Звільняючись з посади директора департаменту освіти та гуманітарної політики, я написала заяву за власним бажанням.
Утім, заява була зумовлена певними обставинами. Можливо, колись ця інформація буде не секретною, але поки я не хочу говорити про причини. Просто треба було вирішити питання, які були пов’язані з моєю посадою, для інших людей.
Безумовно, питання мого звільнення вирішувалося не за останні кілька днів, але й не дуже довго. Це питання дуже стрімко виникло!.. Я не можу сказати, що втомилася боротися, тому що я – людина, яку втомити складно. Просто так склалося…
З новим керівником департаменту освіти та гуманітарної політики (Марина Бакланова – екс-заступник директора з виховної роботи та міжнародних зв’язків Черкаського державного бізнес-коледжу, – ред.) я познайомилася, коли вона підписувала наказ про моє призначення в 9-ту гімназію. Її в нашій освіті міста взагалі дуже мало хто знав.
Сьогодні всі намагаються сказати, що вона – освітянка. Але освітянка – це людина, яка працює в освіті. Натомість освіта – це дошкілля, середня загальна освіта і позашкілля. А професійна технічна освіта – це вже ближче до вищої освіти. До неї міськвиконком ніякого відношення не має. Це більше державні повноваження. Ті, хто працюють в освітній галузі, знають, що це зовсім різні речі.
Я збираюся виступити на «шкільній» конференції, яка відбудеться в Черкасах 28 серпня і заперечити там факти, поширені в. о. міського голови Віктором Білоусовим щодо того, що школи не готові до нового навчального року. Віктор Білоусов не був у жодній школі та не володіє інформацією щодо якості підготовки шкіл. Мабуть, бажання замінити керівника галузі було більшим, ніж бажання об’єктивно оцінити роботу департаменту.
Я відповідально на нараді доповідала про те, що всі роботи, які були заплановані, проведені. Заклади до нового навчального року готові навіть краще, ніж минулого року. І це попри те, що в нас були дуже серйозні проблеми з проплатою казначейства, з початком робіт. На сьогодні майже на всіх об’єктах, де повинні були починатися капітальні ремонти за Програмою соціально-економічного розвитку, розпочалися роботи. Проплати пройшли тільки в останній тиждень. Багато робіт розпочались в борг, під моє чесне слово. Я сподіваюся, що вони будуть завершені вчасно.
На моє переконання, у департаменті освіти мені вдалося створити потужний колектив професіоналів, які фахово виконують свою роботу. Головне – це те, що ми – представники різних галузей (спорт, культура, молодь, сім’я та освіта) – об’єдналися і робили спільну справу. Коли я прийшла туди працювати, то працівники часто казали: «Ні, це – справа спорту!», «Ні, це – справа культури». Мені вдалося об’єднати людей, тому останнім часом було дуже легко працювати. Увесь колектив розумів, що нам треба робити.
Зараз я себе почуваю дуже комфортно у своїй рідній гімназії. З ранку до вечора спілкуються з батьками, вчителями, дітьми. Я отримую від цього задоволення. Більше того, я бачу проблеми, які стосуються кожної дитини, кожного батька, вчителя. Вони дуже конкретні та реальні. Це цікаво. В освіті не може щось набриднути, тому що це завжди творчий процес. До нової роботи мені звикати не довелося, тому що попередня діяльність теж була пов’язана з освітою. Ця робота для мене – не щось нове, а те, чим я займаюся все життя.
Ірина Топчій, колишній директор департаменту освіти та гуманітарної політики МВК, директор Черкаської гімназії №9
*ексклюзивний коментар «Прочерку»
реклама
Коментарі
Її там ненавидять, але прості вчителі зробити нічого не можуть, адже Топчій їм нав"язали.
Пожалуйста увольте нах.... всех !!!!!
Просто ее пятая точка почувствовала опасность.
Виктор Федорович, верните нам снова Захарчука и избавьте коллектив гимназии от этой ***. Все познается в сравнении.
Стрічка RSS коментарів цього запису