Якщо і є місце на Черкащині, куди просто гріх не поїхати у певну пору року, то це Корсуньщина. У цей багатий історією, архітектурою та природою край треба їхати навесні, десь у травні, коли цвіте бузок. Тож пропонуємо вам маршрут Черкаси–Корсунь-Шевченківський–селище Стеблів.
З черкаських автостанцій до Корсуня – близько 2-х годин їзди автобусом. Коли ви благополучно приїхали до Корсуня, то вийшовши з автобуса на автостанції не поспішайте розпитувати дорогу до палацу Лопухіних. Відразу за автостанцією у тихому скверику на колишньому цвинтарі залишилася єдина могила. Небагатьом відомо, що тут поховано друга Тараса Шевченка, який після зустрічі із Шевченком у петербурзькому літньому саду ініціював його викуп із кріпацтва – художника і педагога Івана Максимовича Сошенка.Цей пам’ятник на могилі Сошенка поставили не одразу. Довгий час могила стояла із скромним кам’яним надгробком, який по смерті художника поставив троюрідний брат Кобзаря Варфоломій Шевченко.
Вийшовши зі скверу вулицею імені того ж Сошенка ви прямуєте до центру міста, звідки зовсім недалеко до маєтку Лопухіних, який розташований на острові річки Рось. Маєток навесні оповитий бузковим цвітом. Башту в’їзної брами видно здаля. Нині палац – це музей історії Корсунь-Шевченківської битви, що входить до заповідника. Також у заповіднику є історичний музей та картинна галерея. Але найбільше привертає увагу саме палац, збудований у стилі романтизму з елементами неоготики.
У музеї можна замовити екскурсію, а в дворі переглянути виставку зразків військової техніки часів війни. У період цвітіння бузку двір музею та парк заповнений фотографами. Найбільше бузку у парку на скелястих берегах річки.
Після відвідин музею можна прогулятися парком. Красою корсунського парку любив милуватися Тарас Шевченко, перебуваючи в гостях у свого троюрідного брата Варфоломія. У тінистих алеях парку Шевченко малював і писав.
На окрему увагу у заповіднику заслуговує річка Рось з її скелястими берегами. Можливо Лопухіни і не побудували б тут палац, якби природа не створила такої краси.
Але довго на річці не засиджуйтеся. Нею також можна помилуватися у селищіСтеблів неподалік Корсуня. Туди можна дібратися, повернувшись з заповідника до автостанції. Стеблів є родинним гніздом українського письменника Івана Нечуя-Левицького. Тут розташований літературно-меморіальний музей письменника.
Недалеко від музею знаходиться пам’ятник героїні Нечуя-Левицького з химерним ім’ям Минодора ("Тій дівчині піп дав імення "Минодора", а люди на селі звали її Нимидорою").
Назад до Черкас можна повернутися також автобусом зі Стеблева.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису