Ефект і резонанс від діяльності Руху «Чесно» перевищив найсміливіші очікування, бо привернув увагу всього українського політикуму. Деякі намагалися робити вигляд, що цього не існує, але питання, які поставлені, вимагатимуть відповіді від усіх…

Навіть депутати, які є відомими громадськими діячами, і чий спосіб життя не викликає питань, коли варяться в цій системі, починають вважати, що не піти на засідання Верховної Ради, а піти на якусь міжнародну зустріч – це не страшно. В той час, коли ти працюєш у Верховній Раді і отримуєш зарплату за рахунок того, що десятки пенсіонерів недоотримують пенсії…

Нарешті, в цій країні хтось порушив питання про те, що це ненормально, коли 382 депутати в країні не можуть подати декларації, половина не відвідує засідання парламенту. Постало питання, що нічого ніколи не забувається. Що ті порушення прав людини, які були в 2002 чи 2001 роках, ще на тих виборах, вони зафіксовані…

У першу чергу наша хвороба – це тушкізм. Це зрада інтересів своїх виборців. Мені здається, що це найбільший, найсерйозніший критерій, на який треба зважати. І та реакція, з якою окремі депутати нервово поставилися до результатів моніторингу, навіть перейшли до особистих образ окремих експертів, говорить про те, що нам в країні ще рости і рости, еволюціонувати і еволюціонувати. Разом з тим, приємно, що депутати від опозиції, від «Удару» взяли участь у дискусії, наводили аргументи, в окремих моментах навіть виправдовувалися. Коли депутат знаходить аргументи на свій захист перед громадськістю – це майже ідеальна картина нормального демократичного суспільства.

Щодо нинішньої перевірки відповідності критеріям кандидатів, то ми намагатимемося їх відфільтрувати. Я не можу сказати, що ми не допустимо нечесних політиків. Ми їх допустимо, ми не зможемо поставити перепони і ЦВК не зніме їх з реєстрації тільки через те, що вони не відповідають критеріям. Але треба переставати себе дурити. Треба називати речі своїми іменами. Називати казнокрада казнокрадом, тушку – тушкою, зрадника – зрадником, кнопкодава – кнопкодавом.  Виборець має вирішувати.

З першого разу це не вийде. Бо все одно люди зазомбовані продуктовими наборами, підуть і будуть голосувати. Але одного разу піднявши цю тему, її не можна припиняти і залишати. Тому ми будемо планомірно, активно, наполегливо проводити просвіту виборців, і завдяки цьому  досягнемо успіху. Принаймні деякі речі стануть непристойними в цьому суспільстві, і, можливо, партії будуть замислюватися над тим, кого і як просувати.

Юрій Сас, експерт Дослідницько-аналітичного центру «Енігма»

* з виступу на прес-конференції Руху «Чесно» 3 серпня

реклама

Коментарі  

 
0 #2 Оксана Колісник 09.08.2012 21:16
Що і варто було довести. Мало кого цікавить час "після виборів". Хтось сподівається персонального "царства небесного", хтось розраховує добяче "укосити", хтось... Тема ж таки "важлива й актуальна", а в коментах - затишшя. А після виборів, у всіх обраних "янголів" пір'ячко облазить, натомість - ріжки, ратиці й хвіст прорізуються. І тут би, замість жуків кропити, щоразу б "святою водичкою" - спостережливіст ю, небайдужістю, критичністю - обранців би і приводити до тями. Бо ж знову буде: "Ми думали, він (вона) - бог (бАгіня), а воно виявилося - л..ном".
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #1 Оксана Колісник 04.08.2012 14:47
Усі кандидати в депутати мають представити виборцям розроблений ними чи їхньою політичною силою проект Закону про відкликання народного депутата та підписатися під обов'язком внесення чи підтримки такого закону в разі обрання. Запропонований конжним текст яскраво засвідчить рівень їхньої готовності до відповідальност і перед виборцями і суспільством.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100