«Чув, що Віктор Тимошенко цікавився округом у Смілі», - каже «Прочерку» голова Смілянської райдержадміністрації Сергій Зайцев. Людей, що чули про бажання народного депутата України 4 скликання Віктора Тимошенка знову балотуватися до Верховної Ради від Черкащини, багато. Більш того, дехто вже готовий підтримати Віктора Тимошенка.
– Знаю, що він мав такий намір – балотуватися до парламенту. І в нього є шанси. І ми його підтримаємо, – говорить екс-нардеп, перший секретар Черкаського обкому СПУ Олексій Малиновський. – Я з ним працював у Верховній Раді. Це дуже принципова, прагтамична людина. Він має фінанси. Коли він раніше балотувався від округу №197 (з центром у Смілі, до округу входив Кам'янський, Смілянський і Чигиринський райони), то і для смілян багато чого зробив, а на Чигиринщині церкву побудував.
Саме Віктор Тимошенко і переміг по округу №197 і став народним депутатом.
Втім, відомий Віктор Тимошенко, в першу чергу, як бізнесмен. Свого часу він володів єдиним в Україні виробником лимонної кислоти – Смілянським цукровим комбінатом (за даними «Деловой столицы» продав у травні 2008 року), Легбанком (продав у 2006 році структурам Костянтина Григоришина).
Щоправда, інтернетом гуляють дані про організоване злочинне групування «Добряки», яке спеціалізується на контрабанді. За даними «України кримінальної», з цим угрупуванням пов'язаний і Віктор Тимошенко. Нині Віктор Тимошенко працює в. о. начальником Кримської митниці. До цього він керував Львівською, Вінницькою митницями, а також обіймав різні керівні посади в центральному апараті Держмитслужби України.
За інформацією одного з депутатів обласної ради, Віктор Тимошенко приїжджав нещодавно на Черкащину, наводив довідки, підбирав команду для ведення виборчої кампанії.
За прогнозами експертів, на цьому окрузі триматиме боротьба і між кандидатами всередині Партії регіонів.
– За перемогу на окрузі боротимуться народні депутати Анатолій Семинога, Ігор Савченко, екс-нардеп Наталія Горбенко. А ще ж невідомо, кого висуне опозиція! - говорить провідний-експерт дослідницько-аналітичного центру «Енігма» Юрій Сас.
Цікаво, що Ігор Савченко – така собі «темна конячка». Свого часу він був обраний до парламенту від БЮТ, проте після приходу до влади Віктора Януковича з 2010 року увійшов до пропрезидентської коаліції. Нині його колишня дружина Любов Володимирівна є директором меблевої фабрики «ЛІВС».
Анатолій Семинога також колишній бютівець. Але за інформацією «Ліга.Досьє», на початку 2011 року його виключили з фракції за голосування за зміни в Конституцію, які продовжили термін повноважень парламенту до п'яти років.
– Приймальні Анатолія Семиноги вже розташовані в Смілянському та Чигиринському міськвиконкомі. У Смілі – просто навпроти кабінету міського голови, – каже голова Черкаської обласної організації ВО «Батьківщина» Анатолій Бондаренко. – Розпочав активну діяльність Ігор Савченко. Самі ж бачите його присутність в деяких ЗМІ.
Підтверджує наміри Анатолія Семиноги балотуватися до Верховної Ради і його землячка, депутат обласної ради Валентина Коваленко.
– Я чула, що в трьох районах округу – Смілянському, Чигиринському і Кам'янському – він відкрив приймальні і почав активно працювати. Також Анатолій Семинога працює над підбором команди, яка б його підтримала. І в цьому окрузі він не чужий. У нього є своя справа, люди довірили йому паї. Хоча з приходом цієї влади його бізнес постраждав, як і у багатьох підприємців, – зазначає Валентина Коваленко.
За її словами, у нардепа нині нормальні стосунки з БЮТом, але він йтиме як самовисуванець.
Валентина Коваленко також зазначає, що від смілянського округу можуть балотуватися «хлопці, що вже йшли звідси до Верховної Ради». А можуть бути і несподівані претенденти.
– Від «Батьківщини» по цьому округу планує балотуватися депутат нашої обласної ради, директор Черкаської обласної дирекції Банку «Фінанси та Кредит» Наталія Кравцова. Чула, що по цьому округу планує нібито спробувати свої сили і Михайло Мушієк (депутат облради від «Батьківщини»), - розповіла Валентина Коваленко.
Черкаські бютівці розповідають, нібито згаданим округом вже гуляють оформлені регіоналами анкети з можливими претендентами в кандидати до парламенту і перелічують такі прізвища, вписані в анкетах: Вадим Решетняк (міський голова Сміли), Сергій Зайцев, Софія Гнідая (депутат облради від ПР), а також згадані Ігор Савченко та Анатолій Семинога.
Підтвердила «Прочерку» про свій намір балотуватися до Верховної Ради від смілянського округу і екс-нардеп, а нині депутат обласної ради від Партії регіонів, начальник регіонального відділення Фонду державного майна України в Черкаській області Наталія Горбенко.
– Я на своєму окрузі працюю і сили в мене є, щоб брати активну участь у виборах. Але ж повинно бути і рішення партії! – зауважує Наталія Арсентіївна.
– До неї звертаються виборці, вона пише депутатські звернення і чесно працює. І що? Приїде бізнесмен Віктор Тимошенко і привезе в Смілу якусь відому зірку. І це буде дієвіше! – зазначає один з експертів, натякаючи на те, що інші регіонали і натиснути на виборця можуть, чого не зробить Наталія Горбенко.
– Це неправильно. Поки в нас не буде культури виборчого процесу, ніколи ми не наведемо порядок! – реагує Наталія Арсентіївна. – І я думаю, що добротою, культурою, відданим служінням людям можна досягти набагато більшого. А перемогти ми їх зможемо!
Та чи зможуть можливі кандидати перемогти голову Черкаської облдержадміністрації Сергія Тулуба? Експерти зауважують, що і він може балотуватися по цьому округу, у разі якщо губернаторам дозволять брати участь у виборах. Мовляв, у цьому окрузі виборці найбільш лояльні до регіоналів.
Нагадаємо, на прес-конференції у листопаді Сергій Тулуб не приховував радості від того, що Верховна Рада прийняла новий закон про вибори. Він зазначив, що ця подія для нього була «омріяною».
– Я щасливий тому, що одна з моїх мрій здійснилася. Президент України вже давно казав, що потрібна змішана система виборів – тобто, щоб депутатів обирали і по списках, і по мажоритарних округах. І ця система цим законом уже затверджена. Я дуже радий, бо сьогодні це дасть можливість скоротити шлях між виборцем і народним депутатом, між проблемами тих чи інших територій і тими законодавчими актами, які приймаються у Верховній Раді… – казав Сергій Тулуб.
Дехто з опитаних експертів не виключає і можливість висування по цьому округу кандидата від Комуністичної партії України. Наприклад, депутата обласної ради і колишнього директора ДП «Косарський спиртовий завод» Олександра Харламова. Однак сам Харламов з журналістом видання не захотів спілкуватися і кинув слухавку. А от 1-й секретар Черкаського обкому Комуністичної партії України Віктор Роєнко неохоче повідомив, що рішення про висунення тих чи інших кандидатів на парламентські вибори комуністи прийматимуть після Нового року.
– Ще ж невідомо, які будуть округи. Але ми будемо висувати своїх кандидатів, бо ми самодостатня організація! – запевнив Віктор Роєнко.
– Комуністам немає сенсу йти по мажоритарні, оскільки їхній час вже пройшов, – зауважує керівник Черкаської обласної організації Комітету виборців України Максим Михлик. – А от щодо Семиноги, Савченка, Горбенко, то кожен з них дійсно може набрати певну кількість голосів по округу. Тому їхня участь в боротьбі за крісло в парламенті розпорошить сили, що може бути добре для кандидата від опозиції, який вже на старті матиме певну підтримку лише через те, що він представляє опозицію. Хто може бути від опозиції? Найімовірніше, хтось з Києва, оскільки яскравих особистостей у нас немає.
Не хоче говорити про те, хто ж представлятиме об’єднану опозицію в умовному окрузі №197 координатор Ради опозиційних сил Черкащини Леонід Даценко. У розмові з журналістом «Прочерку» він зауважує, що опозиціонери прийняли рішення до затвердження кандидатів не називати прізвищ. Хоча сам Даценко визнає, що по округу зараз не проглядаються ні яскраві представники від влади, ні від опозиції.
– Ми з вами чуємо прізвища колишніх і нинішніх нардепів, які хочуть балотуватися від цього округу, але ж ще є багато бізнесменів, про яких ми, можливо, поки що і не здогадуємося. А маючи гроші, вони також можуть претендувати на перемогу в окрузі, – зауважив Леонід Даценко.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису