У той час як колеги нардепа Володимира Олійника носять до Верховної Ради стоси різноманітних документів для роботи, сам він ходить туди з міні-комп’ютером, схожим на невеликий планшет. Називається ця штука «iPad». Ми не бачили, як на це реагують народні депутати, зате на різноманітних нарадах та колегіях в черкаському обласному Будинку рад, куди пан Володимир також приходить у технічному всеозброєнні, можновладці з зацікавленням заглядають через плече нардепа, щоб і собі почитати новини на його планшетнику.
6 серпня, спека. В облдержадміністрації проходить засідання обласної колегії, на якій обговорюються заходи з протидії пожежам у зв’язку зі складними погодними умовами. Володимир Олійник сидить за столом і під гул залу щось зосереджено читає на моніторі «айпаду». Урядовий портал, розпорядження Кабінету Міністрів, стаття «Уряд посилив протипожежні заходи у період спеки» – тематика Інтернет-сторінок на моніторі Олійникового планшетника строго відповідає тематиці доповідей. Сусіди Володимира Миколайовича немов ненароком також заглядають до «айпаду», поки його власник робить якісь записи на аркуші паперу.
– «Айпад» завжди зі мною. Я беру його не лише для того, щоб подивитися новини, а й щоб переглянути законодавчу базу, бо багато доводиться працювати з документами. От сьогодні на засідання колегії продивився швиденько земельний і лісовий кодекси, Закони України про прокуратуру, міліцію. Зробив собі деякі замітки. Таким чином, «айпад» дозволяє не носити з собою (чого неможливо зробити в принципі) цілі кодекси, закони, а швидко проглянути їх в електронному варіанті, – розповідає «Прочерку» Володимир Миколайович.
Втомившись читати закони, пан Олійник починає переглядати новини.
– Основні сайти, які я щодня переглядаю, це «Українська правда» і УНІАН (ще «Обком» можу почитати). На урядові заходжу раз чи двічі на день, та коли працюю, то більше. А взагалі, цікавлять ті сайти, які працюють оперативно, де одразу з’являються постанови уряду. Регулярно читаю і черкаські сайти, зокрема, «Провінцію», «Антенну».
– А черкаський сайт «Прочерк» читали? – звертаємося до Володимира Миколайовича і кажемо адресу сайту.
Нардеп зовсім не дратується, що його відволікли, а, зацікавившись, починає шукати наш сайт. «Цікавий, я потім почитаю», – обіцяє лаконічно. А тоді, втомившись від надміру інформації, показує сусіду, яка прикольна анімаційна заставка на його «айпаді» у вигляді морського дна. Далі – знову досліджує законодавство, відволікаючись лише на те, щоб послухати уважніше доповідачів. Знову втомившись від потоку інформації, пан Олійник вже релаксує по іншому – знаходить на карті через систему навігації черкаський Будинок рад і показує сусіду.
Пізніше Володимир Олійник пригадує, що став опановувати техніку ще будучи на посаді міського голови Черкас після того, як втомився «дзвонити і диктувати різні закони по телефону, а потім бігати і з’ясовувати, чи все правильно». Вже тоді у нього був комп’ютер, зрозуміло, стаціонарний. А тоді Володимир Миколайович купив ноутбук, але він був великий і повної зарядки акумулятора вистачало лише на 2-3 години роботи.
– А цей «айпад» досить мініатюрний, та й працює довго без підживлення. У облдержадміністрації на нараді я під’єднався до бездротової мережі Wi-Fi. Почав на ньому працювати зранку, коли індикатор показував всього 20% зарядки батареї. І вистачило на всю нараду, що тривала з 11 ранку до 16-ї вечора! Тож можу працювати на ньому майже два дні без підзарядки, – хвалиться нардеп. – Під боком і законодавча база, і надіслати електронною поштою листа можна. У Верховній Раді ця техніка мені дуже допомагає. Поки хтось звітує, я можу швидко знайти якийсь документ, підготуватися і задати фахове запитання. А коли у розмові з опонентом посилаюся на закон, то можу його й показати, і це краще, ніж просто на словах доводити свою правоту. Та й депутатський запит на «айпаді» надрукувати можна. А потім скопіювати все на нормальний комп’ютер і роздрукувати.
Купував Володимир Олійник «iPad» у Берліні приблизно за 700 євро. Вперше він побачив цю техніку в іноземця. Каже, що тоді в Україні вони не продавалися.
Та набагато частіше, ніж через «айпад», Володимир Миколайович виходить в Інтернет через свій мобільний телефон.
– У мене він один, фірми «HTC». Декілька телефонів, як дехто, не ношу з собою. Ніколи не змінюю номер, незалежно від того, скільки на нього телефонують. А дзвінків буває інколи так багато, що за півдня акумулятор сідає. От під час сьогоднішньої наради мені телефонували приблизно 40 разів, – говорить пан Володимир. – Цей мобільний телефон коштує більше 2,5 тис грн. Оператор у мене – «Київстар». Оплатою мобільного зв’язку за «контрактом» займається син, тож які там пільги у мене від оператора, навіть не знаю.
На роботі ж у Володимира Олійника є комп’ютер, бо телефон чи «айпад» все-таки його не замінять. А от чим Володимир Миколайович користується все менше і менше, так це стаціонарним телефоном.
– Дійшло до того, що я забув свій домашній номер телефону. Адже з дружиною і синами зв’язуюсь по мобільному. Зате домашній номер телефону тещі пам’ятаю, – посміхається пан Володимир і починає називати перші цифри. Потім зупиняється… – Та ні, не скажу вам її номер. А стосовно свого домашнього, то вдома я якось запитав рідних: навіщо ми платимо за домашній телефон, якщо він нам не потрібен? Але мене переконують, що він може знадобитись. Та й фахівці кажуть, що стаціонарний зв'язок, нібито, надійніший під час стихій. У свою чергу, мобільний зв'язок називають шкідливим. Бог його знає, наскільки це правда, але без сучасних технологій нині нікуди.
реклама
Коментарі
А це вже повний абсурд. Теми закінчилися чи фантазія, "Прочерк"?! Тоді міняйте назву на "ПроМарсю", а слоган на "ПРО це говорить Маруся"
хоч би написали, що відомих черкащан. Чи бютовських черкащан. А то на початку статті складається враження, що просто у всіх черкащан - то і мене тоді опитайте!
Стрічка RSS коментарів цього запису