Громадянська мережа «Опора» оцінила законодавчі новації «про веб-камери» на дільницях і вважає, що відповідні законодавчі ініціативи є невдалою спробою скопіювати закордонний досвід із забезпечення прозорості й відкритості виборчого процесу.

Як інформує прес-служба громадянської мережі, запропонована законом модель відеоспостереження на виборчих дільницях не зможе стати серйозною перепоною для вчинення правопорушень та запобігти фальсифікаціям під час парламентських виборів. Підставою для таких висновків стали як неконкретність закону, так і технічні параметри запропонованої системи відеоспостереження.

Так, запропоновані для відеозапису і трансляції веб-камери за технічними параметрами не дозволяють вести повноцінне відеоспостереження, а модель передачі та збереження інформації не дає можливості досягнути цілей, виконання яких повинен забезпечити закон. Крім того, значною проблемою стане інтернет-зв’язок, який за 4 місяці до виборів досить важко провести на всі звичайні виборчі дільниці, включно з сільською місцевістю.

У законі «Опора» знайшла низку непослідовностей та наголошує, що він може стати інструментом маніпуляції громадською думкою. А ще звертає увагу на відсутність будь-якого економічного обґрунтування доцільності фінансових витрат (майже 1 млрд. грн.) на впровадження цієї новації, оскільки це не співмірно з практичною користю.

Президенту «Опора» радить повернути законопроект «Про особливості забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів народних депутатів 28 жовтня 2012 року» на доопрацювання.

реклама

Коментарі  

 
+1 #8 О.ЧУПРИНА 11.07.2012 23:42
Цитую Ivan1:
Сан Санич! ...................... Ти або нік зміни, Чуприна, якщо ти такий ...., або не пиши про когось. Пиши про себе. Який ти красивий.........................................
І ти ж був нормальною людиною, коли працював в міськомі Компартії України. Що тебе так той особняк підірвав. Та бог з ним. Все життя спереді.

Хотів би подивитися Вам в очі.Чи Ви тільки заочно можете мене обговорювати? Чекаю пропозицій. Не подобається,що я не скриваю своє прізвище,назвіт ь своє.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #7 Ivan1 11.07.2012 14:52
Сан Санич! ...................... Ти або нік зміни, Чуприна, якщо ти такий ...., або не пиши про когось. Пиши про себе. Який ти красивий.........................................
І ти ж був нормальною людиною, коли працював в міськомі Компартії України. Що тебе так той особняк підірвав. Та бог з ним. Все життя спереді.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #6 Владимир 11.07.2012 14:42
Веб-камеры ничего, в принципе, не изменят, не в том проблема «честности» выборов. По этому поводу хорошо сказано:
"… выборы, в большинстве случаев, бывают действительно формально честными. Махинации с избирательными бюллетенями могут искажать волеизъявление «биомассы» на 5-10 процентов; примитивные манипуляции с избирательными урнами и протоколами счетных комиссий – удел совсем диких стран, типа Зимбабве или Украины. Современные методы воздействия на сознание электората дают абсолютно прогнозируемые результаты с погрешностью 1-2 процента. Наиболее яркие примеры - «выборы» президента России, когда стада дебилов дружно проголосовали за указанного им КГБешного нед..мка, и президента США осенью того же года, когда главой могущественнейш его государства планеты был поставлен вышеупомянутый зв..к Обама"
Из книги Н.И. Станкевича «Ищу Человека» ( http://iscel2009.info )
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #5 Володимир 11.07.2012 11:25
Це зайва трата державних коштів. Якщо влада задумала зробити вибори на свою користь, то будуть використовувати сь усі брудні методи і спроби…
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #4 Івасик 11.07.2012 09:50
Та ж фальсифікації відбуваються не тільки на дільницях!Голов а ОВК в Умані пан Роговий будує віллу голові Уманської Партії регіонів пану Аркадію Рибакові. Про які чесні вибори можна говрити, це пряма корупція вже сьогодні. То що буде на виборах? Фальсифікації та підкуп вже зараз почалися, зрозуміло хто переможе на окрузі.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+11 #3 мда 11.07.2012 09:23
Насправді що має партія влади від цих камер:

1. Можна імітувати прозорість виборів, як це зробили в Росії - ото галасу буде, про всьому світу;
2. Можна (що і буде зроблено) закупити камери за державний кошт у своїх же бізнесюків. Іншими словами, отримати від держави нічогенький відкатик;
3. Можна, де все таки камери щось зафіксують, використовувати матеріали проти своїх опонентів, натомість свої "гріхи" заховати за "поломкою техніки".

Виборець від камер отримає рівним рахунком НІЧОГО!

Висновок: камери на дільницях - черговий піар-хід регіоналів, який шкодить виборчому процесу і грабує народний бюджет.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+11 #2 мда 11.07.2012 09:21
Ха! Тепер фальсифікацій буде ще більше!
Тепер роби що хоч, картинка ж красива.
Цікаво, а що на ній може бути такого екстраординарно го?
До самого волевиявлення підглядати не можна, а для дисципліни на дільницях є спостерігачі. Щоправда, на їхні свідчення не раз забивали.
А де гарантія, що не заб*ють на відеоматеріали? Тим більше, завжди можна сказати: "з технічних причин відео не збереглося".
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #1 О.ЧУПРИНА 11.07.2012 09:21
"Красти,красти і ще раз красти"-з цим лягає спати та просинається владно-бюрократична верхівка. Сьогодні красти більше,більше і більше,завтра може бути пізно.На закупівлі систем спостереження "умілі руки" повинні вкрасти не менше ніж пів мільярда.