реклама

реклама

Щойно на сесії Черкаської міської ради 35 з 38 присутніх депутатів проголосували за перейменування вулиці Енгельса на вулицю Чорновола. Проти голосували двоє комуністів. Утримався соціаліст Радуцький. Про це інформує кореспондент інтернет-видання «Прочерк».


Перед голосуванням точилися жваві дискусії. Так, депутат-комуніст Віктор Білоусов назвав це питання «політичним».

– Якщо сьогодні вулиця Енгельса буде перейменована, то на річницю визволення Черкас від німецько-фашистських загарбників можна буде подумати і про повторне її перейменування! – сказав Віктор Білоусов.

У свою чергу, секретар міськради Віктор Горкун зазначив, що він є очільником оргкомітету з питань відзначення 75-ї річниці з дня народження В’ячеслава Чорновола. Віктор Горкунповідомив, що у рамках підготовки до цієї дати будуть проведені і тематичні вечори, і тематичні уроки в школах, і випуск календарів, і публікація серії нарисів у ЗМІ, і конкурс на створення пам’ятника.

– Організаційний комітет також виніс рішення звернутися до депутатів міськради щодо перейменування вулиці. Одночасно була створена і обласна комісія з відзначення 75-річчя з дня народження В’ячеслава Чорновола. Обласна комісія одноголосно звернулася до нашої комісії щодо перейменування вулиці. Це сприятиме відновленню історичної справедливості та патріотичному вихованню черкащан. Незважаючи на риторику нам треба об’єднатися і разом будувати місто. Це сприятиме відродженню патріотизму міста Черкаси, – сказав Віктор Горкун.

Читайте також: Залізний аргумент: комуністи вважають Чорновола сумнівною особистістю. Енгельс – forever? (ВІДЕО)

На підтримку перейменування вулиці висловився і опозиціонер Микола Булатецький. Він повторно висловив усім свою думку про те, що саме влада колись убила Чорновола.

У свою чергу, соціаліст Олександр Радуцький бідкався, що жителі вулиці не зможуть продати квартиру через перейменування вулиці. Однак Віктор Горкун йому заперечив, мовляв, насправді проблема надумана.

– Ми з вами пережили перейменування вулиці Благовісної. Я на ній, до речі, живу. І ніяких проблем не було. Не треба надумувати проблеми. Можливо, перед тим, як приходити на сесію, варто було б поцікавитися цим питанням, – сказала депутатка Ніна Набокіна.

Читайте також: У мерії запевняють, що гроші на перейменування вулиці – непотрібні

Голова фракції Партії регіонів в міськраді Ігор Мельников також виступив за перейменування вулиці. Мовляв, наближається ювілей В’ячеслава Чорновола і слід вшанувати пам'ять про нього. Адже Черкащина, як висловився Ігор Мельников, - коазький край і Чорновіл - Герой України. А те, що на вівторковій сесії він утримався при голосування за перейменування вулиці пояснив тим, що в залі були присутні представники мітингувальників. Мовляв, старі люди внесли замішання в ряди регіоналів, тож вони й не визначилися у вівторок, хто як голосуватиме.

реклама

Коментарі  

 
+3 #41 Холодноярець 17.12.2012 12:14
Цитую Чого нікого не питали?:
Енгельса ніколи не було в Черкасах, він нічого не зробив для цього міста -добре. А Чорновіл? Хтось пояснить принципову відмінність саме стосовно Черкас?.Краще б Городецького вшанували. А для Чорновола чудова площа була біля філармонії, там навіть граніт для памятника готовий, де Симоненко був.І ніяких проблем людям.Скрізь є вулиці Чорновола, а у нас була б ціла площа.Погано?

Теж гарна пропозиція. :-)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #40 Чого нікого не питали? 16.12.2012 16:38
Енгельса ніколи не було в Черкасах, він нічого не зробив для цього міста -добре. А Чорновіл? Хтось пояснить принципову відмінність саме стосовно Черкас?.Краще б Городецького вшанували. А для Чорновола чудова площа була біля філармонії, там навіть граніт для памятника готовий, де Симоненко був.І ніяких проблем людям.Скрізь є вулиці Чорновола, а у нас була б ціла площа.Погано?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #39 Nazar Obidzinski 15.12.2012 21:52
Дякую, товаришу Будильник, розбудили. Не знаю, можливо й жаль, що певний можливо відмовився. А можливо й ні. А можливо й не певний...
А якщо сер"йозно, то я б не називав "претензією на депутатство" пох***ні тим регіоналом-губернатором десятки тисяч голосів, включаючи й мій. Особисто мені більше жаль, що в нашій країні, як в більшості цивілізованих держав, досі не засуджена й не заборонена комуністична ідеологія, як людиноненависни цька та її пропаганда. Все ж ХХІ століття на дворі.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-6 #38 комуніст 14.12.2012 23:33
Цитую Nazar Obidzinski:
Цитую Олег Українець:
Громада міста не вирішила це питання. Його їй нав"язали купка зхиблених політиканів в хворих на голову людей. Відповідно, без волевиявлення народу вулиця не може зватись іменем Чорновола.
Це ж треба, як націоналісти не поважаюсь свого "героя", що паплюжать його ім"я примусом мешканців міста... Ай ай ай...
А таблички, як вже зазначалося раніше, незаконно встановлені будуть законно утилізованими.

Вперше вулиця згадується в 1886 році як Вереміївська. З 1916 року називалась Ігорівською. А я прямо сплю і бачу, як у 1941 році дідусь Олега Українця влаштовує серед черкащан референдум про надання вулиці імені Енгельса.
Назарчику, просипайтеся! Хіба Вам не жалко, що в торгах з губернатором-регіоналом заради того перейменування певний "невизнаний депутат" можливо відмовився від своєї претензії на депутатство?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #37 пугач 14.12.2012 20:02
Брешеш супостате. Бо 20 років назад окупанти не дали нам обрати свого Президента В.М.Чорновола. Європейський ігнор був до Ющенка і почався після нього. А якби ще з 10 млн. виїхало до себе на родіну, втрати не було б ніякої. Не заважайте нам жити казли-окупанти.
Да,из-за таких .......,как ты,Родина нищает.А твоими националистичес кими идеями народ сыт не будет,да и вообще,кем бы ты был,если бы не Советская власть,коровам хвосты крутил...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #36 Реалії 14.12.2012 15:53
Гонті 35. Ну,як завжди. Як грім не вб’є, то корова всере. То не того обрали, то москалі винуваті, то комуняки, то незалежність не така...Не осточортіло 20 років крайніх шукати?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #35 гонта 14.12.2012 15:31
Цитую Реалії:
Цитую гонта:
Наша взяла! Слава Україні! А ці зашмаркані шавки, хай собі дзявкають. Час їхньої окупації скоро зовсім мене.

Ваша взяла 20 років тому. Мінус 7 мільйонів населення,крах промисловості, повне зубожіння народу, провідне місце по корупції, СНІДУ, туберкульозу, ігнор з боку Європи...Вітаннячка.

Брешеш супостате. Бо 20 років назад окупанти не дали нам обрати свого Президента В.М.Чорновола. Європейський ігнор був до Ющенка і почався після нього. А якби ще з 10 млн. виїхало до себе на родіну, втрати не було б ніякої. Не заважайте нам жити казли-окупанти.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #34 Валентина 14.12.2012 15:17
Цитую Новый гость:
Интересно, а там где он родился есть его улица.
Это еще понятно, но в чем его заслуги, да еще
в таком масштабе, просто бредятина.
Очередной искусственный идол.

Представте себе, что в поселке Ерки есть улица Чорновола. А вот в городе Бармен (ныне район Вупперталя)где родился Енгельс, улицы Енгельса нет. Так что старайтесь что вам в голову бредятина больше не приходила.
Цитую Лара:
А людей спросили ? Идиоты !

В людей спрашивали, у вас - нет. :-)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #33 Олексій 14.12.2012 11:00
В своїй хаті своя правда і сила і воля.
Нажаль ми не знаемо справжньої історії, адже кожен режим писав її по свойому. Для когось історична постать - Енгельс, для когось - Чорновол. За усіма цими насправді пустими дрязгами ми - теперішне України не будуємо державу. І все це пане Тягнибок особисто для мене - ширма, хоча я дуже хочу помилятись і побачити, що Ви і ваша команда дійсно змінить Україну. Саме справи, а не балачки змінять Україну. Працюйте!!! а не займайтесь ....рнею, блокуючи трибуну ВР ви не зміните майбутне України...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+12 #32 Nazar Obidzinski 14.12.2012 09:56
Цитую Олег Українець: