реклама Делікат

Емоційного і різкого у висловлюваннях Миколу Булатецького ще до першої сесії міськради нового скликання можна впевнено називати опозиціонером

Емоційного і різкого у висловлюваннях Миколу Булатецького ще до першої сесії міськради нового скликання можна впевнено називати опозиціонером

Місцеві вибори показали, що триває пошук потужної та монолітної опозиції. Таку думку під час проведення прес-конференції висловив виконавчий директор дослідницького центру “Енігма” Володимир Присяжнюк.

– Можна сказати, що ці вибори продемонстрували, що як на місцевому рівні, так і на всеукраїнському рівні, іде пошук нової потужної опозиції, яка буде монолітною, а не різноманітною, яку ми бачимо на сьогоднішній день. Навіть на прикладі Черкаської міської ради можна простежити, що Партія Вільних Демократів, “Батьківщина” і Партія регіонів – це три сили, які набрали основну кількість голосів, і зараз буде відбуватися формування більшості. Але тут позиція “Батьківщини” відрізняється від традиційної позиції опозиційної сили. Бо деякі депутати з “Батьківщини” не асоціюють себе з опозицією. Тому тут є інші варіанти. До того ж, ці вибори показали, що електорат “Батьківщини” урізноманітнюється і розпорошується. Це демонструється насамперед приходом нових облич (“Фронту Змін”, “Удару”), та з невеликим, але все ж таки зростом симпатій до об'єднання “Свобода”, – сказав Присяжнюк.

За його словами, виборці на Черкащині голосували за “бренди”.

– Виборці обирали саме бренди партій, не розбираючись, хто саме знаходиться у списках, – вважає експерт.

Він також прокоментував результати виборів для партії “Сильна Україна”.

– Щодо результату “Сильної України”, то тут, можливо, все можна пояснити тим (мається на увазі, неочікувано низький рейтинг цієї політичної сили на Черкащині – ред.), що ототожнення Сергія Тігіпка і його політичної сили насамперед із третьою силою (не з опозицією, і не з владою), воно не спрацювало. Прихід до влади і невідомість результатів діяльності партії Сергія Тігіпка все ж таки спрацювала на негатив. Виборці або не прийшли, або просто розчарувалися в його “третій силі”, – підсумував Володимир Присяжнюк.

У свою чергу, за словами заступника голови Черкаської обласної організації Комітету виборців України Сергія Пасічника, визначити, чи є «Батьківщина» опозицією в Черкаській міськраді можна буде лише після голосування на сесії міськради.

– Голосування покаже ставлення фракції «Батьківщини» до позиції провладних партій. Зараз заяви щодо питання «опозиція-не опозиція» – це все слова. Коли буде голосування за принципові питання і, відповідно, потрібно буде приймати те чи інше політичне рішення, тоді ми побачимо, чи є та чи інші політична сила опозицією, чи це просто симуляція і намагання зіграти на електоральних настроях, – висловив свою думку «Прочерку» Сергій Пасічник. – А інше питання в тому, що традиційно, принаймні в Черкасах, будь-яка політична сила має в собі кілька груп, які між собою ворогують. Це можна було побачити свого часу і на прикладі Партії регіонів, аж поки в Черкасах не з’явився Сергій Тулуб, який з’єднав декілька груп в одну. Аналогічна ситуація по «Батьківщині». Досить згадати того ж самого Володимира Олійника, який вийшов з «Батьківщини». Тому найближча сесія покаже, хто і ким є.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100