У Ватутіному повернулися до питання зміни назви міста. Таку ініціативу висловив тамтешній мер Олександр Заборовець. Наразі над питанням працює топонімічна комісія.
«Минуло мало часу, щоб зрозуміти думку людей з цього приводу, – сказав пан Заборовець в коментарі виданню "Про все". – Те, що почали лити хто мед, хто жовч – зрозуміло. Але процес пішов. Хоч він і буде довготривалим. Мали святкувати 75-річчя міста, але один ленінградський вил*пок все зіпсував. Спеціалісти зараз розбираються у юридичних та фінансових тонкощах перейменування. Гадаю, в законодавстві пропишуть якусь спрощену схему».
Під дерусифікацію потраплять також назви вулиць та закладів. Пам'ятники Максиму Горькому та Миколі Ватутіну, які є в місті, демонтують.
В коментарях під повідомленням міськради люди пропонують змінити назву на Багачеве (так називається залізнична станція у Ватутіному) або Азов. Частина містян проти перейменування.
Місто Ватутіне засноване в 1947 через розробку Юрківського буровугільного родовища поблизу села Юрківка, з метою забезпечення населення місцевим побутовим паливом замість соломи та привезеного з Донбасу кам'яного вугілля. Місто названо на честь радянського полководця часів Другої світової війни, героя Радянського Союзу Миколи Федоровича Ватутіна, війська якого відвоювали Звенигородський район у німецьких військ у 1944 році, завершивши Корсунь-Шевченківську військову операцію.
Микола Ватутін народився в 1901 році на російській Бєлгородщині. Брав участь у встановленні радянської влади в Україні, воював проти армії Нестора Махна, проти УНР. У 1940-1944 роках Микола Ватутін був членом ревізійної комісії комуністичної партії України. Під час Другої світової війни війська Першого українського фронту на чолі з генералом армії Ватутіним брали участь у звільненні Лівобережної України, битві за Дніпро, подальших операціях на Правобережній Україні. У січні-лютому 1944 року Ватутін брав участь у боротьбі проти Української повстанської армії. 29 лютого 1944 року машина з генералом потрапила у засідку УПА на Рівненщині, Ватутіна було важко поранено. Після тривалої хвороби, викликаної пораненням, він помер 15 квітня у київському госпіталі. На смерть Ватутіна радянська влада відповіла масовими розстрілами українських націоналістів.
У жовтні 2015 року Український інститут національної пам’яті вирішив не включати Миколу Ватутіна до списку осіб, які підпадають під декомунізацію. Тому назву міста Ватутіне у Звенигородському районі Черкащини було вирішено зберегти. У 2017 році вносилася пропозиція перейменувати місто на честь головнокомандувача УПА Романа Шухевича, але тоді цю пропозицію було відхилено. Торік у місті знов заговорили про необхідність змінити назву.
реклама
Коментарі
Шобло це такі як ти…
Може ти родичка мера нашого
А не так як я до Німечччини на пересидку!
Нарешті....!!! Дождалісь...
Ти подивися на місто, що ви робите??
Ви як крадете, то хоч трішки для міста щось робіть!!! Позор! Яке Багачеве? Яке Азов? Не соромно? Дороги краще поробили б нормальні!!!! Виділили 3 мільйона на стадіон!!!!! Де вонииии???? Де стадіон??Всі Гроші пішли на те щоб повикошувати траву і позрубувати дерева на стадіоні і все !!!! Хотіла б я вам в очі подивитися!! Позор для міста..
Які мотиви цих містян проти перейменування?
Стрічка RSS коментарів цього запису