На період дії воєнного стану в Україні та протягом одного року з дня його припинення чи скасування: будівництво елементів благоустрою та озеленення за рішенням замовника відповідно до містобудівної документації може здійснюватися без отримання будівельного паспорта забудови земельної ділянки. Про це повідомила радниця з питань децентралізації та місцевого самоврядування Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Черкаській області Юлія Поліщук під час інформаційної сесії присвяченої темі благоустрою для громад Черкащини.
За її словами, на період дії воєнного стану в Україні та протягом трьох місяців з дня його припинення чи скасування: дозволяється також й перенесення строків виконання окремих видів робіт з благоустрою території. Необхідним у такому випадку є відмітка в декларації або акті готовності об’єкта до експлуатації.
«Чому важливо упорядкувати благоустрій у громаді? Це дозволить поліпшити мікроклімат на території громади, раціонально використовувати територію, створити сприятливе і комфортне для життя довкілля», - зазначає радниця.
Поліщук нагадала, що суб'єкти які взаємодіють під час упорядкування благоустрою – це органи державної влади і управління, місцеві ради та їх виконавчі органи, комунальні служби і підприємства, органи самоорганізації населення, жителі громади.
ОМС володіє всіма необхідними інструментами та мають повноваження, які допоможуть здійснювати благоустрій територій. Мова йде про затвердження Правил благоустрою, місцевих програм та заходів з благоустрою населених пунктів, здійснення самоврядного контролю, притягнення порушників до відповідальності. Такою інформацією поділився Микола Гулько, радник з питань муніципального управління та місцевих фінансів Регіонального офісу.
На його думку, важливо, щоб громади враховували особливості фінансування заходів з благоустрою. ОМС мають фінансувати їх через місцеві цільові програми, фінансову підтримку та внески до статутного капіталу комунальних підприємств (КП).
«Громади можуть використовувати й механізм реалізації спільних проєктів з іншими громадами за рахунок міжмуніципального співробітництва. Декілька ТГ можуть створити спільне комунальне підприємство, установу та організацію з благоустрою, а також можуть спільно фінансувати вже створене підприємство, установу та організацію комунальної форми власності», - підкреслив Гулько.
Радник також поділився рекомендаціями щодо комплексу рішень КП по благоустрою:
«По-перше треба провести інвентаризацію усіх об’єктів благоустрою, які обслуговуються. Другим пунктом – є визначення на цих об’єктах усіх елементів благоустрою. Далі - планування собівартості робіт по кожному об’єкту благоустрою. Наприкінці – необхідним є планування рівня прибутку та визначення вартості надання послуги».
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису