Після відкриття зернового коридору в портах Одеської області, на Черкащині почали зростати закупівельні ціни на зерно, пише газета "Вечірні Черкаси".
— Останній тиждень ціни на зерно справді демонструють позитивну динаміку. З рівня 2,5 і 3,5 тисяч гривень ціни потихеньку поповзли вгору й тепер тонну пшениці можна продати за 4,5 — 4,7 тисячі гривень. Ріст цін пов'язаний саме з відкриттям портів і вивозом минулорічного врожаю. Сподіваюся, що відтепер проблем зі зберіганням збіжжя в аграріїв буде менше, — говорить фермер із села Новомайданецьке Звенигородського району Олександр Мегей.
Олександр Васильович бідкається, що попри зростання цін багато фермерів наступного року не сіятимуть пшеницю.
— Пшениця та ячмінь жорстко прив'язані до портової інфраструктури. Натомість ріпак легко вивозиться автотранспортом через польський кордон. Тому багато аграріїв наступного року засіють землю ріпаком.
Підприємець Михайло Гусєв із Тального називає тенденцію сталою.
— Дійсно, останній тиждень закупівельні ціни на зерно поволі, але впевнено демонструють ріст. Ще днів 10 тому я купував пшеницю та ячмінь у населення по 3,5 тисячі гривень за тонну, а тепер купую по 4,5 й відчуваю, що це ще не межа. Тенденцію можна назвати сталою. Звісно, до цін, які були на початку війни, ще далеко. Тоді пшеницю купували по 6-6,2 тисячі гривень.
Фермер Сергій Вдовиченко із Лисянки каже, що особливого зростання закупівельної ціни не помітив.
— Минулого року в цю пору я продавав пшеницю по 7 тисяч гривень при курсові долара в 27 гривень. Зараз пропонують 4 тисячі при курсі в 40 гривень за долар. В 2021 я купував добрива по 10-12 тисяч за тонну, а зараз по 28. Про ціну на пальне не хочу навіть і говорити. Тому особливих зрушень поки не бачу. Сільське господарство може стати збитковим.
Нагадаємо, минулого тижня начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець повідомив про перший мільйон тонн зерна, який зібрали аграрії Черкащини.
реклама