавимось як у реальному житті черкащани - і відомі, і невідомі! - користуються мобільним зв'язком та інтернетом, якими є їх мобільні звички...це категорія ЦІКАВО, а не ВАЖЛИВО). Пропозиція написати про Марусю приймається, чекайте листа на Вашу скриньку...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #2 Маруся 13.08.2010 10:14
"Прочерк" продовжує опитувати черкащан

хоч би написали, що відомих черкащан. Чи бютовських черкащан. А то на початку статті складається враження, що просто у всіх черкащан - то і мене тоді опитайте!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #1 орант 08.08.2010 12:00
а я й не думав, що Олійник такий продвинутий
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100