Для більшості людей холодильник — всього лише шафа для тривалого зберігання продуктів. Але сучасні прилади більш досконалі: вони не лише довше зберігають їжу, але і залишають її свіжою та корисною. Передові технології дозволяють забезпечити всередині оптимальний режим для різних продуктів. Функціональність цих моделей набагато вища, ніж у пристроїв, виготовлених 10-15 років тому.

80288484_3337921949613509_8925934032504487936_o

Тому при виборі холодильника потрібно враховувати багато критеріїв, щоб придбати пристрій, який буде відповідати всім вимогам. З кожним роком цих критеріїв стає все більше.

Зовнішня оцінка холодильника

Зазвичай вибір починається з зовнішньої оцінки. Частково це правильно: майбутня домашня техніка повинна вдало вписуватися в інтер’єр кухні або іншої кімнати. Навіть найбільш функціональна модель не буде влаштовувати, якщо вона не буде відповідати естетичним параметрам.

Тип пристрою

Існує три типи внутрішньої конструкції:

- з верхнім розташуванням морозильної камери;

- з нижнім розташуванням морозильної камери;

- Side-by-Side.

В першому випадку мова іде про основне відділення достатнього розміру, але при цьому морозильне відділення досить невелике. Зазвичай морозилка не має окремих ящиків всередині.

Якщо в планах тривале зберігання заморожених продуктів, то варто задуматися про конструкцію з нижнім розташуванням морозилки. Це найбільш популярний сучасний тип холодильника. Головна перевага такої конструкції — збільшений об’єм морозильної камери. Вона складається з трьох досить великих ящиків. При цьому основна камера також має достатній об’єм.

Конструкція Side-by-Side розрахована на великі сім’ї і дозволяє зберігати велику кількість продуктів. Холодильник нагадує широку шафу з двома дверцятами. Одна із сторін — основне холодильне відділення, а інша — морозильна камера. Такий тип досить зручний, так як не порушується температурний режим зберігання продуктів.

Розміри і колір

Внутрішній об’єм залежить від його фізичних розмірів (висота, ширина, глибина). Стандартною шириною вважається показник в 60 см, а глибина — 65-66 см. Збільшення об’єму досягається за рахунок збільшення висоти. Тому найбільший об’єм мають моделі з висотою від двох метрів. Варто пам’ятати, що два холодильники з однаковими зовнішніми параметрами можуть помітно відрізнятися по внутрішньому об’єму.

Раніше домашнє холодильне обладнання випускалося в білому або сріблястому кольорі. Зараз у покупців є можливість придбати модель будь-якого кольору. Головне, щоб він гармонійно поєднувався з іншими предметами інтер’єру кухні. При бажанні можна встановити навіть яскраво-жовтий, червоний або фіолетовий холодильник! Деякі дизайнери навіть рекомендують, щоб прилад відрізнявся по кольору від інших предметів. Така комбінація також вважається досить вдалою, але потрібно правильно вибрати колір.

Система заморозки

Більшість сучасних виробників домашньої холодильної техніки обладнує її системою No Frost. Вона виключає можливість намерзання льоду всередині, навколо морозильної камери. Тобто таку модель не потрібно регулярно розморожувати. Щоб впевнитися в наявності такої системи, досить глянути на задню внутрішню стінку: на ній повинні бути отвори, що забезпечують потік холодного повітря.

Система має й іншу назву — сухе заморожування. Всередині пристрою немає перепаду температур між полицями. Морозильна камера з системою No Frost забезпечує швидке заморожування фруктів: після розморожування вони не перетворюються на кашу. Сухе заморожування має чимало переваг, тому більшість експертів рекомендує використовувати саме її.

Крапельна система охолодження (статична) — таке обладнання потребує регулярного розморожування. Точніше, розморожування потрібне морозильним камерам. Ця процедура проводиться нечасто — один раз на 6-8 місяців, тому вона не викликає особливого дискомфорту. Статична система охолодження використовується в бюджетних пристроях.

Тим не менше, крапельна система має деякі переваги над сухим заморожуванням No Frost. Перш за все — відсутність вентиляторів, які призводять до завітрювання продуктів. Друга перевага — низька ціна.

Тип компресора

Компресор — найважливіший елемент пристрою. Від цього типу залежать використання електроенергії приладом, рівень шуму, швидкість охолодження та інші параметри. В бюджетних холодильниках використовуються звичайні компресори, які не змінюють своєї конструкції уже кілька десятиліть.

Преміальний сегмент домашньої техніки використовує лінійні або інверторні компресори. Серед переваг такої конструкції: малошумність, економічність, надійність, довготривалий строк служби (10 років і більше).

Тип керування та інші особливості

Сучасні холодильники дають змогу виставляти необхідну температуру всередині для зберігання продуктів. Для цього використовується механічний перемикач або електронна система керування. Перший тип застосовують в недорогих моделях. Крім того, температура встановлюється лише в морозильній камері і не досить точно, а приблизно. Дисплей для механічного перемикача не використовують.

Для більш точного контролю умов всередині холодильника передбачена електронна система керування. Для відображення встановлених режимів є невеликий дисплей. На такому екрані користувач може окремо виставити температуру в морозильній камері або основному відділенні. При необхідності завжди можна підвищити або знизити температуру за допомогою кнопок або сенсорів. Дисплей розташовується на передній панелі пристрою або всередині.

Вище зазначені основні параметри сучасних холодильників, але кожен з виробників використовує передові технології, завдяки чому техніка стає більш функціональною. Наприклад, найсучасніші моделі можуть передавати інформацію про продукти на смартфон, щоб власник знав, які з них треба докупити. Розумні холодильники можуть розпізнавати голосові команди, програвати музику з інтернету.

При виборі в 2020 році актуальними будуть такі рекомендації:

- пристрій з нижнім розташуванням морозилки;

- система охолодження No Frost;

- інверторний компресор;

- висота 180-200 см (для достатнього об’єму);

- електронне керування.

Холодильник з такими параметрами — гарний вибір для українських сімей.

*Реклама

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100