реклама Делікат

Як знайти роботу? Це питання постає майже перед усіма, хто через війну покинув рідне місто чи село та переїхав. Сотні тисяч переселенців змушені будувати життя заново, далеко від дому. То як працевлаштуватися і чи реально знайти роботу за фахом, дізнавалася журналістка "5 каналу".

Світлана Біневська уже місяць як заходилася вчити співу колектив слабкозорих. У репертуарі українські пісні. З кожним розучує інтонації та роздає сольні партії найголосистішим. Колектив прийняв нову наставницю з радістю, бо керівника та співів тут не було пів року.

254992

"Через воєнний стан у нас не було нікого, таке в Україні коїться, але вона прийшла, і ми отримали додатковий заряд енергії, бо воно без пісні людині, як пташці без співу – не можна. Отримуємо велике задоволення через те, шо ми приходимо сюди, співаємо", – каже учасник хорового колективу Михайло Василюк.

Пані Світлана у рідному Херсоні працювала хормейстром та керувала театральним колективом. Але в червні, через окупацію міста, залишатися там було вже нестерпно. Тож рушила із сином до Черкас.

"Там було настільки все важко сприйняти душею, що по твоїх рідних вулицях, по твоєму рідному місту ходить хтось чужий, який зовсім тобі не потрібен, який викликає у тебе тільки відразу і те, що для тебе було таким улюбленим, те, що було таким дорогим і милим – стає в якомусь ацепінні і починається день сурка", – розповіла керівниця хорового колективу Світлана Біневська.

У Черкасах жінка звернулася до Гуманітарного центру, де реєструються переселенці, отримала довідку з новим статусом і пішла до центру зайнятості. Її спрямували до обласної організації товариства сліпих. Тут дуже не вистачало людини з її фахом, тож, Світлану зустріли з обіймами. У Центрі зайнятості кажуть, найбільше звернень у них від переселенців із Донеччини, Луганщини та Харківщини. Тож, розробили спеціальну анкету, за якою можна скласти своєрідне резюме. Вона є як безпосередньо у центрі зайнятості, так і на офіційній сторінці у соцмережах.

Заповнені документи у центрі зайнятості опрацьовують і шукають місце відповідно до здібностей кандидатів. За консультацією до Черкаського центру зайнятості звернулося близько тисячі переселенців, понад половина - отримали статус безробітних. Натепер тут мають 240 пропозицій роботи. Найбільш затребувані – традиційно робітничі професії.

"Завжди це пропозиції роботи робітничих професій – кваліфікованих робітничих професій, посади будівельного напрямку – мулярі, бетонярі, лицювальники-плиточкники, кондитери, пекарі. Є пропозиції кваліфікованої роботи – роботодавці області шукають лікарів, медсестер, бухгалтерів і економістів", – наголосила директор Черкаського міського центру зайнятості Оксана Щербак.

Центр зайнятості допомагає як працівникам, так і працедавцям на всіх етапах оформлення та співпраці. Крім пошуку роботи, тут пропонують ще послуги професійного навчання з подальшим працевлаштуванням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Центр зайнятості: «До нас можна прийти без жодних документів!»

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100