Гарячі номера телефонів

У Ватутіному депутат міськради Олег Ступник запропонував своїм колегам звернутися до обласної ради, аби на території Черкаської області заборонили публічне використання російської музики. На його думку, подібний контент неприпустимий через повномасштабне вторгнення російських окупантів.

"Така музика зараз грає на радіо, в кафе різних, - розповідає Ступник в коментарі для "Про все". - Це неприпустимо - воювати з росією і слухати їхні пісні. Давно треба було заборонити на рівні держави. Тому необхідно, щоб обласні ради зараз таке ухвалювали. А після війни люди хай самі визначаються. А то постійно все не на часі. Я хочу, аби на сесії ми звернулися до обласної ради, яка б заборонила російську музику на території області".

288812701_3335705689995815_8277248887868314488_n

Зазначимо, що ініціатива Олега Ступника не нова. Нещодавно мерії Конотопу та Івано-Франківська вже наклали мораторій на використання російськомовного музичного контенту в публічних місцях. Також депутати Хмельницької обласної ради заборонили привселюдно використовувати будь-який російський культурний продукт на території всієї області.

Журналісти «Про все» поцікавилися в очільників міста й області, чи планують вони забороняти російський репертуар в публічних місцях.

Мер Черкас Анатолій Бондаренко підтримує рішення своїх колег з інших міст. Разом з тим зазначає, що потрібно розібратися, як зробити це законно.

"Позитивно до такого ставлюсь. Нормальна ідея, - каже в коментарі Бондаренко. – Тільки, напевно, це все має бути врегульовано на законодавчому рівні. Аби не вийшло, що тут притісняють російську мову і так далі. Люди повинні самі визначитися. Так само, як із церквою. Якщо перестануть ходити, то все буде в порядку. Не купуватимуть російські товари - їх ніхто й не завозитиме. Перестануть слухати російську музику, то її ніхто й крутити не буде. Тому ми подивимося - розглянемо це питання. Треба визначитися.  У міськраді є люди, які відповідають за це все".

Міський голова Черкас запевняє, що особисто він російської музики не слухає. У своїй автівці вмикає лише новини.

Голова Черкаської ОВА Ігор Табурець каже, що російськомовної музики в країні й без офіційних заборон стало менше після повномасштабного вторгнення.

"На мою думку, питання російськомовного культурного продукту має бути врегульовоно комплексно на державному рівні, - говорить Табурець. -  У будь-якому разі, за моїми спостереженнями, російськомовного контенту в нас значно поменшало від початку широкомасштабної війни. І ось такий  свідомий вибір наших жителів насправді значно важливіший за будь-які документальні мораторії. Бо це 100% дієво. Особисто я російську музику не слухаю. І добре, що в нас що далі, то більшає якісного власного українського продукту".

Голова Черкаської ради Анатолій Підгорний переконаний, що поки немає потреби вводити мораторій на російську музику. Черкащани самі, за його словами, відмовляються від такого контенту.

"Ми провели пленарне засідання 13-ої сесії. Питань публічного використання російськомовної музики не розглядали, - розповідає Підгорний. - Однак ухвалили звернення до керівництва держави про необхідність поглибленого вивчення історії України та української культури в закладах освіти. Сьогодні в інформаційному просторі російського контенту стало дуже мало. Ці пісні майже не звучать по радіо, їх не чути на телебаченні, у громадських місцях, їх не виконують вуличні музиканти. Це говорить про те, що подібний мораторій на Черкащині зараз не потрібен і така самосвідомість черкащан не може не тішити".

Черкаський юрист Максим Полішкевич вважає, що заборона публічного використання російської музики має більше символічне, ніж юридичне значення.

"Обласна рада є органом місцевого самоврядування, а не органом державної влади і може приймати рішення виключно у межах своєї компетенції, - коментує Полішкевич. - Я не вбачаю компетенції обласної ради на заборону російськомовного контенту. Більш того, не існує механізму виконання такого рішення чи відповідальності за його порушення. По суті таке рішення є регуляторним актом, який мав би пройти процедуру відповідного погодження. Не зважаючи на запровадження воєнного стану, Україна, на відміну від росії, здебільшого правова держава, тому таке рішення є більш символічним ніж юридичним актом. У міської ради в цій галузі більш широкі повноваження. Проте і її рішення, яке мають виконувати, наприклад, кафе чи ресторани, повинно бути прийнято з чітким дотриманням процедури прийняття регуляторного акту".

реклама

Коментарі  

 
-1 #7 Чудило 19.06.2022 16:56
"И розгромили путинских рашистов с веселой русской песней на зубах!"
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #6 Версія 19.06.2022 16:31
Ідіотів багато розвелось і це огидно. Зауважте, що цю х..ню пропонують чоловіки. Від безпорадності, з відчаю, що на фронт не беруть? Настане мир, вийдемо на перший же Майдан з гаслом ЗАБОРОНЯЄМО ЗАБОРОНИ !!!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #5 Сердючка 19.06.2022 12:01
Напевне обласна рада вже вирішила всі найнагальніші проблеми в області і залишилася одна - російська попса. Здається, депутати облради живуть у якомусь іншому світі, де немає війни і людських страждань. А може, шукають собі роботу і ніяк не знайдуть?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #4 Dartex 19.06.2022 11:03
Заборонити і якнайшвидше. Забагато малоросів у Черкасах розвелося і це сумно.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-6 #3 Коля 18.06.2022 23:08
Гітлер також книжки палив з бібліотеки
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-7 #2 Версія 18.06.2022 22:16
Це у людей контузія від тривалої негативної інформації.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-7 #1 Олена 18.06.2022 19:17
Депутату Ватутінської міської ради Ступник, рекомендовано проявити свою користь та раціональність на фронті на війні, від цього толку буде більше, а не седить на зарплаті із Заборовцем, в теплому кабінеті, і розповідати, сьогодні заборонить музику, вчьора змінить назву міста. Ви дармоїди, автомам в руки, і воювать за нашу Україну.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100