Органи державної влади та органи місцевого самоврядування переймають на себе функції з реєстрації бізнесу та нерухомості. Цей процес нині відбувається по всій країні в рамках ключової для 2016 року реформи децентралізації. Він сприятиме наближенню адміністративних послуг у сфері державної реєстрації до споживача.
Для виконання повноважень у сфері державної реєстрації районним державним адміністраціям та виконавчим органам міських рад міст обласного значення необхідно здійснити певні кроки для набуття зазначених вище повноважень. Зокрема: затвердити структуру та штатний розпис, яким передбачено посади державних реєстраторів.
– Наразі в області затверджено штатні розписи у 18 з 20 РДА, – зазначила заступник начальника головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації Нона Корж, – а також у 3 із 6 виконавчих комітетах міських рад міст обласного значення. Подальшим кроком буде підключення до реєстрів.
Натомість в обласній державній адміністрації дали доручення на місця в частині активізації перейняття повноважень із реєстрації нерухомості та бізнесу. Зауважимо, що навчання роботі з державним реєстром речових прав на нерухоме майно особам, які працюватимуть державними реєстраторами в органах місцевого самоврядування та в районних адміністраціях, здійснюватиметься безкоштовно.
Важливо також, що з 1 січня законодавством запроваджено принцип екстериторіальності. Тобто для реєстрації нерухомості можна звернутися до будь-якого реєстратора в межах Черкаської області або до нотаріусів у межах України, для реєстрації бізнесу можна звернутися до державного реєстратора та нотаріуса в межах України.
Про це інформує сайт ОДА.
реклама