реклама
Sucurity Police

реклама

Продавчині одного з ринків Черкас щодня готують від 250 до 500 порцій гарячих обідів для військових і тероборони.

238fce9d009ffe0d

Жінки згуртувалися на другий день повномасштабної війни, аби бути корисними та зробити свій внесок у перемогу України, розповіла Суспільному директорка ринку Юлія Чхало.

У приміщенні кафе на території одного з ринків жінки згуртувалися і разом готують гарячі обіди для захисників, розповіла одна з одна з них, пані Любов. Всі до початку повномасштабної війни торгували продуктами.

«Самі пішли, треба ж комусь допомагати. Чужі сюди не прийдуть, а ми тут працювали, ми й прийшли, покинули свою роботу, тут тепер працюємо», – сказала пані Любов.

Черкащанка Віка Гриб розповіла, що не змогла залишатися вдома і прийшла готувати обіди, аби хоч якось відволікатися від негативної інформації.

«Я запитала, чи потрібна якась допомога, дівчата сказали, що можна приходити, я і прийшла. Легше щось робити, ніж сидіти вдома, постійно дивитися ці новини страшні, а так ти тут корисний, і час швидше біжить», – прокоментувала жінка.

Алла Волошина чистить картоплю з 8 години ранку. Розповіла, що тільки-но почула, що продавчині гуртуються, одразу долучилася. З другого дня вторгнення приїздить на ринок щодня.

«Товару немає, ми перестали торгувати, а в того, хто торгував, збирали гроші на армію, я привезла, дізналася, що дівчата тільки тут почали працювати, я також почала ходити. Картоплі дві-три сітки перечищаємо, це залежить від обсягу роботи, якщо ми робимо печеню, велику каструлю, то більше», – розповіла черкащанка Алла.

З холодного цеху напівфабрикати передають у гарячий. Так умовно поділили приміщення кафе працівниці, пояснила черкащанка Ольга Павленко.

Розповіла, що для військових борщ варять із 42 інгредієнтів, аби їм смакувало та надавало сил.

«Борщ вариться на м'ясному бульйоні з реберець, потім ми ще додаємо курятину, буває гриби додаємо, буряк, моркву, цибулю, капусту, картоплю, томати, помідори затерті, часник, кріп, тут є все», – розповіла жінка.

Поки одні готують печеню та підсмажують курку, Ольга Павленко вимішує тісто для пиріжків.

«Це будуть нашим захисникам пиріжечки із картоплею та грибами. Начинка є, тісто підійде гарно, і ми випікаємо мінімум 200 пиріжків за день», – прокоментувала вона.

Жінки спеціально не розробляли раціон. Меню на щодень залежить від наявності тих чи інших продуктів, сказала Оксана Мисан.

«Суп гречаний, рисовий готуємо, борщ і печеню щодня готуємо. Хто що вміє, той те і готує», – сказала вона.

Продукти для приготування обідів приносять із дому, використовують також ті, які не допродали до початку війни. Також допомагають фермери та орендарі, розповіла директорка ринку Юлія Чхало.

«Першого дня у нас взагалі не було продуктів, було лише розуміння, що потрібно допомагати, треба готувати. Зверталися до наших орендарів, вони торгують овочами, фруктами. Вони почали нам зносити сюди продукти. Через дописи в соцмережі прошу людей долучатися. Нині є проблеми з продуктами, особливо з крупами: важко їх купити, а обсяги у нас дуже великі, тому ми просимо людей долучатися», – розповіла директорка.

За її словами, щодня продавчині ринку готують від 250 до 500 гарячих обідів. Втім потреби збільшуються.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100